Türkiye'nin tepkisinin ardından ABD'den son dakika YPG açıklaması

Son dakika! ABD'nin, Rakka operasyonu öncesinde YPG'ye ağır silahlar gönderilmesine yönelik talimatnameyi onaylamasına, Türkiye'nin verdiği art arda tepkilerin ardından son dakika açıklama... ABD Savunma Bakanı James Mattis, YPG ile işbirliği yapmasına baştan beri karşı çıkan Türkiye'ye yönelik, "Türkiye'nin endişesini çözmeye çalışacağız" açıklamasını yaptı.

10 Mayıs 2017 14:28
PAYLAŞ
TWITTER
Türkiye'nin tepkisinin ardından ABD'den son dakika YPG açıklaması

ABD'nin YPG'ye ağır silah vermesiyle ilgili açıklama yapan ABD Savunma Bakanı James Mattis, "Türkiye'nin endişesini çözmeye çalışacağız" dedi. Mattis, Türkiye ile güney sınırının güvenliği için çok yakın şekilde çalıştıklarını söyledi.

Litvanya ziyareti sırasında konuşan ABD Savunma Bakanı James Mattis, "Güney sınırında güvenliği sağlamak için Türkiye ile çok yakın çalışacağız. Orası Avrupa'nın da güney sınırı ve yakın işbirliği içerisinde olacağız" dedi.

ÇAVUŞOĞLU TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Trump yönetiminin YPG'nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ni silahlandırma kararı Türkiye'den tepki çekmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG'ye verilen silahların PKK'nın eline geçtiğini ve Türkiye için tehdit olduğunu söylemişti.

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları23 yorum
 • 344 Oy
  ABD BİZİ TAKMIYOR BİLE...ADAMLAR İÇİN GEÇERLİ OLAN TEK ŞEY..KENDİ POLİTİKALARIDIR...
 • 88 Oy
  İşte buna sistem deniyor. Dış plitikada herşey sistemli ve planlı adamlarda biz daha eğitim sistemini bile oturtamadık heryıl bişey değişiyor. Dış politika içler acısı, milliyetçilik 1453 de kalmış. Seçilenler, muhalefeti olsun iktidarı olsun boşta gezen M. vekilleri olsun birbirlerini aşağıya çekmeye çalışmakdan başka birşey yapamaz olmuşlar. Hem fikir oldukları şeyler belli, kıyak emeklilik,çakarlı makam araçları, bedava benzin iletişim gideri vs yazmakla bitmez birçok israf... Bunlarda sıkıntı yok. Niraz da memleket meselesi konuşun seçilmişler biz sizi koruma ordusuyla gezin diye seçmedik!
 • 83 Oy
  @ilkerim_can -Ne zaman taktıkı .Taki 2005 yılına kadar MİT dahil amerikanın kontrolundaydı.
 • 151 Oy
  Yardıma biraz mola vererek mi?
 • 91 Oy
  karıştırmadığınız müslüman bir ülke kaldımı? Allah bu gecenin yüzü suyu hürmetine topunuzu kahredsin inşallah. topunuzu kahretsin.
 • 102 Oy
  Rusya ile s 400 ler konusunda anlaşmamız gerek ayrıca Türkiye bölgedeki Türkmen güçlerini provoke etmeli. yoksa geri dönüşü olmayan bataklığa saplanacak. Türkmenlere silah yardımı yapılmalı hemde acilen . o bölgede referandum yapılsın en azından Türkmen bölgelerinde özerklik ilan edilmeli. amerika bildiğini okuyorsa bizimde bildiğimizi okumaya hakkımız vardır.
 • 84 Oy
  Reyiz eyyy desene bu hıyarlara.
 • 39 Oy
  Yani diyolarki türkiyenin askerine ve polisine sehit etmelerini sağlıyacağız diyor. Büyük şeytan ABD.....
 • 37 Oy
  ADAMLAR BÖYLE DİYEREK OYUNA GİRMEYE ÇALIŞIYORLAR..FIRSAT VERİLMEMELİ...CONİ TONİ FARKETMEZ KİMSE BU ÜLKEYİ BÖLEMEZ
 • 29 Oy
  Yazıklar olsun başka birşey demiyorum bu kancıklardan başka ne beklenir ki
 • 23 Oy
  Yarın öbür gün PYD ve YPG ye de bir kazık atar.
 • 10 Oy
  YALAN Yalan ,Hepsi yalan.İŞİD PKK,PYD ne varsa ortadoğuda tamamı AMERİKANIN YAVRUSU
 • 4 Oy
  Adam denecek tarafımız Yok.okyanusun ötesinden gelip güvenliğim tehlikede deyip karşımıza kendisi gibi şeytan bir örgütü koyuyor,bizde kem küm demekten öte gidemiyoruz.o silahlar oraya indiğinde pyd i bomba manyağı yaparız diye bi çıkış duyamadım ben
 • 5 Oy
  amerikanın en büyük müttefiki müslüman iktidarlardır. o sebeple bela okudukça bu bela abd den önce rusyadan önce bize musallat oluyor.
 • 6 Oy
  ABD 1 mart teskeresini unutmaz.şimdi intikamını alıyor
 • 6 Oy
  @klarki sadece intikam değil.bop un planında olan ne varsa sırası geldikçe fasıl açar gibi açıyorlar.bizde ne yapabiliriz ona bakmalıyız...
 • 7 Oy
  Ulen Godoşlar zaten 40 yıldır veriyorsunuz itler vermeye devam edeceksiniz. Bize düşen kendi göbeğimizi kendimiz kesmek Bunu da yapacağız tarih yazacak.
 • 6 Oy
  türkiyeme karşı beslediği terör örgütlerine silah vermeyi acıkca yaptığı bir kanıttır bazı unsurları gızlıce ortaya cıkmasıda anlalmsızdır gelelim abd.püştuna abd.zaten türkiyemizin altını kazan bir illettir.bu illetten kurtulmanın zamanı geldide geciyor zaten bizim muttefikliğimize göre tam anlamıyla türk abd,nin zaten bizlerin muttefiği deyilde terör örgütlerinin muttefiği olduğu acıkca burdan belli oluyor türkiyemizin kırmızı cızgisini aşan bu durumda derhal incirlik üstünü abd-ab.ye kapatılsın kapatılma gerekceside acıkca ortadadır.türkiyemizin tam bağımsız olarak kendi yoluna devam sinetm
 • 20 Oy
  Cum. Bşk.gelince daha yakın çalışırsınız...
 • 8 Oy
  neden bu kadar endişe ediyorsunuz ki amerikanın verdiği silahlarla birlikte yok ederiz ypg yi pyd yi bakalım nereye kadar silah verebilecekler....
 • 4 Oy
  Lami cimi yok bu isin, hepsi teferruvat, asil hedef Türkiye, Erbakan hoca hakliymis, plan uygulaniyor Büyük Ortadogu Projesi.
 • 7 Oy
  Dünya zülm edenlerin cehennemi olacaktır. Kendinden başkasını insan olarak görmeyenler dünya gezegeni ile beraber cehenneme atılacaktır. Allah iyi ve rızasını mazhar olan kullarını bı cehennemden alacaktır. Lâ ilâhe illâllah İlim ile abad olan gücü kendinden sanan liderler tek tek Allah ın tokatını yiyecektir. Avrupa dağıldıkça Abd doğal afetler ile yok oldukça Rusya yaptıkları katliamların da sonuçlarını aldıkça mümin kullar bu imansızlara da üzülecektir. İman ın yüceliğini gavurlar anlayamaz. ilm in büyüklüğünü de !
 • 12 Oy
  Türkiye Tepkisiz Gibi Görünüp Bir Anda YPG nin Tepesine Yağmur Olup Yağmalı Risklide Olsa Artık Savaş Şartlarındayız Her Yol Mübahlaşıyor Gün Geçtikçe

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir