Twitter'dan Katar hamlesi: Arapça hesabı önce kapatıldı sonra yeniden açıldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Katar merkezli Al Jazeera kanalının Arapça hesabını sabah saatlerinde kapatmıştı. Hesabın askıya alınma nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmazken, hesabın sonra yeniden açıldığı aktarıldı. Suudi Prens Telal, Twitter'a yaptığı 300 milyon dolar yatırım ile şirketin en büyük ikinci hissedarı konumuna gelmişti. Hatırlanacağı üzere Suudi Arabistan, ülkelerinde faaliyet gösteren Al Jazeera'nın yayın lisansını iptal etme ve ofislerini kapatma sürecini de başlatmıştı.

Twitter'dan Katar hamlesi: Arapça hesabı önce kapatıldı sonra yeniden açıldı

Popüler sosyal medya platfomu Twitter, Katar merkezli AlJazerra kanalının arapça hesabını askıya almıştı. Erişilemeyen ve 12 milyon takipçisi olan Al Jazeera arapça hesabı yeniden açıldı.

Askıya alınmasının nedeniyle alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Suudi Prens Velid bin Telal, Twitter'a yaptığı 300 milyon dolar yatırım ile şirketin en büyük ikinci hissedarı konumuna gelmişti.

SUUDİ ARABİSTAN, YAYIN LİSANSINI İPTAL ETME SÜRECİNİ BAŞLATMIŞTI

Katar'la Körfez ülkeleri arasında 5 Haziran'da başlayan diplomatik krizin ardından Suudi Arabistan, ülkelerinde faaliyet gösteren Al Jazeera'nın yayın lisansını iptal etme ve ofislerini kapatma sürecini başlatmıştı.

Suudi Arabistan, Katar'daki medya kuruluşları için çalışan Suudi gazetecilerin ise ülkelerine geri dönmelerini emretmişti.

Öte yandan Ürdün de Katar'la diplomatik ilişkilerinin düzeyini düşürerek, ülkedeki Al Jazeera ofislerinin kapatılmasına karar vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Araplar kadar pis bir millet daha yok. Geçmiş dönemde bize attıkları kazıkları şimdi birbirlerine atmaya çalışıyorlar.
Araplar diyerek genelleme yapamazsınız. ırkçılık yapıyorsunuz. bu olayda sorumlu amerikanın emrinden çıkmayan suudi hükümetidir, arap halkı değil. illaki pis diyeceksen tayland, filipinler, hindistan gibi ülkeleri bi gör.
İşte bu haber bizim ülkemiz için de iyi bir örnek.Bu ülke birinin tekelinde olursa yarın canı sıkılırsa aynen ben istemiyorum der ülkeyi istediği şekle şemala sokar.Ey insanlar insanlığımızı savunalım amma hiç bir zaman bir çok insanın geleceğini birisine hipotek etirmeyin,insa oğludur çiğ süt içmiştır.Hele bizim gibi toplumlarda teklik sadece yaratana aittir.Görüyorsun kral bey El cezireyi nasıl kapatmiş.
Diğer Haberler