Türkiye'nin tepkisinin ardından ABD'den son dakika YPG açıklaması

Son dakika! ABD'nin, Rakka operasyonu öncesinde YPG'ye ağır silahlar gönderilmesine yönelik talimatnameyi onaylamasına, Türkiye'nin verdiği art arda tepkilerin ardından son dakika açıklama... ABD Savunma Bakanı James Mattis, YPG ile işbirliği yapmasına baştan beri karşı çıkan Türkiye'ye yönelik, "Türkiye'nin endişesini çözmeye çalışacağız" açıklamasını yaptı.

10 Mayıs 2017 14:28
PAYLAŞ
TWITTER
Türkiye'nin tepkisinin ardından ABD'den son dakika YPG açıklaması

'nin 'ye ağır vermesiyle ilgili açıklama yapan ABD Savunma Bakanı James Mattis, "'nin endişesini çözmeye çalışacağız" dedi. Mattis, Türkiye ile güney sınırının güvenliği için çok yakın şekilde çalıştıklarını söyledi.

Litvanya ziyareti sırasında konuşan ABD Savunma Bakanı James Mattis, "Güney sınırında güvenliği sağlamak için Türkiye ile çok yakın çalışacağız. Orası Avrupa'nın da güney sınırı ve yakın işbirliği içerisinde olacağız" dedi.

ÇAVUŞOĞLU TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Trump yönetiminin YPG'nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ni silahlandırma kararı Türkiye'den tepki çekmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG'ye verilen silahların PKK'nın eline geçtiğini ve Türkiye için tehdit olduğunu söylemişti.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir