Yunanistan da Suriye operasyonu konusunda kararını verdi

ABD'nin olası Suriye operasyonunda bir ülke daha kendini geriye çekti. Almanya, İtalya ve Hollanda'dan sonra, son günlerde Türkiye'ye karşı agresif mesajlar veren Yunanistan da 'operasyon olursa biz yokuz' dedi.

Yunanistan da Suriye operasyonu konusunda kararını verdi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ABD ile müttefiklerinin Suriye'ye olası saldırısına katılmayacaklarını duyurdu.

Atina merkezli AMNA haber ajansının, Yunan hükümetinden bir kaynağa dayandırdığı haberde, bugün Çipras ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Suriye'deki durumun ele alındığı aktarıldı.

"BARIŞÇIL ÇABALARA İHTİYAÇ VAR"

Haberde, "İki ülke lideri, Suriye'deki son olayları değerlendirdi. Yunanistan Başbakanı, kimyasal silahın kullanılmasını kınadı, bu konuda Avrupa Birliği'nin kararlı girişimlerine ihtiyaç olduğunu söyledi ve İsveç'in teklifleri temelinde barışçıl çözüm yönünde çabalara ihtiyaç olduğunun altını çizdi'" dendi.

İsveç, dünkü BM Güvenlik Konseyi toplantısında, Suriye'ye üst düzey silahsızlandırma misyonunun gönderilmesini öngören tasarıyı sunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Avrupa'da Almanya ne derse o..
Doğru karar. Ülkelerini toparlamaları lazım. Savaş onları geriye götürür. Allah yardımcısı olsun herkesin. Savaş olmasın hiçbir zaman. Dostluk, kardeşlik bâki kalsın. Önce insan olduğumuzu ve sayglılı olmayı unutmayalım.
yunanın ret cevabı esas korkudandır.türk babamız döver korkusuyla.biz yokuz demiştir.
Yunanistan şanslı keşke yunan kazansaydi diyen karamanlis ve ciprasla tercumansiz konusabilen diplomasi dahi olmayan TÜRK milliyetciligini ayaklar altina alan PAPAci ulkenin basinda yoksa 18 ada yunan isgalinde olmaz kibrisda yaptigimizi yapardik
hısım ben halen 450 tonluk altın hikayesin çözemefim toprağın altında üstünde kainatta 1 tane dostumuz yokken ne mantık ingilizlere emanete veriyoruz yada ülkenin dış borcunamı verildi bu altınlar ??
Yunanistan bu konularda her zaman omurgalı durmuştur. Tebrikler
Türkiye 5 günde duman eder Yunanistanı,akıllı olsun.
@agenc06 5 gün fazla .24 saat yeterli.
nefret ediyor Türk halkı yunandan.olası ilk ciddi savaşta ,batı trakyayı alacağımızı onlarda bizde biliyoruz
bu yunanlılar avrupanın şımarık çocuğu. Batı ne derse onu yapıyorlar. Yapmak zorundalar çünkü 300 milyar dolar dış borçları var.
kamuflaj giymeyi bizden çalmışlar
Türkiye nin borcuda 1 trilyon dolara çıktı maalesef. imf ye borç kalmadı diyor cumhurbaşkanı ama birçok finans kuruluşuna borcumuz var...
Bizim Cumhurbaşkanı mızı gördüler taklit ediyolar,,,kamuflaj giyerek,her şeyi bizden kopyalıyolar.
siz kimsiniz ki yoklarmış uçağınıza mazot alacak paranız yok açlar birde açıklama yapıyorlar. bir avuç mahlukatlar
yunanistanda herşey ucuz adalarıda aldılar tam tatil ülkesi keyifleri yerinde niye savaşa katılsın terör vs de yok
Diğer Haberler