'Şans getirsin' diye uçağın motoruna bozuk para attı! Uçuşu 5 saat geciktirdi

Çin'de 80 yaşındaki bir yolcu, "şans getirsin ve yolculuk kazasız geçsin" diye bineceği uçağın motoruna bozuk para attı. Olay fark edilince uçağın motorunda teknik inceleme yapıldı, uçak 5 saat rötarla havalandı. Eşi, kızı ve damadıyla birlikte seyahat eden yolcu, polis tarafından gözaltına alındı ve ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Yolcu ifadesinde hareketinin gerekçesini "güvenli yolculuk duası" olarak açıkladı.

Çin'de 80 yaşındaki bir kadın uçak yolculuğu öncesi şans getirmesi için uçağın motoruna bozuk para attı. Olayın fark edilmesi üzerine uçağın kalkışı 5 saat gecikti.

YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Yolcunun, uçağa binmek üzere pist üzerinde yürürken, motoruna 9 adet bozuk para attığı ve bunlardan sadece birinin hedefine ulaştığı belirtildi. Ancak bu bile, uçaktaki 150 yolcunun tahliye edilmesine ve kalkış için güvenlik incelemesinin yapılmasına neden oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Eşi, kızı ve damadıyla birlikte seyahat eden yolcu, polis tarafından gözaltına alındı ve ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Yolcu ifadesinde hareketinin gerekçesini "güvenli yolculuk duası" olarak açıkladı.

UÇAK 5 SAAT RÖTAR YAPTI

Hava yolu şirketi China Southern Airlines, sosyal medya sitesi Weibo'dan yaptığı açıklamada, "Uçağın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için motorda tam kapsamlı bir inceleme yapıldı" dedi.

Yapılan incelemenin ardından güvenlik sorunu olmadığı tespit edildi ve uçak 5 saatlik bir rötarın ardından havalandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Artık böyle durumlarda dua için bozuk para atmanıza gerek yok kartta kabul ediyorlar artık mailorder olarak çekiyorlar hesabınızdan :D
Çin hükümetinin çini getirdiği duruma bak. millet kagıt para bulamadığı için motora bozuk para atmış. budizm i siyasete alet ediyorlar zaten. gerçek bir budist uçağa para atılmasına izin vermez ama bunlar budist felan değil. ülkenin tek kurtuluşu ulu önder mao ' nun açtığı yolsan yürümektir.
Teknik servisle gorusseydin. Boyle insanlar her zaman var.Cuzdanina ceviz koyar sans getirsin diye..
Diğer Haberler