Suriye'den Türkiye açıklaması

Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi sözcüsü Cihad Makdisi, Suriye’nin Türkiye ile askeri bir çatışmaya girmeyi istemediğini açıkladı.

Suriye'den Türkiye açıklaması

Ermeni radyo istasyonu "Van"a konuşan Makdisi, Suriye’nin Türkiye’ye karşı bir savaş başlatan ilk taraf olmayacağını ancak eğer Türkiye, Suriye’ye saldırırsa Suriye’nin kendisini savunmaya hazır olduğunu söyledi.

Rusya’nın Sesi radyosunun yansıttığı açıklamada, Ankara’nın, Faruk el Şara'nın başkanlığında Suriye’de geçici bir hükümet kurulması yönündeki önerisine de değinen Makdisi, Suriye'yi kimin yönetmesi gerektiğine sadece Suriye halkının karar verebileceğini ifade etti.

[** **](http://haber.mynet.com/dunyayi-artik-turk-silahlari-kurtaracak-631971-foto-analiz/)
[** **](http://haber.mynet.com/suriyeyi-t-155-firtina-ile-vurduk-655142-foto-analiz/) [** **](http://haber.mynet.com/rakamlarla-turkiye-ve-suriye-ordulari-637814-foto-analiz/) [** **](http://haber.mynet.com/hangi-ulkenin-kac-askeri-var-598011-foto-analiz/)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
ESED'İ DESTEKLEYEN CHP ;DEMOKRASİDEN NASIL BAHSEDECEK
Uzun lafın kısası iflas etmiş bir dışişleri politikası sonucunda,boşu boşuna ölen 5 masum kişi.Esad'ı devireceğiz diye karşıtlarını besle,Hatay'a getir.Silahlandır,ceplerine para koy Esad'a karşı savaştır.Sonra da bomba düştü diye feryat et.Bunları yapmasaydınız ne bomba düşerdi nede insanımız ölürdü kusura bakmayın ama maalesf gerçek bu.
Suriye'de ne zaman seçim oldu da Surşye halkı kendini kimin yöneteceğine karar verdi? Yayılmışsınız koltuklara kendinizden sonra oğlunuzu oturtuyorsunuz, soyu kuruyasıcalar.
arkadaşım suriyede seçim oldu ve %80 esat kazandı ama senin yandaş medyan bu seçimlerden hiç bahsetmedi ama net önünde bakabilirsin.hem hiç gördünmü mısırdaki tahrir meydanındaki gibi lidere muhalif bir halk topluluğu,olsaydı inan bu adam bu kadar dayanamazdı çoktan bırakırdı,görüntüsü bile yok olsa tv ler gösterirdi buradan da uyanmıyorsan,diyecek sözüm yok yeni orta doğuda esadın biletini kestiler bunuda türkiye ye ihale ettiler,hepsi bu,daha kötüsü sizler teröristlere özgür suriye ordusu adı takmakla yarın içimizdeki hain pkk lılarada aynı adı takılmasının yolunu açtınız.sonuç nereye varaca
ESAD kazanacak çünkü o halkını seviyor halkıda onu seviyor savaş esnasında bile yaşamak o kadar ucuz ki yemek olsun benzin olsun mazot olsun giyim kuşam olsun bu TÜRKİYEDE olsaydı nasıl olurdu savaşta değiliz ona rağmen her şey ateş pahası ALLAH SABIR VE SELAMET VERSİN
esad a kardeşim dediği tarihlerde libya ve suryiyede iç savaş çıkarmak için mit i görevlendiren bir başbakan ve dış işleri bakanı olur mu. yaw bunlar timsah gibi ağlar memleketi de uçuruma atar. Yorumlara baktıkça içim sıkılıyor millet aç her şey zamlanmış daha da akp diyorsunuz. Bir partinin karekteri kişiliği olmalı. Dün tükürdüğün bu gün yalamamalı.
Esad'a ESET NOD32 gibi temizlik lazım.Bende savaş karşıtıyım.Bi kaç namussuz çıkıp memfaatleri uğurlarına peşkeş çekiyorlar.Ülkenin kökünü kurutucaz sonra yine ekonomi daralcak.Amerika gelicek konacak herşeyin üstüne.Irakta çıkan petrol diyarbakırda çıktığı gibi,Suriyede de çıkmıyormu :) herşey baştan çizilmiş izliyoruz koyun gibi.
Adam güzel konuşmuş.
bu da Tayyip beye cevap. al buyur meydan orada çürük oğullarınla beraber cepheye gidebilirim ama onlar gelmezse ben de gidemem :))
Suriye çok kaşınıyor ama haydi hayırlısı.Savaşı başlatmayız diyor habire top mermisi atıyor.Sonun yakındır zalim esed.20 bin kişinin ahı sende kalmaz.Suriye halkı seni bir eline geçirirse kaddafiden beter yapacak,bize gerek kalmayacak.
esad,dünya emperiyalizmine karşı onurlu bir direniş göstermektedir,kesinlikle desteklenmeli ,rusya ile çini ayrıca tebrik etmek isterim,
sen kafayı yedin herhalde??? Adam kendi halkını katlediyor,hergün onlarca masum ölüyor!!!
ya senin bakış acına tukureyım adam kendı halkını olduruyor acımadan. sende kalmıs emperyalızm dıyorsun. tuh sana ve senın gıbılere
savaş istenmez ama savaştan da kaçılmaz
zaten türkiyede onu istiyor. suriyenin kimi yönetecegine birakin halk karar versin...yillardir babadan oglula pkk nin yuvasi yaptiginiz suriyeden cikip gidin artik.
Allah ESAD ve askerlerinin yanında olsun.Yahudi ve hristiyan köpeklere karşı bu savaşı eminim kazanacaklar
Artık günümüzde ordular ASKER kalabalığıyl değil teknolojiyle savaşı kazanıyor
Madem,Suriyeyi kimin yöneteceğini Suriye halkı karar verecek o zaman bu halkı neden katlediyorsunuz?Neden şehirlerinizi bombalıyorsunuz.Neden halkın önünü açacak refarandumları yapmadınız.Halk Beşer EESED'i istemiyor. Onun için baskı ile elinizdeki silahların gücü ile kendi halkınızı katlediyorsunuz.Baba Esed ve oğul Esed ikiside elleri kana bulaşmış zalim katil diktatörlerdir.Her dikdatör gibi sizde kaybedeceksiniz,halkınıza yaptığınız bu zulüm yanınıza kalmıyacak.
SANKİ SURİYEDE YAŞAMIŞ ZULUM GÖRMÜŞSÜN ORADAKİ SİLAHLI ĞRUP HEPSİ PARAYLA TUTULMUŞ KATİL SÜRÜRSÜ RECEB ORGANİZE EDİYOR PARALAR KATAR VE ARABİSTANDAN ABD EMRİYLE GÖNDERİLİYOR NİYEMİ KÜRDİSTANIN SURİYE AYAĞI ORDA IRAKTA KURULAN 1/4 ŞİMDİ ORASIDA KURULURSA YARIM EDER SIRADA T.C VAR SONRA İRAN VAR ANLADINMI VE ANLAMAK İÇİN AKP NİN GÖZLÜĞÜNÜ ATMAN LAZIM MEEEE MEEEEE
Anlayamadığınız bişey var. Sanırım sizler bir algı sorunu yaşıyor olmalısınız, kardeşim size neeeeee, bize neeeee, ABD ye ne niye elalemin maşası olup etrafınızı ateş çemberi ile çevirmeye çalışıyorsunuz, neden kuduz köpek gibi tüm sınır komşularımıza sataşıyoruz, neden önce adaleti, hakkı, hukuku, kendi sınırlarımız içinde sağlamıyoruzda elalemin eviyle ilgileniyoruz.Yahu kardeşim kim size bu hakkı veriyor, sen kendi memleketinde sanki çok iş becerdinde herşey güllük gülistanlık başkalarına ders verebiliyorsun.Artık şu kafanızı kumdan çıkarın çünkü o dışarıda kalan kısmınız çok komik oluyor.
100 bin kişiyi hatayda amerikanın ortadoğu planı için besliyorsunuz.biz ise kpss den aldığımız iyi puanlara ragmen ekonomik kriz bahanesiyle memur olamayacağız.Allah tan revamıdır bu?
KAYBEDEN TEK TARAF OLACAK,ODA MÜSLÜMANLIK.KAZANAN DA YAHUDİLER VE HRİSTİYANLAR OLACAK.HERŞEY BAL GİBİ ORTADA,MÜSLÜMANLARDA BU KAFA OLDUKÇA ABD-İSRAİL VE BATI MÜSLÜMANLARIN KANINI AKITMAYA DEVAM EDECEK.BAAS REJİMİNDEN FARKLI MI AKP REJİMİ BENCE ÇOK DAHA KÖTÜ.EN AZINDAN İRAN SURİYE ANTİ EMPERYALİST ÜLKELER,PEKİ TÜRKİYE NASIL BİR ÜLKE?EMPERYALİZMİN UŞAĞI OLMUŞ BİR ÜLKEDİR.HİÇ BİR İNİSİYATİFİ OLMAYAN HİÇ BİR CAYDIRICILIĞI OLMAYAN ÜLKE TÜRKİYEDİR.KENDİ HALKINA DÜŞMAN KOMŞULARINA DÜŞMAN ÜLKE YİNE TÜRKİYEDİR.YAHUDİLİĞİN VE HRİSTİYANLIĞIN UŞAĞI OLURSAN YAPACAK BİR ŞEY YOK,ENİ SONU PARÇALANACAKSIN.
Ne yazık ki doğru. Ve Suriye haklı. Tayyip yanlış yapıyor ve ABD nin isteklerine göre hareket ediyor. Halk olarak bizim Suriye ile herhangi bir problemimiz yok. Bir tek Obamanın var o da bizi ilgilendirmiyor. Obama kendi problemini kendisi çözsün. Bize ne oluyor ki?
adam doğru diyor....suriyeyi kimin yöneteceğine Amerika veya onun maşası olan Türkiye karar veremez....ancak kendi halkı karar verir...kimi istiyorlarsa onu getirsinler...bize ne oluyor...bize ne...
Aslında bize ne oluyor yerine Akp ye ne oluyor deseydin sanırım daha çok beğeni alırdın. O yüzden beğenmemişler yorumunu ama haklısın.
ee biz ne diyoruz.kimin yöneteceğine halk karar versin diyoruz.iyide nasıl karar verecek.halkın karar vermesi için seçim,seçim olabilmesi için demokrasi lazım.diktatörler ne yapıyo,babadan oğula devrediyo. nasıl ayrılıyolar yönetimden.ya canını veriyo gidiyo yada son anda kaçıp biyere sığınıyo.esed hangisini seçecek bilmiyom ama türkiye ona kendi rızanla çek git diyo.istesede istemesede gidecek.gidecekte o gidene kadar olan halka olacak.peki demokrasi taraftarı oldunu iddia eden chp niye diktatörün tarafında yer alıyo.kendi içinde her zamanki gibi tezata düşüyor.
yandaş sendemi düştün suriye derdine sizene kardeşim suriyeden chp haklı esed haklı kendi ülkesi kime ne başka ülkenin nasıl yönetildiği sizimi geriyo anlamıyorum
ülkemizde o kadar cahil ve ahmak var ki; suriye salak mı,türkiyeye,sürekli bomba atıp,daha kötü bir cephe açsın kendisine..muhalif denen sıçanların oyunu,havanın menzili 3 km,suriye askeri 10 km geride..ayrıca suriyeye saldırı konusundaki iştahi,neden kandil içinde göstermez hükümet ve g.kurmay.HIRİSTİYAN uşaklıgı yapmak için,alevi düşmanımı olmak gerek.ıraktaki katliamlar ve tecavüzlere neden sesini çıkarmadı ,hükümet ve yandaşları.pkk hamisi barzaniye,kongrede TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR diyen,ahmak ve ruh hastalarıyla aynı memlekette yaşamak ne acı..hepsi dindar,hepsi müslüman sözde.
surıyeden roketı atanlar esadın adamları degıl ya muhalıfler veya turkıyenın ajanları . cunku bır ucagın kımın dusurdugunu bıle aydınlatamayan ve agzından cıkanı duymayan ıktıdar. ve abd tarafımdan yönlendirilen ve savas yönlendirilen iktidar. esadın davası turkıye ıle degıl haın surıye muhalıflerı. ve arkasında buyuk orta dogu projesı ve buyuk ısraıl projesı ıle abd ve kukla TURKIYE.
yahu adam 2 ay önce dedi seçim yapalım madem oyle kazanamazsam giderim ama muhalifler (suriyeli teröristler) kabul etmedi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Geyikler sorsan halkı temsil ediyor ama secime girebilecek cesaretleri yok. bizim akepe mizde abd ile aynı senaryoyu oynamaya devam ediyor. ya ne karısıyoruz arkadaş bizi ne ilgilendirir suriyenin iç işi adamlar devlete silah kaldırmıssa devlette karşılık verir tabi durup dururken halkını taramıyor esad. özgür suriye ordusu denen topluluğun bizim pkk terör örgütünden bi farkı yoktur ikiside teröristtir suçludur. silahla hak istenmez...
petrol bitiyor.senaryolar türkiyede bulunan bor madeni.bitmiştir...
kimse istemiyor bunu . kuzeyde oluşan pyd yanı pkklılar atıyor bombayı türkiye girsn boşaltsın bizde kuzeyde kürdistanı kuralım aynı seneryo ıraktada oldu. planlayan abd uygulayan akp. kim köpek kim sahip belli değilmi.
şu ermeniler hala vandan vazgeçmediler ölsenizde bu vanı size vermicez
Ciddiye alınması gerekmeyen bir açıklama. Suriye dışişleri bakanlığı değil, babadan oğula geçen padişahın atamış (halkın seçmediği birileri) kukların tehdidir bu. Türkiyeye karşı esedin paralı katiller sürüsünden savaşacak kimse yok Suriyede. Halkın tamama yakını başındaki diktatörden nefret etmktedir. İlk tankımız girer girmez Suriye halkı olduğu gibi sokağa dökülecektir, esed kaçmaya bile fırsat bulamayacaktır. Sonu kaddafiden de kötü olacak.
OSMANLIDA GENELDE TAHT BABADAN OĞLA GEÇERDİ AMA YÖNETİM MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA DORUK NOKTADAYDI .YANİ SORUN BABADAN OĞLA GEÇMESİ DEĞİL BENCE YANLIŞ BİR DÜŞÜNCE SORUN SOSYAL VE EKENOMİKTİR EKONOMİSİ İYİ OLSA KİMSE BAKMAZ BABAYA OĞLA FALAN.HADİ ESET GİTTİ SORUN ÇÖZÜLECEK Mİ KİM GARANTİ VEREBİLİR.ABD SİYASETİ GÜTTÜKÇE HER DAİM BATAKTA KAFİRLERİN SİYASETİNNİ UYGULADIKÇA HER ZAMAN SORUN ÇIKACAK TEK ÇÖZÜM MÜSLÜMANLAR ÖZÜNE DÖNMESİ KURAN A BU KADAR BASİT.
Diğer Haberler