Sosyal medyayı sallayan Mısır iddiası

Mısır’da dün El Fetih Camii’ne güvenlik güçlerinin düzenlediği baskının ardından sosyal medyada tartışma yaratan bir ekran görüntüsünün eski olduğu anlaşıldı.

Sosyal medyayı sallayan Mısır iddiası

Özellikle Twitter’da birçok kullanıcı “Mısır televizyonlarında 3 şişe viski fotoğrafı yayınlanıp ''TERÖRİSTLER CAMİ'DE İÇKİ İÇTİLER'' diye karalama yapılıyor. Tanıdık gelmedi mi?” şeklinde mesajlar paylaştı.

Bu tweet’lere dayanak olarak da Mısır devlet televizyonunda yapılan bir yayının ekran görüntüsü gösterildi. Ancak bu görüntünün ilk paylaşıldığı tweet 8 Temmuz tarihli.

Görüntüyü paylaşan Wall Street Journal muhabiri Charles Levinson, o tarihte "Mısır Devlet TV'si askeri kanıtları gösteriyor: Protestoculardan ele geçirilmiş Auld Stag viski şişeleri" yazmıştı. Öte yandan o dönemde de şişelerin kapaklarının hiç dokunulmamış olması dikkat çekmişti.

Türkiye’de de Gezi Parkı protestoları sırasında Beşiktaş’ta bulunan ve göstericilerin sığındığı bir camide içki içildiği yönünde iddialar ve bazı görüntüler ortaya atılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
oh ne güzel olmuş biz laikler din min tanımaz her yerde içkiyi içeriz
Peygamberimiz (SAV) e sorarlar: Müslüman kimdir. diye O da : Dosdoğru olandır.. der. Başbakan camide içki içtiler diye bas bas bağırdı. Cami müezzini "Yalan söyleyemem ben böyle bişey görmedim" dedi. Şimdi müslüman kim yalancı kim acaba.. Ben başbakanın en az 10 önemli yalanını videsuna bakıp buraya yazarım. Birisi "Pkk ile görüşen şerefsizdir" mesela.. Peki yalancının peşinden bilerek gidene ne denir ..
Uyuz insanları galeyana getirmek için her zaman bu tür haberler yapılır ve ortaya salınır. Zaten galeyana hazır bu uyuz kitle başlar gösterilere ve linç girişimlerine. Örnekleri ortada: Allah'a veya peygambere küfür edildi, Kuran yakıldı, çiğnendi felan, camide içki içildi hatta fuhuş yapıldı, tesetdürlü bir hatun kişiye saldırıda bulunuldu, sakallı dindar kişilere işkence niyetine insan dışkısı yedirildi felan. Koyun sürüsü gibi kendinden üstün sandığı zaatların peşinde savrulur gider bir oyana bir bu yana, sonuçta cennete gidecek ya.
ERDOGANIN TALEBELERİ BUNLAR. YAKIŞIRRR...
3 tane şişeyi yan yana koyup camide içki içmişler diye yazmıslar cocuk mu kandırıyorsunuz gezi parkındaki olayın videosu da vardı aynı değil hala Mısır ile gezi parkı sacmalıgını 1 tutan insanlar var diyecek söz bulamıyorum artık insanlar bu kadar mı kör olmuş.
SENARYO AYNI SENARYO...
türkiyeyi örnek almaya devam ediyorlar :)
TAYYİP GİBİ ANCA, HANİ İFTİRA ATIYO DU YA RTE. GEZİ DİRENİŞÇİLERİ İÇKİ İÇİYO DU DİYE AYNI MASAL İŞTE
hehe eskidir eski hala milleti nasıl keriz sanıyorlar arkadaş gelde delirmeya..Admin küfüretsem yayınlarmısın acep? :D
Türkiye de yüzde elli varsa orada bu yalanlara inanan cahil cühela takımı daha fazladır. normal.
Diğer Haberler