Tüm dünyaya duyurdular! Kuzey Kore Güney Kore savaşı bitiyor!

Düşman kardeşlerin sınırdaki görüşmesine 10 gün kala, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin 1950’den beri süren savaş halini sonlandıracağı iddia edildi.

 Tüm dünyaya duyurdular! Kuzey Kore Güney Kore savaşı bitiyor!

Güney Kore’nin Munhwa Ilbo gazetesine konuşan bir Güney Koreli yetkili, 1950-1953 yılları arasında savaştıktan sonra barış anlaşması imzalamayan düşman kardeşlerin, bu durumu bitirmek için anlaşmak üzere olduğunu belirtti. Türkiye askerlerinin de Güney Kore’nin yanında yer aldığı çatışmalardan sonra yalnızca ateşkes anlaşması imzaladıkları için savaş halinde olan iki ülke, 68 yılın ardından barışa kavuşabilir.

SAVAŞIN BİTTİĞİNİ AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ve Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in'in 10 gün sonra gerçekleşecek olan buluşmasında, "savaşın sona erdiğini" açıklaması bekleniyor. Haberde, Kim Jong un ve Moon Jae-in gündeminde aynı zamanda iki ülkenin ateşkes bölgesi olan sivilleştirilmiş bölgenin eski haline getirilmesi de olacağı belirtildi. Düşman kardeşler arasındaki çatışma durumunun sona erdirilmesi, Kim Jong Un ve ABD Başkanı Donald Trump arasında Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen görüşmeyi de olumlu etkileyebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
amerika duymasın barış marış dünyaya kötü örnek olmayın...
inşallah BARIŞIRlar ve tüm dünyaya örnek olurlar. savaşa harcanan bütçe insanlığa harcanır.
dünyada nezaman böyle bir barıştan bahsedilse arkasından bir çatışma süreci yaşanıyo. inşallah barış olur
İKİ KORE BİR OLUP BÖLGEDEN AMARİKAN GAVURUNU VE EMPERYALİSTLERİ DEF EDİN ! YAŞASIN EMPERYALİZMLE MÜCADELE EDEN HALKLAR
Olan babam gibi Kore ye giden Türk askerine oldu...
eskiden ABD uşaklığına soyunan hükümetlerimizin eseridi ve bu ülke o günlerden dersini almadı malesef:(
@emreboran_1980 hangi hükümetten bahsediyorsun hani şu iktidar olduk ama muktedir olamadık diyen hükümetlerdenmi. 2010 lu yıllara kadar vesayet rejimi ile yönetilen ülkemizde TBMM ne zaman gerçek anlamda söz sahibi oldu.90 yıllarda 1. körfez harakatında Özal musul kerkük ü alalım deyince emri kabul etmeyen kuvvet komutanları gördü bu ülke yani abd beslemeleri istemeden bişey o l m u y o r.
Zaten kardeş ülkelerin savaşması saçma
Birleşirler ise yeni bir süper güç doğar.
Peki kuzey kapitalizme mi geçecek güney komünizme mi geçecek?
amerika hangi savaşı kazanmış bana bi anlatın
İŞTE DÜNYANIN ÖZLEDİĞİ TAPLO BU. AYNI ŞEKİLDE KUZEY SUDAN İLE GÜNEY SUDANDA BİRLEŞİR VE BATI MANDACILIĞI SON BULUR YERYÜZÜNDE. ORTADOĞUDAKİ YENİ KURLACACAK DEVLETÇİKLERDE BİRER BÜYÜK SÖMÜRÜ ARACI OLACAKTI BATIYA. ERKEN UYANDI BİZİMKİLER. TRUMP BİR ÇUVAL İNCİR B.K ETTİ MALESEF.BEYLER ABD İMPARATORLUĞU ÇATIRDAMAYA BAŞLADI DÜNYADA.SON SÖZ 100 MİLYON KİŞİLİK DÜNYA İSLAM BİRLİĞİ ORDUSU GELİNCE TÜM TAŞLAR YERİNE OTURACAK YERYÜZÜNDE.KUZEY KORE İLE GÜNEY KOREYİ CANDAN KUTLUYORUZ İNSAN OLARAK.DÜNYA İYİLERE KAPI ARALADI 21. YÜZYILDA.NOKTA.
Diğer Haberler