The Times: Erdoğan, nezaketten uzak korumalarını Atina'ya getiriyor

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı "tarihi ziyaret" öncesi Yunanistan'ın başkenti Atina'da görülmemiş güvenlik önlemlerinin alındığını yazdı.

The Times: Erdoğan, nezaketten uzak korumalarını Atina'ya getiriyor

Gazetenin, "Erdoğan, Atina'ya nezaketten uzak korumalarını getiriyor" başlıklı yazısında, alınan güvenlik önlemleri kapsamında Erdoğan'ın "bıyıklılar" olarak bilinen korumalarının Atina'ya getirildiği ifade edildi.

Gazete, bu korumalardan bazılarının Mayıs ayında ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen protesto gösterisi sırasında çıkan kavgaya karıştıklarını da belirtti.

Gazetenin haberinde, "Erdoğan'ın hepsi de cumhurbaşkanları gibi bıyıklı olan 60 koruması da, sayıları 100 civarında olan Türk güvenlik görevlileri ve 3 binden fazla Yunan keskin nişancı, polis ve ajanla birlikte Atina'nın birçok noktasında önlem almaya hazırlanıyor" denildi.

The Times, Erdoğan'ın ziyaretinin siyaseten en hassas kısmının yarın Batı Trakya'ya yapacağı ziyaret olduğunu da öne sürdü ve şunları aktardı:

"Burada yaşayan, anadili Türkçe olan Müslüman azınlığın, Erdoğan'ı kahramanlar gibi karşılaması bekleniyor. Ancak bu ziyaretin, sınır bölgesindeki etnik gerilimleri daha da artırmasından endişe edenler de var. Bir güvenlik uzmanı, 'Eğer bıyıklıların kabalaşmasından ve fiziki müdahalede bulunmasından endişe ettiğimiz bir yer varsa, o da burası' diye konuştu."

Gazete, bunun bir Türk cumhurbaşkanının 1952 yılından bu yana Yunanistan'a gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret olduğuna dikkat çekerek, Erdoğan'ın yapacağı temaslarda 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan sekiz askerin iadesi, mülteci sorunu ve güvenlik meselelerinin ele alınmasının beklendiğini de vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
THE TIMES...Mutlaka sonunuz gelecek...Paçavralarınızla birlikte yok olacaksınız...REİSİMİZ istediği yere istediği güvenlik ile gider.Sanki sizin çapulcu liderleriniz çok nazik...İğrenç yaratıklar...
@serdogan_07 Bu yorumu beyenmeyen gerizekalılar nasıl bir ihanetin içindeler göremiyorlar Onların gözleri vardır görmezler kulakları vardır işitmezler diyor ya Allah cc işte öyle
@serdogan_07 yok dostum beğenmezler böyle yorumları almanya tomayla jopla halkını girer kimse ses çıkarmaz amerika da polis siyahi insanlara darp eder öldürür kimse sesini çıkarmaz sen istediğin kadar doğruları söyle RTE kini bunların gözünü bürümüş beyaza kara diyecek kadar kendilerinden geçmişler.
kahrolsun israil kahrolsun amerika. muslumanlar ayaklanın bir olalım muslümanların kalesin sahip çikalım
Zaten böyle bir zamanda ayaklanmazsak sahip çikmazsak daha artik kimse ne müslümanim nede adamim diye gezmesin sayin cumhurbaşkanimizin dedigi gibi orasi biz müslümanlarin kirmizi çizgisidir. Bugun kudüs yarin mekke medine niye geldik biz bu dünyaya sadece yemeye içmeye çalişmayami..!!
ŞİMDİ BAŞLIĞA BAKIYORUM DA "BU YAZI ERDOĞAN'I ÇOK KIZDIRACAK" DEMİŞSİNİZ... ERDOĞAN KİM YAAAA. BAŞKA ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI MI... BİZİM ÜLKEMİZİN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.... KABUL ETMİYORSANIZ DEFOLUN GİDİN.... SİZİN İSLAMLA ALAKANIZ YOK... YAPTIĞINIZ HABERLERE DİKKAT EDİN BU MİLLETİN SABRINI DAHA FAZLA ZORLAMAYIN....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bizim ki kendini önemsetmeye çalışıyor adam ülke kaynaklarını çarçur etmekte birebir amerikaya bile makam otosunu taşıtmıştı yazıklar olsun Allahtan atina yakın sınırdan geçiverirler bari
eeee korku büyük.....
GÜÇLÜSÜNÜZ DİYE HAKLISINIZ SANIYORSUNUZ FAKAT HER ZAMAN HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR BİZ BUNU BÖYLE ÖGRENDİK TRUMP VE THE TIMES SIZLER MAŞASINIZ BİZİM İŞİMİZ SİZİ TUTANLARLA DAHA AMERICA DEVRI KAPANIYOR DEVIR İKİNCİ DEFA MÜSLÜMANLARIN DÜNYAYA HÜKMETME ZAMANDIR!!!
kahpe İngilizlere de bakın dünyanın en sinsi ve fitne milleti İngilizlerdir. O kadar kalleşlerdir ki bir çok meselenin arkasında onlar vardır ama çoğunda o alçakları göremezsiniz ortadoğunun şu anki durumundan özellikle filistinin yahudileştirme projesininden onlar sorumludur.
Yunanlılar bile abdliler kadar alçalmaz. Hiçbir şey olamaz orada...
haber niteligi tasimiyor.
bıyıklılar ifadesi ne kadar aşağılayıcı
Müsllüman kardeşlerim ayaklanalım bir olalım bu dış güçler emperyalist güçlerin oyunu bozalım biz tüklere oynanan ne varsa bozalım güzel bir Müslümanlık huzurlu bir Türkiye için
@esraramazan kendi rüşvetini bile soruşturamayan müslümanlardan mı bahsediyorsun.
@esraramazan yok öyle beyinsiz yorum.önce bilimsel yönden güçleneceksin.eğitimini güçlendireceksin.silah geliştireceksin.israil den üstün duruma geçeceksin.ondan sonra işkebe-i hümayun dan sallayacaksın.yoksa boşa zar atarsın koçum
erdoğanı kızdaracak habermiş. erdoğan demek türkiiye demek tabi siz türk olmadıgınız için mesele yok
avrupanın fukarısına.
Protesto olaylarında kavgaya karışmışlarmışşşş hadi bee ibneler teröristleri sen oraya çağır pkk propagandası yapmalarına izin ver bide bizim adamlara saldırsınlar. eee ne yapılacaktı oturup mal gibi mi bakacaktık. ellerine sağlık iyi dövmüşlerdi maşallah
bu kitapsız ALLAH'sız şerefsiz lavrence kılıklı mahlukların tek işi yıllardır bu ülkeyi kendi sömürgeleri altına almaya çalışıyorlar ingilizler abd yi abd de israili yönetiyor hepiniz pompei gibi taş kesilirsiniz tez elden inşallah
@oktaynalbantlar senin gibi uşaklığı doğmadan kabul eden klavye başında başında abd israil avrupa hayranı aşağılık duygusu zirve yapmış basit salyalı yaratıklar mı ilimde sanayide milli savunmada mı ileri götürecek yoksa bunu yapmaya çalışanların ayağına dolan basit siyasetçiler mi adam olup ülkeye hizmet edene köstek olmasanız yeder ama ısrarlar abd israil ve avrupanın uşaklığını yapacaksınız
abi çok merak ediyorum, vatanla, milletle, ekonomiyle, dinle, orduyla vede iktidarla akakalı olumlu yorumlar neden hiç beğenilmiyor? bu platformu kimler kullanıyor anlayamıyorum, gavurlar türkçe öğrendide burada yorum mu yapıyor. yoksa bu platform yanlışmı oylama kullanıyor?
bu haberi okuyunca chp liler mutlu olmuştur. the times da çıktı erdoğan diye.
Yürüyün klavye koçları. Bütün dünya zaten bize karşı. Büyümemizi istemiyorlar. Bu lobiciler sürekli iş çeviriyorlar. Bizdeki düzgün ve ahlaklı siyaset ve ticareti kıskanıyorlar.istikrar bozulmasın ki sömürü devam etsin.
eceli geldiyse şansı yoktur
18 tane adadan yine ses yok?!! Sanırım gitti adacıklarımız..
Diğer Haberler