Suriye'deki kimyasal saldırıyı araştıran ekip Türkiye'ye gönderildi

Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal saldırıyla ilgili olarak Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nden bir ekip Türkiye'ye gönderildi. Ekip için Lahey'de alınan inceleme kararının ardından Türkiye'ye gönderilme kararı verildi. Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü (OPCW), Suriye'de geçen hafta yapılan ve 87 kişinin ölümüne neden olan kimyasal saldırı iddialarına ilişkin soruşturmada gereken örnekleri toplamak üzere Türkiye'ye bir uzman ekibi gönderdi.

Suriye’nin İdlib kentindeki bir yerleşim bölgesine Esad rejimi güçleri tarafından düzenlenen, çoğu çocuk 50'nin üzerinde kişi öldüğü ve 200'ün üstünde kişinin etkilendiği kimyasal saldırıyı araştırmak üzere, özel bir ekibin Türkiye'ye gönderildiği belirtildi.

Kaynakların Reuters'a verdikleri bilgiye göre Lahey'de bulunan OPCW'nin gönderdiği kanıt toplama ekibi biyometrik örnekler toplayacak ve olaydan sağ kurtulanlarla görüşecek.

KARAR LAHEY TOPLANTISININ ARDINDAN ALINDI

Lahey'de alınan inceleme kararının ardından alındığı belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Gübretaşın ve ikitane petrol kimya fismasının İŞIDA kimyasal gaz gönderdiklerini bundan hükümetin haberi ve teşfiki ile yapıldığına dair BMGK belge sunan Rusya daha önce de Halepte pazar yerine İŞID ın attığı kimyasal silahta onlarca çocuk ölmüş olay yerinde inceleme yapan uluslararası kuruluşlar MKE nin logosunu buldular bütün bu pislikler belalar gelip bizi bulacak yazık oldu ülkeme Atatürkün yolundan asla sapmamalıyız yoksa sonumuz felaket .Yediğiniz içtiğiniz haram ne konuşsanız yalan #Hayırrrrr
*HAYIR* ÜLKEYİ GETİRDİKLERİ NOKTAYA BAKINIZ. BİR DE TEK ADAM İSTENİYOR. VAY O ZAMAN HALİMİZE....
Üstün açık kalmış senin...
Bu işten de bir b.. çıkmaz. Sanki neyin ne olduğunu bilmiyor ..
çoçuklar öldü siyaset yapan zavallılar
iNSANIN BİR KERE RAST GİTMEYEGÖRSÜN İŞİ MUHALLEBİ YERKEN KIRILIR DİŞİ.. TEPELERİNE BOMBA DÜŞMESE, KAÇARKEN DENİZLERDE BOĞULUYORLAR KAÇAMADILAR KİMYASALLARLA ZEHİRLENİYORLAR.. ZAVALLI KADERSİZ GELECEKSİZ ÇOCUKLARR :(
bu işin sonu lahey de yani mahkemede biter korkuları bundan
Diğer Haberler