Trump: Kuzey Kore belasını arıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile tırmanan gerilim üzerine tartışmanın alevini daha da yükseltecek bir çıkışta bulundu. Trump, Twitter'da "Kuzey Kore belasını arıyor" yazdı. ABD'nin Kore yarımadasına savaş gemileri yollamasının ardından Kuzey Kore kendisini "güçlü silahlarla koruyacağını" açıklamıştı.

Trump: Kuzey Kore belasını arıyor

ABD Başkanı Trump, nükleer programı uluslararası krize sebep olan Kuzey Kore'nin "belasını aradığını" söyleyerek, Çin'den Kuzey Kore konusunda destek istedi.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e, Kuzey Kore sorununu çözerlerse, ABD ile yapacakları ticari anlaşmanın çok daha iyi olacağını açıkladığını" söyledi.

"BİZ SORUNU ONLAR OLMADAN ÇÖZERİZ"

"Kuzey Kore belasını arıyor" diye yazan Trump, "Eğer Çin bu konuda yardım etmeye karar verirse, harika olur. Eğer yardım etmezlerse de, biz sorunu onlar olmadan çözeriz" diye ekledi.

KUZEY KORE’DEN ABD DONANMASI’NA UYARI: KENDİMİZİ KORURUZ

Kuzey Kore'nin füze denemeleri üzerine Güney Kore ile ortak tatbikat yapmak için bölgeye donanmasını gönderen ABD'ye, Kim Jong-un yönetimin sert bir çıkışta bulunmuştu.

ABD'nin Kore yarımadasına savaş gemileri yollamasının ardından Kuzey Kore kendisini "güçlü silahlarla koruyacağını" açıklamıştı.

Devlet haber ajansı KCNA'nın haberine göre Kuzey Kore'den yapılan açıklamada bölgeye gönderilen donanmanın işgal hamlelerinin ciddi bir noktaya ulaştığını gösteriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
amerika inşallah kuzey koreye de haddini bildirecektir
Anlaşılan Trump dünyanın başına bela olacak savaşlara girerek herkesin başını belaya sokacak gibi görünüyor savaş yanlısı diktatör zihniyetli akılsız liderler dünya halkları ve barışı için büyük bir tehdittir
Allah Dünyayı Bu tip kişilerin insafına kalmaktan muaf eylesin. Bu bile bizim HAYIR dememiz için bir örnektir aslında. ABD 'de bir Başkan kafasına göre her istediğini yapamıyor olmasına rağmen böyle hasta adamlar başa gelince Dünya için sıkıntı olabiliyor. Birde bize getirmeye çalıştıkları Başkanlık çok daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Rabbim Ülkemizi her türlü sıkıntıdan muaf eylesin
ulan asıl sen belanı arıyorsun....
Kuzey Kore kalbur üstü bir ülke.dışarıya kapalı ve silah teknolojisinde muhtemelki çok ilerde.jeopolitik olarak işgali zor.nato destekli bir savaşta dahi NATo ülkeleri verilecek kayıpları göze alamaz.yıllarca böyle gideceğini düşünüyorum bu kısır çekişmenin
O şişkoyu bana bırakın
kore tıraş yapıyo kaşıntısı varsa alırlar
YAHU SAYIN BAŞAKAN TAAAA AMERİKADAN GELİYORSUN SARICAN ARININ DELİĞİNİ BİZLİYORSUN ORTADOĞUDA YARIN HEPSİ SENİ SOKACAK O ARILARIN. YAHU ÜLKEYİN BAŞINDA OTUR HAKINI YAVAŞ YAVAŞ YÖNET.SURİYEYE ŞU AN BULAŞILIRMI? BAK BİR KÜREN DÜŞMAN KAZANDIN YOK YERE.SUUD 3.5 TİRİLYON DOLARINI ÇEKERSE ÜLKEYİN ANASI AĞLAR UNUTMA.ASKERLERİNİ EN KISA SÜREDE BAŞIYIN ALTINA TOPLA YOKSA ABD Yİ BATIRAN BAŞKAN OLARAK TARİHE GEÇECEKSİN.ÇİN RUSYA İRAN ENDONOZYA KUZEY KORE CANINA OKUYABİLR.BUSH KAFASINA AYAKKABIYI YEDİĞİ GİBİ KAÇTI ABD YE GEÇMİŞTE.1.7 MİLYAR MÜSLÜMAN TEPENE BİNERSE DÜNAY SESSİZ KALIR OZAMAN.AKILLI OLLLLL.
Diğer Haberler