Saldırıyı IŞİD üstlendi

IŞİD‘in propagandasını yapan Amaq yayın organı Paris Champs-Elysees'de gerçekleşen saldırıyı IŞİD'in üstlendiğini paylaştı. Bir polisin hayatını kaybettiği, iki polisin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristin daha önce terör şüphesi ile fişlendiği öğrenildi. Teröristin 1977 doğumlu olduğu ve 16 yıl önce polislere yine saldırıda bulunduğu bildirildi.

Saldırıyı IŞİD üstlendi

İçişleri Bakanlığı, polis tarafından saldırganın evine ve arabasına arama yapıldığını bildirdi. Araba araması sırasında bomba imha ekibi getirtildi.

Paris'in sembol caddesinin hala polis tarafından kapatılmış durumda olduğu, bölge üzerinde de helikopterin uçuş yaptığı gözlemlendi.

Öte yandan saldırının caddenin 104. numarasında gerçekleştiği ve 102. numarada bulunan Türkiye turizm ofisi ve Yunus Emre Enstitüsünün çok yakınında olduğu açıklandı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'nin önümüzdeki günlerde yapacağı seyahatleri iptal ettiği duyuruldu.

Paris'te Champs-Elysees bulvarındaki silahlı saldırıda, 1 polis ve 1 silahlı saldırgan öldü; 2 polis de yaralandı.
Paris polisinden yapılan açıklamada, kent merkezindeki silahlı saldırıda bir polis memurunun öldürüldüğü, iki polisin de yaralandığı bildirildi. Champs-Elysees'de polislere ateş eden şahıs, emniyet birimleri tarafından öldürüldü.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Demedikmi bu ateş sizide yakar diye terörle yatıp kalkmak demek birgün zarar görürsünüz demekdi anlatamadık..bu arada IŞİD değil DAEŞ
@ali_karadavut işid arkadaşım deaş diye bir örgüt yok element uyduranın peşinden gitmeyi bırakın hatta orjinal adı ISIS
@ali_karadavut daeş neymiş lan! gel biz ona teyo diyelim, daha anlamlı oldu bak!!
Yediğiniz hurmalar artık sizi tırmalar.
ONLAR OFKELI ÇOCUKLAR DIYENLERE BU FATURALAR KESILIR BENDEN DEMESI
Ülkesinde müslüman barındıran bir millet bu olaylardan kurtulamaz
Diğer Haberler