Yunanistan'dan krizi tırmandıracak karar!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da kasım ayında yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi Burak Ağarmış hakkında Türkiye'nin iade talebi reddedildi.

Yunanistan'dan krizi tırmandıracak karar!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da kasım ayında yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi Burak Ağarmış hakkında Türkiye'nin iade talebi reddedildi.

Yunan Haber Ajansı ANA-MPA, Larisa İstinaf Mahkemesinin, tutuklu yargılanan Ağarmış'a ilişkin Türkiye'nin iade talebine ret kararı verdiğini duyurdu.

Savcının, mütalaasında "Türkiye'nin insan haklarına ilişkin durumunun iyi olmadığı" gerekçesiyle iadenin reddine yönelik görüş belirttiği kaydedilen haberde, hakimlerin mütalaa yönünde karar vererek iade talebini reddettiği belirtildi.

Böylece Yunan yargısı, yakalanan 9 DHKP-C üyesine yönelik Türkiye'nin 6'ncı iade talebini de reddetmiş oldu. Larisa'daki mahkeme, bu ay başında bir diğer sanık Ali Ercan Gökoğlu hakkındaki iade talebine yönelik de ret kararı almıştı.

Kasım sonunda Atina'da üç hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanan DHKP-C üyeleri, "patlayıcı madde ve silah bulundurmak", "terör örgütü üyesi olmak" ve "sahte belge bulundurmak" suçlamalarıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı.

Terörle mücadele ekiplerinin operasyonunda, bomba yapımında kullanılan malzemeler, patlayıcı madde ve sahte kimlik de ele geçirilmişti.

Yunan basınındaki haberlerde, örgüt üyelerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl aralık ayındaki ziyaretinde saldırı hazırlığı içerisinde olduklarına yönelik bulgular bulunduğu ifade edilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
ne bekleniyordu ki iade etmeleri mi :)
bizde yunan askerleri vermeyelim
Etmeyin sizin askerlerinizi bir yüzyıl bekletiriz =D
onlar fetöcüleri vermiyor sen onların askerini vermiyorsun onlarda şimdi hiç bir kimseyi vermiyor karşılıklı atışma devam sanırım
@dimitradon Bence "sanırım" yarım deyiş olmuş. "kesinlikle" olsa tam deyiş olacahmış...
Adalet bitik, Ekonomi bitik, dış politika bitik neyseki Ugandayla ilişkilerimiz çok iyi nazar değmesin.
@cydante yunan da zaten eski dost dimi..??Gereksiz herif seni
@paati34 Elbette dost değil ama yıllardır unutulan diplomasi denen şey tamda bunun için gerekli..
bunlar hep osmanlı tokatına duyulan özlemden kaynaklanıyo
başka birşeymi bekliyorduk yunaniştan haçlışından gidip alır geliriz yunan hadi engel ol
adam allamış pullamış buyutmus oksamıs sevmiş neden bize versin
Yunan mahkemeleri ve hukuk sistemi "iade edilemez"diye karar vermiş..Kendi hukuk sisteminiz iktidar emrinde olabilir..kendi mahkemelerinize saygınız olmayabilr..Bağımsız bir devletin mahkemelerinin verdiği karara saygı göstermek zorundasınız..
@arpat_saray bak sen nasıl ki mahkemelerinize saygı istiyorsun, sen de türk mahkemelerine itimad et. inandırıcılığın olsun
Gidip alırız diyenlere yiyorsa hadi gidip alın görelim :)
DHKPC yi chp bile sahiplenmiş yunan sahiplenmiş çokmu
YUNAN TARİHİNİ YAŞAYANLAR BİLİR, HAMİLE KADINLARI KILIÇTAN GEÇİRMİŞ SOYSUZLAR ONLAR, TECAVÜZ VE YAĞMA ONLARDA.KAYNAK YUNAN HARBİ YER MARMARA-İNÖNÜ MEYDAN MUHAREBESİ.
Yunanlıların elinde olanlar bizim ülkedeki vatan hainleri bizim elimizde olan iki yunan askeri ise onların sözde kahramanları . Paşa paşa takasa girecekler avrupalı babaları bile durduramayacak yunanlıları
Burak Ağarmış türkiyeye iade edilmedi. neden biliyor musunuz?haberde dendiği gibi değil. çünkü adam löseminin son safhasına gelmiş.zaten yakında bu dünyadan göç edecekmiş.yunan istinaf mahkemesine bunu söylemiş.mahkeme heyetide son günlerini huzur içinde geçirsin demiş. bunu söyleyemedikleri için böyle bir mantıklı kuyruklu yalan bulmuş.
@kizilderili_2014 He yav he yarın canlı bomba diye salarlar üstümüze...Sonra Burak ölümsüzdür zırvaları falan...Yakın arkadaşın anlaşılan
YA ŞURDA BİRGÜN BENDE TÜRKİYENİN VERMEDİĞİ HERHANGİ BİR ŞEYİ GÖREBİLECEKMEYİM YA
ben bu görevde kadlığım sürece alman gazeteci ajanı vermem diyip, aradan 3 ay geçmeden serbest bırakıp merkel e verdi .şimdi de sağdan soldan suçlu dilenıyorlar.sizin ağırlığınız ancak size geçer.:D
yunan batının kuklasıdır, sahibi böyle ister onlar yaparlar..
ama biz o yakalanan 2 casus yunan askerini verip yunanlıları utandıralım. bak desinler türkler ne alicenap. biz ne DHKPCcileri ne PKK cıları ne de FETÖcüleri hiç vermedik ama onlar büyüklük gösterip yakaladıkları casusları verdiler. aferin desinler.pişman olsunlar da, ahh biz türkiyeye haksızlık ettik,türkiye çok büyük ve muhteşem ülkeymiş desinler.hadi bakalım.
danışıklı dövüşüyorlar birşeyin olduğu yok siz rahat olun gençler
Verir vermez keyfi bilir karşim...
kendilere olsun lazımsa diğerlerinide gönderelim. aslında istemesek onlar sınır dışı ederler.
Diğer Haberler