Trump ilk telefon görüşmesini Netanyahu ile yaptı

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaparak ABD-İsrail ilişkilerini ve "Ortadoğu'da güvenliğin ve istikrarın sağlanması" konularını ele aldı.

Beyaz Saray, Trump ve Netanyahu'nun görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Görüşmede Trump'ın, iki ülke arasındaki askeri, istihbari ve güvenlik noktasındaki yakın ilişkilere değindiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

DEAŞ VE DİĞER RADİKAL ÖRGÜTLERLE MÜCADELE

"Trump ve Netanyahu, İran'ın tehdit unsuru oluşturduğu konusu da dahil olmak üzere bir çok farklı konuda yakın temas içerisinde olacakları noktasında mutabık kaldıklarını belirttiler. Trump, İsrail'in güvenliğini koşulsuz destekleyeceğini, DEAŞ ve diğer radikal örgütlerle mücadele konusunun yönetiminin önceliklerinden birisi olacağını söyledi."

Açıklamada ayrıca, Trump ve Netanyahu'nun Filistin-İsrail meselesini de ele aldığı vurgulanarak, Trump'ın sorunun sadece iki ülke arasında gerçekleşecek görüşmeler yoluyla çözüleceğinive ABD'nin bunun sağlanması için uğraşacağını dile getirdiği bildirildi.

Trump'ın Netanyahu'yu şubat ayının başında Beyaz Saray'a davet ettiği de bildirildi.

BEYAZ SARAY'A İLK ZİYARET İNGİLTERE'DEN

DonaldTrump'ın Beyaz Saray'a yerleşmesinin ardından ilk yabancı misafirinin de İngiltere Başbakanı Theresa May olacağı açıklandı. May'in cuma günü Washington'a gelerek Trump'la görüşeceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
aaaa ilk görüşmesini israille yapmış,ne kadar şaşırtıcı...amerka denen baş belası ülkede başkanların ismi değişse de hiçbir şey değişmez
Başka ne bekliyordunuz ki ...
Trump"ın nerede zengin olduğu belli oldu
Kimle yapacaktıkı .dünyayı yahudiler yonetıyor
Ne bekliyordunuz ABD nin babaları Yahudilerdir
ABD başına kim geirse gelsin ilk önce ülke ve halkının menfaitidir.. ABD devletinin bir dış politikası vardır nerede bi menfaiti varsan orya odaklanır sistem bu başkan bi müslüman bile olsa bu yoldan çıkamaz.
Diğer Haberler