'Sağlıklı beslenme' takıntısı yüzünden bebeklerini öldüren çifte dava

Belçika'da 7 aylık bebeklerinin "sağlıklı beslenmesi" için mama yerine alternatif gıdalar veren bir çift, çocuklarının açlıktan ölmesine neden oldu. Savcılık Lucas adlı bebeğin anne ve babası için, "ölüme sebebiyet verdikleri" gerekçesiyle hapis cezası istedi. Doğal ürünler satan bir işyeri sahibi olan çift, bebeklerine 3 ayını doldurduktan sonra mama yerine "süper yiyecek" adıyla satılan alternatif gıdalar verdi. Doktorlar bebekler için en sağlıklı besinin anne sütü olduğunu söylüyor.

'Sağlıklı beslenme' takıntısı yüzünden bebeklerini öldüren çifte dava

Belçika'nın Beveren kentinde 7 aylık bebeklerinin "sağlıklı beslenmesi" için mama yerine alternatif gıdalar veren bir çift, çocuklarının açlıktan ölmesine neden oldu.

MİNİK LUCAS, 4 AY BOYUNCA BUNLARLA BESLENDİ

Lucas adlı bebek, 4 ay boyunca sadece mısır sütü, pirinç sütü, yulaf sütü, quinoa sütü ve siyah buğday ile beslendi.

Bebek, yedinci ayında sadece 4 kilo 300 grama ulaştı. Giderek daha da zayıflayan Lucas gece kusmaya başlayınca anne ve babası tarafından bir alternatif tıp uzmanına götürdü.

ANNE VE BABA: YANLIŞ BİR ŞEY YAPTIĞIMIZ**A İNANMIYORUZ**

"Homeopat" adı verilen alternatif tıp uzmanı, Lucas'ı doğru hasteneye götürmelerini istedi. Ancak bebek yolda hayatını kaybetti.

Bebeklerinin beslenme sorunları ile ilgili olarak doktora başvurmayan çift hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Savcı Pascal Persoons, çiftin "sağlıklı beslenme takıntısının" bebeğin hayatına mal olduğunu belirtti.

ANNE VE BABA İÇİN HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Savcı, "ölüme sebebiyet verdikleri" gerekçesiyle Lucas'ın anne ve babasının 18 ay hapis cezasına çarptırılmalarını istedi.

Bebeğin anne ve babası ise, "Yanlış bir şey yaptığımız inanmıyoruz. Bebeğimize en iyi şekilde bakabilmek için çaba harcadık" diyor.

Çift hakkındaki karar 14 Haziran'da yapılacak duruşmada kesinleşecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bu devirde öyle insanlar çok maalesef olan çocuğa olmuş allah rahmet eylesin.
bu manyaklar hergün çoğalıyorrr
sağlıklı beslenme değil bu bebekler sağlıklı beslenmeliler. cips çikolata hazır meyvesuyu gibi yiyecekler sağlıksızdır.
bebeklerin en dogal beslenmesi anne sutu ile gerceklesir,bunlar cocugu resmen kobay gibi kullanmislar,bunlara 18ay ceza az gelir
Diğer Haberler