Son dakika! Kuzey Kore, Kırım'ı Rusya toprağı olarak tanıdı

Yeni bir dünya haritası hazırlayan Kuzey Koreli yayınevi 'Bilim Ansiklopedisi', Kırım'ı Rusya toprağı olarak gösterdi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, referandum sonuçlarını tanıdıklarını belirtti.

Son dakika! Kuzey Kore, Kırım'ı Rusya toprağı olarak tanıdı

Rusya'nın Kuzey Kore Büyükelçiliği'nin Facebook'tan yaptığı açıklamaya göre, 'Bilimsel Ansiklopedi' adlı yayınevinin hazırladığı yeni siyasi dünya haritasında Kırım'ın Rusya toprağı olarak gösterilmesini değerlendiren Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, referandum sonuçlarını tanıdıklarını açıkladı.

'BAKANLIK, SONUÇLARIN ULUSLARARASI HUKUK NORMLARINA TAMAMEN UYGUN OLDUĞUNU BELİRTTİ'

Sputnik'te yer alan haberde, elçilik, mesajda "Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, tarafımıza yaptığı açıklamada yarımadanın Rusya'ya bağlanmasını öngören referandumun sonuçlarına saygı duyduklarını, sonuçları meşru bulduklarını ve bunların uluslararası hukuk normlarına tamamen uygun olduğunu belirtti" ifadelerine yer verdi.

'PYONGYANG, KIRIM'I RUSYA'NIN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLARAK GÖRÜYOR'

Kuzey Kore'nin bu konu hakkındaki tutumunu BM'deki oylama sırasında yansıttığını da anımsatan elçilik, Pyongyang'ın Kırım'ı Rusya Federasyonu'nun ayrılmaz parçası olarak gördüğünün altını çizdi.

'KUZEY KORE, KURİL ADALARI KONUSUNDA DA AYNI TUTUMU SERGİLİYOR'

Büyükelçilik, Kuzey Kore'nin Kuril Adaları'nın aidiyeti konusunda da aynı tutumda olduğunu vurguladı.

ERDOĞAN'DAN KIRIM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna temaslarında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Poroşenko’ya Türkiye’nin Ukrayna’nın egemenliğini Kırım dahil toprak bütünlüğünü siyasi birliğini destekleyeceğini bir kez daha ifade ettim. Kırım’ın yasadışı ilhakını tanımadık ve tanımayacağız. Ukrayna’nın ülkelerine sadakatlerini kanıtlanmış tatarlara verdiği önemi biliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Ulan K.Koreyi dünya ülke olarak tanımıyor! Kırımı tanısa ne olur tanımasa ne olur.
@hircinadam61 Önce düzgün konuş , konuşamıyorsan git eğitim al ondan sonra bi araştır k.kore yi kim tanımıyormuş ? Bm de ne işi var o zaman tanınmayan ülkenin ? Kendini çok fena halde rezil ettin bir daha buralara uğrama.
Helal olsun K.Kore kadar olamadık.Kore de savaşan türk askerinin amacı ne idi?Her yer abd üssü
bide küçük damarla kapisalım
kavga ile dövüş ile meseleleri halletmeye çalışın hep. Rusya ya sırtını dönen bu ülke birgün mutlaka pişman olacak.
Kuzey Kore danışıklı dövüş senaryosuna göre eski SSCB-ÇİN-DEMİR PERDE ÜLKELERİ BLOĞUNDA, Güney Kore yine danışıklı dövüş gereği ABD-İngiltere-AB BLOĞUNDA ... Bu senaryoların sonucunda kimler kazançlı çıkacak, düşünmeli bir!
Herkesde yeni dünya haritası hazırlıyor bakalım kimin ki onay alacak benimsenecek bol şanslar..
Diğer Haberler