Türkiye, ABD ve Rusya'dan son dakika Suriye zirvesi

Türkiye, ABD ve Rusya Genelkurmaylarından Antalya'da son dakika Suriye ve Irak zirvesi...

7 Mart 2017 10:25
PAYLAŞ
TWITTER

Antalya kritik bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, ABD ve Rus Genelkurmay Başkanlarıyla Antalya'da görüştü Türk, ABD ve Rus Genelkurmay Başkanları Antalya'da bir araya geldi.

Kasım 2015'te düzenlenen G-20 zirvesinin yapıldığı otelde bugün yapılan Genelkurmay Başkanlarının görüşmeleri için bölgede geniş güvenlik önlemi alındı.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın ev sahipliğinde, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Gerasimov'un katılımıyla Antalya'da üçlü bir toplantı düzenlendi.

TOPLANTIDA GÜNDEM SURİYE VE IRAK

Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülüyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Antalya'da ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Geerasimov ile bir araya geldi.

TSK'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülmektedir" denildi.

Toplantı Genelkurmay Başkanlığı'nın web sayfasında yer alan açıklama ile şöyle duyuruldu:

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın ev sahipliğinde, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Gerasımov'un katılımıyla Antalya'da üçlü bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Rusya Silahlı Kuvvetleti Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford Antalya'da üçlü görüşme yapıyorlar. Toplantıda Suriye ve Irak'taki güvenlik konularının görüşülmesi planlanıyor" denildi.

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları21 yorum
 • 342 Oy
  Bizimkileri yine kandıracaklar demekki.
 • 63 Oy
  @mehmet_levent_2016 sevr aşığı seni..
 • 1 Oy
  Tabi Tabii Amerikan askerlerinin Türk askerinin başına çuval geçirmesi... Amerikalıların Türk gemisini vurup beş askeri şehit etmesi... Süleymanşah Türbesinden arkasına bakmadan kaçıp savaşmadan topraklarını kaybetmesi... Kıbrısın feda edilmesi... Kürdistanın kurulması... Ata miraslarının yenmesi... Üç milyon Suriyelinin Türkiyeye doldurulması... Fetullahla sevişip Aynı deliğe paralel işeyip başsavcılık yaptığın davalarla Türk askerinin belinin kırılması... Zaferlerinin yanında... Lozan Barış Antlaşmasının zafer olarak anılması Manda yanlısı Osmanlılar için sonun başlangıcı olarak görülmeli...
 • 210 Oy
  BOŞ TOPLANTILAR.HERKESİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN PLANLARI VAR.TÜRKİTE Yİ DÜŞÜNEN YOK.BOŞ TOPLANTILAR....
 • 195 Oy
  Bunlar hep ABİDİK,GUBİDİK İşler
 • 104 Oy
  adamlar çatır çatır kürt bölgesini oluşturuyorlar, bizim askerimiz de bu işin maşası olarak kullanılıyor, koskoca milleti de musul kerkük hakkımız söke söke alırız hayalleri ile kandırıyorlar. Allah bu ülkenin yardımcısı olsun. bundan sonra işimiz çok zor, hem de öyle böyle bir zorluk değil.
 • 2 Oy
  İkisi arasında kıvırmaktansa en azından ikisini aynı masaya davet etmek öbür türlü çok yorucu işler
 • 3 Oy
  bizdeki surıyelilerin toprağını alıp hepsini evlerine göndermek ne zor iş oldu...
 • 3 Oy
  bu kafalardan iş çıkmaz...boşa bakmayın...Suriyeliler bi süre daha misafirimiz.
 • 1 Oy
  Düşman topraklarda ...
 • 3 Oy
  Hiç bir şey söz vermekle olmaz.Son örnek Münpiç. Devlet dediğin bütün konuşmaları kağıta geçer ve imza altına alınır.Bu yöntem tarihte M:Ö 3000 yılındaki devlet yöneticileri yapıyordu.Bizimkilere akıl ermiyor.Derlerdi de inanmazdım ,bunlardan çoban bile olmaz.
 • 0 Oy
  Zorla güzellik olmaz Sizlerin direttiği umduğundan fazlası da olmayacak yakın zamanda anlayacaklar unutmayın savaş bazen kazanacağından fazlasını kaybedersiniz durum onu gösteriyor ABD ve Rusya savaşı kendi topraklarına yakındır taşınması öyle kolay değil bu günleri mumla ararlar
 • 2 Oy
  BEYAZ GİBİ 'R' YOKSUNU MYNET..
 • 9 Oy
  Zaman toplantı yapma zamanı hemen hemen toplanalım bol bol toplantı yapalım nasılsa toplantıda alınan kararlara Türkiye den başka uyan ülke yok
 • 13 Oy
  sayfanın kadrolu merkebusları yine görevde ama kıçlarınıda yırtsalar o chp güdümlü asker artık geri gelmeyecek orduda artık bu milletin ordusu genel kurmay başkanıda bu milletin evladı orta doğuda türkiyenın oluru alınmadan artık kımse operasyon yapamaz mehmetçik sahaya indi artık
 • 12 Oy
  burda türkiyenin gücü işte siz orta doğuda iş tutucaksanız türkiye gelicek siniz ve bizle anlaşıcaksınız nokta.
 • 4 Oy
  dahada istediğimiz sonuçları alamıyorum maalesef PYD her geçen zaman gücünü arttırıyor bizi zor günler bekliyor
 • 9 Oy
  15yıl önce Türkiye tanıyan yoktu binada şükür
 • 16 Oy
  Yürü büyük lider
 • 115 Oy
  TÜrk Silahlı Kuvvetlerinin başına Atatürk çü bir kayyum atansın. İktidarla dar alanda kısa paslaşmalar yapıp, silahlı kuvvetlerin onurunu paspas ettiren Genelkurmay Başkanı güvenilirliğini yitirmiştir...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.