Son dakika! ABD, Deyrizor'da Rus tankını vurdu

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun Suriye'nin Deyrizor kentinin güneyinde yer alan Tebiye köyü yakınlarında koalisyon askerlerinin de bulunduğu alana ateş açan bir Rus yapımı T-72 tankını vurduğu bildirildi.

Son dakika! ABD, Deyrizor'da Rus tankını vurdu

Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu sözcüsü Albay Ryan Dillon, "Koalisyon kuvvetleri 10 Şubat'ta nefsi müdafaa amacıyla hareket ederek Tebiye yakınlarında bir T-72 tankını vurdu." ifadelerini kullandı.

Albay Dillon, tankın koordinasyonlu bir şekilde SDG (PYD/PKK paravanı) ve koalisyon güçlerinin bulunduğu konumlara dolaylı atış yaptığını ve koalisyon mevzilerinin tankın menzilinde olduğunu kaydetti.

Dillon, "Koalisyon yetkilileri, birbirimizin kuvvetlerini tehlikeye sokacak yanlış algı ve hesaplamalardan kaçınmak üzere Rus mevkidaşları ile temas sağladı." ifadesini kullandı.

Albay Dillon tankın kime ait olduğuna dair detaylar vermedi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ortağımız amerikayı bu savaşta başarılar diliyorum.amerika ne derse o olur.yaşasın türk-amerikan dostluğu.
ABD nin önce suriye muhaliflerini şimdide RUS tankını vurması “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” demek
çok büyük savaş çıkacak az kaldı.ortadoğunun ve dünyanın beklediği savaş çıkacak az kaldı
Sular ısınıyor,abd 1-0 galip, bakalım komünistler gösterin kendinizi bir abd.kuşunuda siz vurunda görelim.Arka pilanda mazlumları birbirine kırdıryorsunuz, sıkıyorsa karşı karşıya gelinde görelim.Tazıya kaç tavşana tut misali ortalığı kan gölüne çevirdiniz, bulmuşsunuz milyonlarca eğitimsiz müslümanı kaynaklarını silaha yatırtıp keyif çatıyorsunuz, maalesef islam dünyası liderlerinin menfaat hırsı masum ve cahil bırakılan başsız haklkaları köle yaptı.Bu şartlarda mazlum halkların ezilmekten,zulümden başka şansı kalmamıştır.Mezhep gibi çağdışı ayrılıklar mahvetti islam alemini.
petrol varsa aç köpekte ordadır alçak insanlığın yüz karası lanetli defolun
Bunlar her zaman bunu yaparak yanlarında olanları görmek isterler. Karşı tarafları anlaşarak sömürmeye devam ederler
Bırakın elinizdeki maşaları geçin karşı karşıya görelim boyunuzun ölçüsünü...ABD mi güçlü Rusya mı?
yanlış hesap bağdattan düner demişler türkiyi adım adım tuzağa çekiyorlar erdoğan herkesi adeta tehdit edercesine konuşuyor biri sakin ol desin güzel türkiyemi sümürüyor demedi demi.
Bu ABD nin Ortadoğuya adım atmasına bile izin vermemek lazımdı. bunun için her türlü önlem alınmalıydı. ama nerde! bizim islam toplumu olarak bir birimizi yeme ve çekememe huyumuz yüzünden bu fırsatı kaçırdık. şimdi fitne gelmiş tam kalbimizin ortasına girmiş. gelin, çıkara biliyorsanız çıkarın bu fitneyi.
abd resmen ateşe benzin döküyor... çabası savaşı daha büyük alanlara yaymak. ve bu ateşin içine daha çok leş kargası çekmek yani avrupayı.. böylece bozulan amerikan ekonomisini savaşı bahane ederek borcum yok deyip borçlarını inkar etmek. ayrıca diğer bir neden olarak avrupaya giden enerji kaynaklarını ve enerji yollarını ele geçirip avrupayı kucağa çekmek... başkaca mantıklı açıklaması yok.
Diğer Haberler