Trump'ın mültecilere vize yasağı uygulamasına destek

ABD Başkanı Donald Trump'ın mültecilere yönelik dünyayı ayağa kaldıran kararnamesine Güney Kore'den destek geldi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Güney Kore devlet başkanlığına vekalet eden Hwang Kyo-ahn arasındaki telefon görüşmesinde 'Kuzey Kore tehdidine yönelik gerekli tüm tedbirlerin alınmasına' vurgu yapıldığı bildirildi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Hwang'ın göreve başlaması dolayısıyla Trump'ı tebrik etmek için aradığı belirtildi. Açıklamada, ikili arasındaki görüşmede ABD-Güney Kore ilişkilerinin sağlamlığına vurgu yapıldığı kaydedildi.

Görüşmede Trump'ın, Güney Kore'nin güvenliği için askeri kapasitelerin tamamı da dahil gerekli tedbirlerin alınacağı konusunda Hwang'a güvence verdiği ifade edildi. Açıklamada, "İki lider Kuzey Kore tehdidine karşı ortak savunma kapasitelerinin güçlendirilmesi için gerekli adımları atma konusunda mutabık kaldı" ifadesine yer verildi.

Ayrıca Savunma Bakanı James Mattis'in önümüzdeki günlerde Güney Kore'ye yapacağı ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkilerin değerine verilen önemin bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Pentagon Sözcüsü Jeff Davis, Mattis'in ilk yurt dışı ziyaretini Güney Kore ile Japonya'ya yapacağını açıklamıştı.

NETANYAHU'DAN TRUMP'A DESTEK

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da ABD Başkanı Donald Trump'a destek verdi. Netanyahu, Trump'ın ağır eleştirilere hedef olan "Meksika sınırına duvar örme" hamlesini savundu.

Twitter hesabından İngilizce bir mesaj paylaşan Netanyahu, “Başkan Trump haklı. İsrail’in güney sınırı boyunca duvar ördüm. Yasadışı göçü tamamen durdurdu. Büyük başarı. Büyük fikir” yazdı.

Netanyahu mesajının sonuna İsrail ve ABD bayraklarını eklemeyi de unutmadı.

Başkan Trump, Çarşamba günü imzaladığı kararnameyle tartışmalı duvarın inşası için uzmanlara proje için start emri vermişti.

Trump, Fox News’e yaptığı açıklamada, ilhamını İsrail’in Mısır sınırına ördüğü 240 kilometrelik duvardan aldığını ifade etti.

YUNANİSTAN'DAKİ FAŞİST PARTİ DESTEKÇİLERİNDEN MÜLTECİ YÜRÜYÜŞÜ

Yunanistan'da faşist Altın Şafak Partisi destekçileri, başkent Atina'da mülteci karşıtı yürüyüşte bir araya geldi. Aşırı sağcı göstericiler, Balkan rotasının kapanmasıyla Yunanistan’da kalan mültecilerin sayısına tepki tepki gösterdi.

Altın Şafak’lı parlamenter Ilias Panagiotaros, “Biz AB-Türkiye anlaşmasını hiç görmüyoruz. Sadece ülkemizde binlerce yasadışı göçmen görüyoruz. Ülkemiz açık bir alan oldu. İstedikleri zaman gelip istedikleri zaman gidiyorlar” dedi.

Euronews’ün haberine göre; Panagiotaros, Atina Yönetimi’nin ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkeyi ayağa kaldıran göçmen politikalarını takip etmesi gerektiği görüşünü dile getirdi.

Atina’da aşırı sağcıların yürüyüşüyle eşzamanlı olarak antifaşistler de gösteri düzenledi. Polis, grupların birbirinden ayrı tutulduğunu ve çatışmanın böylece önlendiğini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Başkanlık sistemi olan ülkeye müslümanların girişi yasakmış. Acilen Türkiyeye de gelmeli. D
KİMSE KUSURA BAKMASIN...İSLAMİYET ARTIK DÜNYADA TERÖRİZMLE EŞ ANLAMLI OLARAK KULLANILIYOR..KİMSE ÜLKESİNDE HUZURSUZLUK İSTEMİYOR..MÜSLÜMANLAR GİTTİKLERİ ÜLKEDE DOĞRU DURMUYORKİ..ADAMLAR ÖNLEM ALIYOR..
TRUMPIN mültecilere vize yasağını destekliyorum.chp iktidarında sayın kılıçdaroğlu suriyelileri ülkelerine geri gönderecek.referandumda oyum HAYIR HAYIR HAYIR.
@ademtoyan chp hiç bir zaman iktidara gelemez nato bu yüzden sürekli darbe yapmak zorunda anladın ?
@ademtoyan referandumda hayır çıkıcna chp iktidar olmuyor yanlız
2013 te kraliçe rothschıld aylesine baş kaldırıyor ve avrupadan çıkıyor, putin yıllardır bu ayleyle savaş halinde bu yüzden ekonomisi berbat trump putinle iş birligi yapacam derken amerikayı rehin alan rothschıld aylesiyle savaşacagım mesajı veriyor rusya,ingiltere,trump avrupa birligine savaş açtılar kazanmaları için türkiyeye muhtaçlar afrikadan avrupa birligine her sene 300 milyar dolar sıcak para akıyor ve 19 ülkenin resmi dili fransızca tüm bunları bilmesseniz ingiltere başbakanın trumpla görüştükten 24 saat sonra tayyibin karşısında neden posta memuru gibi oturdugunu anlayamassın
HİÇ ŞAŞIRMAMAK LAZIM GÜNEY KORENİN BU DESTEĞİNE.SONUÇTA KUZEY KOREYE KARŞI KENDİLERİNİ KORUYAN ÜLKE OLARAK AMERİKAYI GÖRÜYORLAR.AMMAAAA BİZ BİR MÜSLÜMAN ÜLKE OLARAK ZAMANINDA(MENDERES DÖNEMİ) GÜNEY KOREYE AMERİKANIN İSTEĞİ ÜZERİNE ASKERİMİZİ GÖNDERİP SAVAŞTIRDIK...EEE AMERİKA BU MÜSLÜMANI ÜLKESİNDE İSTEMEZ AMA KORUYUCU OLDUĞU ÜLKEYE MEHMETÇİĞİ GÖNDERTİR...GÜNEY KOREYE HATIRLATMAK LAZIM ÜLKESİNİ ZAMANINDA MÜSLÜMAN MEHMETÇİK KORUDU...
trump,a niye kızıyoruz anlamadım bizde suriyeli,ıraklı,afgan kısaca sorun çıkaran yabancıları istemiyoruz,haklıyızda adamların yapmadığı pislik yok ülkemizde
Benim anlamadigim islsm ulkeleri niye kabul etmiyor Lobnan,Misir vs vs.. ABd boyle istekleri oluyor.Neden kuzey Avrupa ulkeleri??? TRUMPin kapatmadi hakli ek yuk bindirmek istemiyor..
aslen alman olan yahudi rothschıld aylesi 1800 lerin başında sermayesini avrupadan amerikaya taşıyor bütün kurumları rehin alıyor seçilen amerikan başkanları beyaz saraydaki incilin üzerine yemin eder yemin ettikleri incilin içinde siyonizme baglılık maddeleri ve başkanın yapması gerekenler yazar trump yemin ederken bu incilin yanına evden getirdigim dedigi bir incili koydu ve evden getirdigi incilin üzerine elini basarak yemin etti adam söz dinlemiyo bunları bilmessen medyanın trumpı neden karalamak istedigini anlayamassın..
ABD FRANSA İNGİLTERE İSRAİL RUSYA Önce İşgal ettikleri yerlerden çekilsin Müslüman göçleri olmaz
Bu ülkede önce meleri möleri eğiteceksin.sonrada hayırlar olsun diyeceksin,
Batı İşgal ettikleri İslam coğrafyasını terk etsin GÖÇ SORUNU ÇÖZÜLÜR
MALESEF TRUMP İLK ADIMDA HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI DÜNYADA. YAHU MAZLUM MÜSLÜMANLARA HEMEN DİŞİNİ GÖSTERDİ GELİR GELMEZ BAŞKANLIĞA.MİLYAR DOLARLARIN SAHİBİ BİR ZENGİNİN YAPACAĞI İŞ DEĞİL BU ATTIĞI ADIM MALESEF.YAHU ADAM TÜM DÜNYA İNSANLIĞINI KUCAKLAYICI BİR ADIM ATMALI BÜYÜK LİDER OLABİLMEK İÇİN DÜNYADA.HANİ DÜNYADA SAVAŞLARI DURUDURACAKTIK BAŞKAN OLUNCA SAYIN TRUMP. KİN NEFRET KÖTÜ DÜŞÜNCELER ASLA İNSANLIĞA YARAR GETİRMEZ. GEL BİN DÜŞÜN BİR ADIM AT BUNDAN SONRA YAPACAĞIN İŞLERDE. İMAM HUMEYNİ GİBİ. NOKTA
Bugün haber kısmında muhtemel bu hafta gündüzleri yorum yazma şansım yok herhalde, anlaşılan...
Diğer Haberler