HABER

'Rusya'dan Türkiye'ye charter yasağı' iddiaları tehdit

Rus haber ajansı Ria Novosti'nin Rusya Havacılık Kurumu'nun havayolu şirketlerine Türkiye'ye charter seferlerinin durdurulabileceğine ilişkin mektup gönderdiğini iddia etmesinin ardından, Rosturizm Devlet Turizm Projesi ve Güvenlik Yönetimi Başkanı Svetlana Sergeeva Rosturizm’in konuyla ilgili bilgisi olmadığını açıkladı. Rus basınına göre ise yaşanan durumun nedeni Rusya'nın turizm kozunu yeniden gündeme getirmek istemiş olabileceği belirtiliyor.

'Rusya'dan Türkiye'ye charter yasağı' iddiaları tehdit

Rusya, havayollarına, Türkiye'ye charter uçuşlarının durdurulabileceğini duyurdu. Rusya Federal Hava Ulaşımı Kurumu'nun, havayolu şirketlerine, "siyasi durumdaki zorluklar" nedeniyle Türkiye'ye charter uçuşlarının askıya alınabileceği uyarısı yaptığı bildiriliyor. Reuters haber ajansı, bilgiyi bir Rus havayolu şirketi kaynağından aldığını ifade etti.

FEDERAL HAVA ULAŞIMI AÇIKLAMA YAPMADI

Federal Hava Ulaşımı Kurumu ise bu konuda bir açıklama yapmayı reddetti.

Rusya'nın bu yasaklamayı getirmesi halinde, büyük ölçüde Rus turist girişine dayanan Türk turizmi ciddi zarar görebilir.

Kommersant gazetesi, öncü verilere göre Rus seyahat acentelerinin şimdiden Türkiye için 40,000 adet paket tur sattıklarını yazdı. Bu yıl toplamda 3 milyon Rus turistin Türkiye'yi ziyaret etmesi bekleniyor.

Türkiye'nin Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği ithalatını durdurmasının nedenlerinin bu ay içinde iki ülke arasında müzakere edilmesi bekleniyor.

Türkiye Rusya'nın en büyük tahıl alıcılarından biri. Rusya'nın charter uçuşlarını yasaklayabileceği haberi, bu müzakerelere yakın bir zamana rastlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
rusyanın türizimi batsın ne türizimi ulan bunlar türkiyeye geliyor sex köleliği yapıyor hemde dolar karşılığı para kazanıyorlar kazandıkları bütün paraları hiç harcamadan ülkelerine getiriyorlar türkiyemize bişey kazandırmadıkları gibi birde paramızı götürüyorlar bunlar sex türizimcileri burda kazanan rusya vs. oluyor türkiyemiz kaybediyor neyin peşindesiniz sizler vs.
@lions5334 Türk milleti ve Arap milletinin aklı aynı yerlerde çalışıyor nedense.ve bir ortak noktalarıda hep başkalarını suçlamak. Başka bir icraat yok
bu sene geçen seneye göre da ha az rus gelir...turizmde patlama oldu zaten afrika , suriye ,iranlı turistler bir geldi gitmek bilmiyorlar....
Bundan böyle Türk Rus ilişkilerine fitne fesat sokmaya kimsenin gücü yetmiyecek. Bazı hain odakların gönlü kaos ve fitne fesattan yana ama buna her iki tarafta asla müsaade etmiyecek emperyalist güçler hayal kırıklığı yaşamaya devam edecek abd nin suriyeyi bombalaması bile bu hainliğin bir parçası çünki yedi yıldı bebekler katledilirken nerdeydiniz.
bu ne kardeşim şamar oğlanına döndük gelen geçen vuruyor bize "sıfır sorun" öylemi
@ahmetyildiz1071 erdoğan "amerika az yapmış bir daha bombalasın" derse rusyada buna seyirci kalacak değil. akp sayesinde dış ilişkiler tam bir kaosa döndü.
@lions5334 ne kıt bi görüşe sahipsin sen bir kere Rus turistin sahil bölgesine katkısı yatsınmayacak derece de çok Arap turistin bir alternatif olamayacağı aşikar 2016 sezonunda denendi ve binlerce işletme battı bununla beraber kaç şehir ve insan etkilendi bunları bilmeden konuyu sexe bağlaman senin ne kadar abaza bir insan olduğunu gösterir şimdi git sen internetten rus kadın fotolarına bak ve kendini tatmin et ..
Diğer Haberler