AFP duyurdu... Merkel'den 'savaş' tehdidi!

AFP haber ajansı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupalı şirketlere gümrük vergisi tehdidinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel'den ticaret savaşları uyarısı geldi...

AFP duyurdu... Merkel'den 'savaş' tehdidi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD'nin başta Almanya olmak üzere Avrupalı ülkelere yönelik gümrük vergisi tehdidine karşılık, 'ticaret savaşı' uyarısında bulundu.

ABD, gümrük vergisi ve NATO harcamaları konusunda gerilimi artıran taraf olarak görülüyor.

Öte yandan, Reuters'ın haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın, gelecek hafta yapılacak NATO zirvesinde diğer üyelere, ABD'nin "dünyanın kumbarası" olmayacağını" söyleyeceği bildirildi.

Trump'ın Batı Virginia'ya uçuş sırasında Başkanlık uçağında gazetecilere açıklama yapan Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gridley şöyle konuştu: "Başkan bu toplantılara Amerikan halkını korumak, müttefiklerimiz ve ortaklarımızla omuz omuza durmak fikriyle gidecek ancak daha önce de çok kez söylediği gibi, Amerika çok kez dünyanın kumbarası olarak görülüyor. Artık buna son verilmeli."

Trump, NATO müttefiklerine askeri harcamalarını artırmaları için baskı yapıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Herkes çok uzun zaman var zannediyor Ama Amerika’nın sefil duruma düşeceği tarih çok yakın gözümüzde Büyüttüümüz Amerika Birleşik Devletleri çok yakın zamanda 2018 senesi içerisinde meşruiyetini ve saygınlığını yitirecek döviz hızlı düşecek Çin Pakistan hindistan Rusya Türkiye İran gibi ülkeler kendi aralarında zaten artık dolar kullanmıyorlar Bu bir başlangıç artan enflasyon oranları ile abd iç sında da karışıklıklar çıkacak halk isyan edecek bu yorumumu bir kenara not Edin lütfen
bu dünyanın "kumbarası"olmakta nerden çıktı? ABD bugüne kadar dünyanın kumbarası değil, dünyanın soyguncusu, eşkiyasıydı. halâda devam ediyor. hertürlü pislik onlarda mevcut.
bide bize yapın o savaşı da üretim yapmaya başlayalım.
KENE GİBİ GEÇİNENLER KİME SALDIRACAGINI ŞAŞIRIYO
MYNET YAYINLAYALIN ÖNEMLİ; YAHU MAELSEF TRUMP BU İŞİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI İYİCE. YAHU AKILI DANIŞMANLARIDA YOK GALİBA. DÜNYAYA AMBORGO UYGULAMAK ÇOK YANLIŞ. PETROL EN DEĞERLİ VARLIKTIR DÜNYADA,HİÇ BİR ÜLKE KAALE ALMAYACAK SON İRANA PETROL YASAĞINDA.KUDÜS İŞİNDEDE ÇAMURA BATTI, KUZEY KORE BİR HAMLEDE YOLA GETİRDİ. BEYLER TRUMP AĞIRLIĞINI KORUYAMADI GÖREVDEN ALINMALI ARTIK.AB ÜLKELERİNİDE KIZDIRDI ŞİMDİ......ÇİN RUSYA İRAN RESTİNİ ÇEKTİLER ZATEN. BU İŞ BAD VATANDAŞLARININ LAEYHİNE OLACAK ARTIK. TRUMP İSTİRİHATE ALINMALI GEÇ OLMADAN.İMZA OZAYDİN65
İnşallah İnşallah, Yiyin birbirinizi, Kahhar olan Rabbim en büyük Gazabıyla Kahreylesin ABD'yi de Avrupa'yı da, İsrail'i de İnşallah, Yıllardır aldılar mazlum müslümanların ahını şimdi çıkacak aheste aheste.
Hergün fazladan milyonlarca euro gümrüksüz mal satan avrupa tabii ki müzakerelere yanaşmaz, senede en az 100 milyar fazladan gümrüksüz mal satın alan Türkiye neden hala gümrük birliğinden çıkmaz 3 milyar euro için el avuç açar var mı bunun izahı!
abd silah satamadıkça gümrüklere yaslıyor anlaşılan
Diğer Haberler