Ukrayna, Türkiye'ye 'pasaportsuz seyahat'i onayladı

Ukrayna, Türkiye’yle ‘pasaportsuz seyahat’ anlaşmasını onayladı Ukrayna hükümeti anlaşmayı bugün onayladı. Anlaşmaya göre, Ukrayna ve Türkiye vatandaşları pasaport kullanmadan yeni kimlik kartlarıyla iki ülke topraklarına giriş, çıkış ve transit geçiş yapabilecek ve 180 gün için 90 güne kadar vizesiz kalabilecek. İşte detaylar...

Ukrayna, Türkiye'ye 'pasaportsuz seyahat'i onayladı

Habertürk’ün Kırım Haber Ajansı QHA’dan aktardığına göre Türkiye ile Ukrayna arasında ‘Vatandaşların Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma’ mart ayında imzalanmıştı.

Ukrayna hükümetinin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, söz konusu anlaşmanın ülkeler arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve sosyal, ekonomik, kültür, insani alanlardaki ilişkilerin yoğunlaştırılmasına yardımcı olacağı ifade edildi.

AB, UKRAYNA İÇİN VİZE ZORUNLULUĞU UYGULAMASINI KALDIRMIŞTI

Avrupa Birliği (AB), Schengen bölgesine seyahat edecek Ukrayna vatandaşları için vize zorunluluğunun kaldırılmıştı.

Yeni düzenlemeye göre, biyometrik pasaport sahibi tüm Ukrayna vatandaşları, turistik, iş amaçlı veya aile ziyareti olmak üzere her türlü ziyaretlerinde vizeden muaf tutulacak ve Schengen ülkelerinde 90 gün kalabilecek. Ukrayna vatandaşlarına AB ülkelerinde çalışma izni vermeyen düzenleme, Schengen’e taraf olmayan Britanya’yı kapsamıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Şimdi ukrayna düşünsün :)))))
AB dururken sapıklar ülkesi güzel Türkiyeme hangi Ukraynalı bayan gelir çok merak ediyorum :))))
Lan memlekette zaten işsizlik var.Bir de Ukraynalı Hatunlar gelecek,90 gün algı yok,vergi yok çalışıp,para kazanıp gidecek.Anladın sen onu.
ukraynada hiç bir barda clubda türkleri istemiyorlar kovuyorlar
o senin dediğin "Türk" profili , Türkiye de ,TÜRKÜM diyemeyenlerin hatta türk olmayanların "kurabiye canavavarı" sıfatlı tiplerden kaynaklı !
Acaba Hangi Ülke insanının Islahı söz konusu çıkaramadım :)
Diğer Haberler