Stephen Hawking uzaya gidiyor

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü, iş adamı Richard Branson'ın aracı Virgin Galactic ile uzaya seyahat edeceğini açıkladı. Hawking ABD'de bundan sonra hoş karşılanmayabileceğini söyledi.

Stephen Hawking uzaya gidiyor

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson'ın uzay aracıyla seyahat edeceğini açıkladı.

İngiltere'de bir televizyon programına konuşan dünyanın önde gelen bilim insanlarından Hawking, uzaya yolculuk yapabileceğini hiçbir zaman hayal edemediğini söyleyerek, "Branson ne zaman ki bana Virgin Galactic'te bir koltuk teklif etti, hemen 'Evet' dedim" diye konuştu.

Richard Branson'ın sahibi olduğu Virgin Havayolları Virgin Galactic adında bir uzay gemisi inşa ediyor. Şirket uzaya yolcu taşıyacak.

Hawking röportajda, üç çocuğunun kendisine büyük bir neşe verdiğini, uzaya yolculuk etmenin ise mutluluğu getireceğini söyledi.

'TRUMP'IN ABD'SİNE GİREBİLİR MİYİM BİLMİYORUM'

Stephen Hawking, Donald Trump'ın yönettiği bir ABD'de bundan sonra isteneceğinden ise emin olamadığını belirtti.

"ABD'ye tekrar gidip diğer bilim insanlarıyla konuşmayı çok isterdim ama artık hoş karşılanmayabilirim diye korkuyorum" diyen Hawking, Trump'ın seçmenlerini memnun etmek adına daha sağa ve otoriter bir dile kayabileceğini söyledi.

Hawking, 2009 yılında dönemin ABD Başkanı Barack Obama'dan başkanlık madalyası almıştı.

İŞÇİ PARTİSİ LİDERİ CORBYN'İ ELEŞTİRDİ

Ünlü bilim insanı aynı zamanda İngiltere'de İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'i de eleştirdi.

Hawking, Corbyn'in öyle olmadığı halde kendini aşırı solcu gösterdiğini, bu yüzden hiç seçim kazanamayacağını söyledi. Ancak yine de İşçi Partisi'ne destek vereceğini ekledi.

ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığı olan dahi fizikçi yapay zeka teknolojisi aracılığıyla konuşabiliyor.

Intel'e ait bir akıllı telefon klavye uygulaması olarak çalışan bu teknoloji, Prof. Hawking'in ne düşündüğünü anlayabiliyor ve kullanmak isteyebileceği kelimeleri önerebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
birde dahi demezlermi adam burnu aksa silemiyor geri zekalı millet ağzına bakıyor
@golge010101 @golge010101 bazıları beyniyle bazılarida bedeniyle calisir misal Allahın yarattiği ve kainati hizmetine verdigi insanlar beyniyle çalişir yasar bunun yaninda insanlarin hizmetinde çalişsin diye yarattigi senin gibi eşşeklerde bedeniyle çalışir onuda Allah yarattı senide aradaki fark Ona sadece beyin vermiş Rabbim sanada sadece beden o beyniyle ilim bilim dünya için yararli biseyler uretiyo sen bedeninle ustune binen dünyanin yükunü tasiyon ha birde sen sümüğünü kendin siliyon g.tünü kendin yıkayabiliyon
@golge010101 sen ne geri zekalı bir yaratıksın be kardeşim sen ve senin gibiler Türkiyede eğitim sisteminin bize entegre ettiğin işe yaramaz yaratıklarsınız her şeyden önce o bir engelli umarım sende bir gün yaşarsın bunu belki o zaman öğrenirsin insanlar ile dalga geçmeyi
@golge010101 Allah'ın yarattığı ile dalga geçmek sanamı düştü. dengesiz ahmak. senin yarın ne olacağın bellimi ?
@duaile helal valla içimden geçenlere tercüman oldun tşkler :)))
@golge010101 sen akan burnunu silebilmek ile ilgilenmeye devam et...
@golge010101 ulaşamadgin ciğer olduğu belli. senin edebileceğin tek laf bu! kafan basmaz adamin düşündügu şeylere birader! bizler hep kötüleriz, geleneklerimize ters deriz, gavur bunlar derizz, dini ifadeler kullanarak dinimize de aykiri falan oldgunu iddia ederiz..bari yazma bu gavur icadi internette yaa
bu adamı gordugumde nınja kaplumbagalarda oynayan beyın aklıma gelıyo hep
@ramazan_000 zaten cizgi filmler sizi bu hale getirdi beyniniz kalbiniz kanser
Milli proje ile mi?Akp beynimizle dalga geçe geçe bizi Uzaylı yaptı zaten.Mustafa Topaloğlu kulakların çınlasın
Niye bu adam gidiyor ki cubbeli Ahmet hoca efendi hazretlerini götürsünler.
Yukardaki yorumları yapan arkadaşlar anlaşılan çok zeki..
adam gerçekleri anlatıyor uzaya açılmamız lazım bireysel görüşüm
Diğer Haberler