Trump soruşturma altına alındığını itiraf etti

ABD Başkanı Donald Trump, FBI eski Direktörü James Comey'yi kovmasıyla ilgili soruşturma altında olduğunu itiraf eden bir tweet attı. Trump, ilk kez FBI direktörü James Comey'in görevine son verdiği için kendisine soruşturma açıldığını kabul etti. Trump, tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" dedi.

Trump soruşturma altına alındığını itiraf etti

Rusya'nın ABD seçim kampanyasına ve Trump'ın seçimi kazanmasına yardım ettiği iddialarının üzerine gerçekleşen komisyon toplantıları ve soruşturmalara rağmen,Trump, 7 aydır kendisinin Rusya ile bağlantıda olduğunu gösteren herhangi bir kanıt bulunmadığını belirtti.

Trump, Tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" ifadesini kullandı.

"YÜZDE YÜZ İSTEKLİYİM" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Comey'nin Senato İstihbarat Komitesi'ndeki ifadesinde kendisini yalan söylemekle suçlaması sonrası Comey ile yaptığı görüşmelerle ilgili yemin altında konuşmaya "yüzde yüz" istekli olduğunu söylerken, bu konuşmalarda Comey'e kendisinden sadakat beklediğini söylediği iddialarını ise reddetmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Başkanlık dönemini tamamlayamadan insAllah geberip gidersin .
tramp biryerine battı anlaşılan adm gelir gelmez toplamda ülkesi için 550 milyar dolarlık ticaret anlaşmaları yaptı herkese bundan lazım ülkesini kalkındırma derdinde adam
@sadikyuceer pyd ye silah veren adamımı savunuyorsun koç yumurtası
BU TAM BİR PALYAÇOYMUŞ.
Ne ilginç değil mi.Bir zamanlar Türkiye de de bir yöneten FETÖ tarafından böyle yönlendirildi.Ordunun,yargının,ve kamunun içine fena .....kokuttular.
Diğer Haberler