Tillerson: YPG'ye hiç ağır silah vermedik

ABD Dışileri Bakanı Tillerson Lübnan ziyareti sırasında terör örgütü YPG ile ilgili açıklamada bulundu. Tillerson terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye ağır silah vermediklerini iddia etti. Öte yandan Rusya, ABD'nin Suriyeli Kürtlere silah sevk etmeyi sürdürdüğünü ve Türkiye'yi provoke ettiğini belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tilerson, Lübnan'da yaptığı açıklamada, "ABD YPG'ye hiçbir ağır silah vermemiştir, dolayısıyla geri alacağı hiçbir şey yoktur" dedi.

Tillerson, terör örgütü YPG konusunda yaptığı skandal açıklamanın yanı sıra Lübnan'da İsrail ve İran arasındaki gerginlik ve Hizbullah'ın Lübnan'daki mevcudiyeti konularında konuştu.

RUSYA'DAN YPG AÇIKLAMASI
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin Suriyeli Kürtlere silah sevk etmeyi sürdürdüğünü ve Türkiye'yi provoke ettiğini belirtti.

Zaharova, "Türkiye'yi provoke eden ABD'liler, Irak toprakları üzerinden YPG'ye yeni silah konvoyları gönderdi. Buna karşılık Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de YPG'ye yönelik askeri eylemlerde bulunmaya devam etti" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
okyanus ötesinden o kadar safmı görünüyoruz acaba???
@atamankaucuk HAYIR..SALAK GÖRÜNÜYO...
Arkadaş ne kadar dümenci kalleş bu adamlar
@casper34070 kesinlikle. daeş bitince silahları geri alacaklarını kaç defa söylediler. serefsiz bunlar.
@casper34070 Hani hep diyorsunya dış ilişkilerde küskünlük düşmanlık ve kalıcı dostluk olmaz diye işte onu yapıyorlar.Senin Esada rusa amerikaya libyaya almana yunana fransıza Hollandaya yaptığın dümen gibi.
Adam haklı kuru sıkı tabanca ,tek saçma tüfek birde isviçre çakısı falan verdiler hep! Haberlerde izlediğimiz Tanksavar,uçaksavar ve diğer ağır silahlarlar hep fotomontaj,yalandolan!
doğru siz göndermediniz ben mii gönderdim be üç maymunlar
Yalan Yalan Yalan İkiyüzlü sahtekarlar
Dostluğun beş para etmez ABD. Siz anca satın almakla meşgul olursunuz. sizin verdiğiniz silahlar birgün size karşı döner inşallah.
ne ağlıyorsunuz.bizde ki silah onlarda yok savş uçaklarımız insansız heronlarımız tanklarımız her türlü teknolojik yönden üstünüz...bizde dışardan silah alıyoruz.ypg onlara neden türkiyeye silah veriyorsunuz diyor mu hayır...demek korkaklıktır acizliktir.savş bu her kes istediği yerden alabilir .gönül ister ki amerikası rusyası araya girmeden kürtlerle ara yolu bulmakbunun sonu yok.kan davası gibi.. oonlar kürt değil ypg li pkk lı pjaklı kck lı peşmerke ypj li şu bu diyen kendini kandırmaktan bir şey yapmıyor.küğrt bunlar işte aralarında elbette yabancı olacak..
vermedinizde ellerindeki ucak savarlar toplar güdümlü fuzeler ağır silah değilde 7.65 tabancami
Abde karşısında çocuk var sanıyor he!:)
abd sanırım bırde ben kandırayım demiş
MEMLEKETİMİZDEKİ ÜSLERİNİ KAPATIN DEFOLUP GİTSİN ŞU KAN EMİCİLER..
1000 değil..2000 değil..5000 + tır silahı kime nereye ve neden teslim ettiniz??
a.b.d kendini o kadar güçlü görüyorki yalan palavra riyakarlık hepsi bana mubahtır diyor . karşıma kimse çıkıp kıral çıplak demek cesaretini gösteremez diye düşünüyor Allah belasını verecek
Zaman kaybı...Kovun gitsin.
Tamam tamam inandık.hadi ikiz kuleleri abd kendi vurmamıştır.şşşşş yok ya kedidir kedi
Kandırıldık.:(((((
DOLANMBAÇLI REST RESTİNE REST
yok ya kanka kuzenim göndermiş kusura bakmayın
DEMEK Kİ BU CONİLER BUGÜNE KADAR BİZİ HEP KANDIRMIŞ!!!
Bunların ağırlık anlayışını anlamadan; yalan söylemeden bıkmadılar demek de doğru değil gibi.Bunların ağırlık anlayışı belki verdiklerinin ton olarak ağırlığıdır.Onun da kendilerine göre tonajı çok yüksektir.Bize göre 30 ton fazladır.Onlara göre 300 ton.Yoksa Tanklar,Toplar,füzeleri bu tür örgütlere verecek halleri yoktur herhal de!!!!
@suseozgeoztug ironi
Bu şerefsizler tankımızı kuş lastiği ile mi vurmuşlar..
Ellerindekiler ne o zaman?Sanayidemi yaptırdılar.Tatlısu kurnazı!
ŞEYTAN GİBİ BU İSRAİL VE ABD.HER TÜRLÜ DALAVERA BU KARAKTERSİZLERDE.
bizi oyuna getirdiler vala yakında bunlar güneydoğuyu karıştırırlar herkes dikkatli olsun devletimiz oyuna gelmesin aman aman türkiye karışsa 3.dünya savaşı başladı demek
kıroları yekten kullandıklarını söylüyor akp hükümetide melur melur bakar.
Ne demiş siz kandirdik. .. dine kadar verilenler sonra alacağız dediler. Bu yün geri alınacak bir şey yok
adamlar kürt ve türkleri çatıştırarak 2 tarafa da istediklerini yaptırma peşindeler ve gayet de başarılı oluyorlar. türkiye kürt fobisini çözmediği müddetçe emperyalist ülkelere gebe olmaya devam edecektir. biraz tarih bilen herkes bunun böyle olduğunu görür.
O silahları hangi ülke yapabiliyor, sen değilsen onlar mı yaptı; terörün silah imalathaneleri var da dibimizde biz mi bilmiyoruz, bu kadar üç kağıt olmaz ABD...
ulan ikiyüzlü dönek yarın verdik diyeceksin
abd ipsizi kartondan kagit fitnesinden başka bir şey yok
eskiden sahtekarlıklarınız sadece tahmin edilirdi,şimdi o kadar aşağılık ve beceriksiz bir yapıya büründünüz ki ,cümle alem sizin ne mal olduğunuzu öğrendi,bu şaşırmışlık bu ne yaptığını bilememe halleri,sonun başlangıcıdır,içinde bulunduğunuz kaos ortamından çıkmak için çırpınıyorsunuz,ama galiba batıyorsunuz ve inanın siz batarken el uzatanınız olmayacak.
Geri alınacak bir şey yoksa Gelmesine de gerek yok o zaman
tamam inandık hadi vursunlar birbirini?
tutuklayın şunu
Bu yalancı herifin elini sıktı reis şimdi değil mi??! Diyecek söz bulamıyorum
Allah hepimizin yardımcısı olsun
Bu konu öyle hafife alınacak bir şey değil.Anlayan çok ağır hakarettir.Bilmem anlayan var mı?Silahlar İncirlik üssünden gönderilmesine böyle izin verilirse ve karşılığında da böyle konuşulursa,anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az.
Deki vallahi.. Sahtekar ABD
Yalan söyleyeni kutup ayısı öpsünmü..!
YA BU KADAR İKİYÜZLÜLÜK OLAMAZ GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR TÜRKİYE GÖZÜNÜ DÖRT AÇ ABD ASLA NE DOST NEDE MÜTTEFİK BUNU UNUTMA GEREKİRSE 80 MİLYON ABD İLE SAVAŞMAYA HAZIRDIR
Diğer Haberler