Son dakika! Reina saldırısının planlayıcısı öldürüldü

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, İstanbul'da yılbaşı gecesi yaşanan Reina saldırısıyla ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Gelen son dakika habere, 39 kişinin öldüğü ve 65'ten fazla kişinin yaralandığı Reina saldırısını planlayan DEAŞ teröristi Abdurrahman Özbeki'nin öldürüldüğü bildirildi. Yapılan açıklamada, "Özbeki DEAŞ’ın sözde halifesi Ebubekir El Bağdadi’ye yakın isimlerden biriydi" denildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İstanbul Ortaköy'deki eğlence mekanı Reina'ya yapılan saldırıyı planlayanlardan terör örgütü DEAŞ militanı Abdurrahman Özbeki’yi karadan yapılan bir baskınla Suriye’de öldürdüklerini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CENTCOM Sözcüsü Albay John Thomas, Özbeki’nin IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi’ye yakın olduğunu, terör örgütünün dış saldırıları, yabancı savaşçı ve finans kaynaklarından sorumlu liderlerinden biri olduğunu söyledi.

Thomas şunları kaydetti:

"6 Nisan’da ABD kuvvetlerinin Suriye’de DEAŞ yöneticisi Abdurrahman Özbeki’nin öldürmek üzere yaptığı bir baskında Özbeki’nin öldürüldüğünü teyit ettik. Özbeki DEAŞ’ın sözde halifesi Ebubekir El Bağdadi’ye yakın isimlerden biriydi. DEAŞ’ın yabancı para ve savaşçı akışını yöneten liderlerden biriydi. DEAŞ’ın dış operasyonlarında da önemli rol oynayanlardan biriydi. Yılbaşı gecesinde 39 masum sivilin hayatını kaybettiği yüksek profilli İstanbul gece kulübü saldırısını planlamıştı.”

REINA SALDIRISI

İstanbul Ortaköy'de bulunan eğlence mekanı Reina'ya yılbaşı gecesi bir saldırgan tarafından uzun namlulu silahla düzenlenen saldırıda 1 polis şehit olmuş, 25'i yabancı uyruklu 39 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıda 65 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmiş ve Özbek asıllı saldırgan Abdülgadir Masharipov saldırıdan 17 gün sonra İstanbul Esenyurt’ta yakalanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
NE ALAKA.. BU İŞLERİ ÖNCEDEN .. BİLENLER VARDI... AMERİKA VE...CIA.. ŞAİBELİ .
yersen
Önce besle büyüt sonra öldür... Madalya mı bekliyorlar...
kötüler için yaşasın cehennem
buna " allah razı olsun" diyecek biri var mı aranızda?zira bu ..ştları alana atan (bir bakıma eşeğini kaybettirip sonra da bulduran)gene bu allahı kayıplar..
HE ABD HE BİZ DE YEDİK KESİN SİZ ÖLDÜRMÜŞSÜNÜZDÜR!
planlayan mossad mi6 ve cia. Taliban'ı da bunlar kurdu aynı yöntemle. öncesinde Saddamı. şimdi isid, tezgah aynı ve İslam alemi gaflette uyuyor.
gene abd ile işbirliği içine girecez galiba.Böyle haberler önceden çıkarılırdı.sempati yaratmak için.rusya ilişkiler ne olacak şimdi.VALLA APTAL OLDUK HA.
darısı diğer besleyip büyüttüklerinin başına mesela saddam gibiler malum onlardan çokca var ortada
Türkiye Cumhuriyeti yakın bir zaman için de Suriye'de ve İran da savaşa girer bunu Br kenara not edin
TABİ TABİ LAN ZATEN SİZ PLANLADINIZ SİZ YAPTINIZ ADAMDA ÖTMESİN DİYE GEBERTTİNİZ DAHA ÖNCEKİLER GİBİ
hani biz bu herifi yakalamıştık?
@nafiyesugec gündemi nerenle takip ediyorsun. Kafanın üstüne oturuyorsan vaz geç
amerika amerika sen de bu işte varsın.kahraman,masum ayaklarına yatmayın..
Olay ülkemizde yaşandı ancak planlayanı abd yok etti, olayı ruslar aydınlattı, dünya liderimiz rahatında, bizde özgürüz diye kasılıyoruz, obama kardeşi de kandırmasa iyiydi
kendi adımını tasfiye etmiş yani
NE GÖZEL LEŞİ NERDE ? SAKIN YAKALANDII ZAMAN CIA NIN BAZI AJANLARININ İSMİNİ SÖYLEME İHTİMALİ OLDUĞU İÇİN ORTADAN KALDIRILMIŞ OLMSIN !
Diğer Haberler