Türkiye -İsrail ilişkilerinde bugün büyük gün

Türkiye ile İsrail uzun bir aradan sonra siyasi istişare toplantılarına yeniden başlıyor. Mavi Marmara krizi ile askıya alınan görüşmeler bugün yeniden başlıyor.

Türkiye -İsrail ilişkilerinde bugün büyük gün

Mavi Marmara saldırısı nedeniyle Türkiye ile İsrail arasındaki ipler kopma düzeyine gelmişti. İki ülke 7 yıl aradan sonra ilk siyasi istişarelerine Çarşamba günü başlayacak. Görüşmeler Ankara’da gerçekleştiriliyor.

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler 2010 yılında yaşanan Mavi Marmara saldırısı nedeniyle kopma düzeyine gelmişti. İki ülke arasındaki buzların erimeye başlaması sonrasında siyasi istişarelere yeniden başlanması kararı alındı. Bu çerçevede yapılacak olan ilk toplantı Ankara’da gerçekleştirilecek. 7 yıllık bir aradan sonra gerçekleştirilecek istişare toplantılarında tarafların heyetlerine Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın ile İsrail Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Yuval Rotembaşkanlık ediyor.

TOPLANTI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDA
Türk ve İsrail dışişleri yetkilileri siyasi istişare toplantısını Ankara’da Dışişleri Bakanlığı’nda yapılacağı açıklanmıştı.

ÇAVUŞOĞLU İSRAİL’E GİDECEK
İki ülke arasındaki normalleşme süreci ile çok boyutlu ilişkiler konusunda adımlar atılması bekleniyor. Bu çerçevede karşılıklı ziyaretlerin sayısında artış olacağı ifade ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
evetçiler iyi bakın van minit atarımız bile van minit sürüyo geç olmadan hayır de kendine gel
@talosbjk Hani İsrail katildi ne oldu da İsraille ilişkler gelişti hani nerde o bangır bangır İsrail diz çökecek diyenler hani o kraldan cok kralcılar..Akp yanlış politika uyguluyor şak şak eleştirenler hain,Akp yanlısını anlıyor dönüyor şak şak bizler yine hain bu nasıl düzen bu nasıl vatan milletcilik..Gözünüzü açın başka Türkiye yok partiyi kenara bırakıp devleti babalarının malı gibi yiyorlar görün biraz diger dünyada gözleriniz şahitlik yapacak ben gördüm o görmemezlikten geldi diye..
Talos ne var bunda. Üç şart öne sürdük. Bunları yaparsan ilişkilerimiz sürer dedik. Birincisi özürdü dilettik. İkincisi tazminattı ödettik. Üçüncüsü ambargoydu kaldırttık. Daha ne istiyorsun. Ne istediysek yaptırdık. Eh artık görüşelim değil mi? Haa bu arada boşuna uğraşma sonuç EVET çıkacak bunu sen de bal gibi biliyorsun.
@bay420 israilin kudüste yapacağı konut projelerinide toki gerçekleştircek demi filistinlileri ev sahibi yapmak için ... Allah akıl fikir versin sana
@bay420 Kendinizi dev aynasında görüyorsunuz ama çok eziksiniz ve hiçkimse sizi kale almıyor sadece siz kendi kendinizi kandırıyorsunuz. ADamlar vatandaşlarımı öldürdü ve siz iki kuruş parayı alınca herzaman ki gibi ne maveniyat ne devlet kaldı sattınız sizler satmaya alışıksınız ve evet ne dediyse yaptınız tıpkı fetö gibi.
@bay420 İsrail senin bir yakınını öldürüp Sonra özür dileseydi ne söylerdin. Ama benden özür diledi mi derdin. Ama sen yalakalık yapacaksın ya öyle de derdin. Belki sen bir yahudisin. Yada mason. Ne belli ki..!
Asıl sana Allah akıl fikir versin. TOKİ'nin böyle bir projesi yok. Bir kere de argümanlarınızı doğrular üzerine kurun yahu. Hep yalanlar üzerine kuruyorsunuz. Bu da sizin haksız olduğunuzu ispatlıyor. İsrailin yapacağı konutlar için ilk ve en büyük tepkiyi Türkiye veriyor. Aç biraz da haber oku.
@bay420 argümanmı? Orıekvsl:) googleda aradığın şeyi bile nerde kullanacağını bilmiyosun.. Velhasıl ben nediyorum sen nediyosun... beynin sulanmış arkadaş, bırak siyaseti bak 3, 5 yıl önce hocam diye salya sümük ağladıklarınız bile mason çıktı. Allahı bil resulunu bil salla gerisini
One Minut hayal oldu! Hani israil filistinlilere zulüm ediyordu! Hani uzun yıllar siyasi bir taktik için israil ile hertürlü ilişkiler kesilmişti? Başımızdakiler tükürdüklerini yaladılar. Benim gördüğüm BU!
Diğer Haberler