Yunanistan'da göstericiler polisle çatıştı

Yunanistan’da, kamu ve özel sektör çalışanları başkent Atina’da gösteri yaptı. Binlerce gösterici Yunan Parlamentosu önünde toplandı. Polis ve göstericiler arasında çatışma çıktı. Öte yandan, günlerdir şiddetli protestolara neden olan, üçüncü kurtarma programı kapsamında ek kemer sıkma tedbirleri içeren yeni torba yasa tasarısı onaylandı. 300 milletvekilinden 281’inin oy kullandığı oylamada, 153 evet oyuna karşılık, 128 milletvekili tasarıya hayır oyu verdi.

Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve İşçi Sendikaları Genel Konfederasyonunun (GSEE) çağrısıyla Sintagma Meydanı'nda gerçekleştirilen protesto eylemi sırasında yüzleri maskeli bir grup polislere molotofkokteylli saldırıda bulunarak meclise girmeye çalıştı.

NÖBETÇİ KULÜBESİ ATEŞE VERİLDİ

Polisle çatışan göstericiler meclis binası önünde bulunan meçhul asker anıtının yanındaki nöbetçi kulübesini ateşe verirken, polis göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti.

Göstericiler, göz yaşartıcı gaz ile müdahale eden polislere taş ve sopalarla karşılık verdi.

SYRIZA'NIN POSTERLERİ YAKILDI

Mecliste üçüncü kurtarma programı kapsamında ilave kemer sıkma tedbirleri içeren torba yasa tasarısıyla ilgili tartışmaların sürdüğü sırada meydana gelen olaylarda göstericiler bazı iktidardaki SYRIZA’nın posterlerini yaktı.

Göstericilerin saldırısına uğrayan bir gazeteci yaralanırken, 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

YUNANİSTAN KEMER SIKMAYA KARAR VERDİ

Yunanistan’da, üçüncü kurtarma programı kapsamında ek kemer sıkma tedbirleri içeren yeni torba yasa tasarısı onaylandı.

Parlamentoda iki gün süren sert tartışmaların ardından geç saatlerde yapılan oylamada, tasarı, hükümet ortakları SYRIZA ve Bağımsız Yunanlar’ın oylarıyla Meclisten geçti.

Yunan parlamentosundaki 300 milletvekilinden 281’inin oy kullandığı oylamada, 153 evet oyuna karşılık, 128 milletvekili tasarıya hayır oyu verdi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Hani Yunanistan da herşey çok güzeldi.Bizim Batı sevenlerimiz neredesiniz.Kendi ülkenizi kötülemekten başka bildiğiniz başka birşey yok.
@mehmetalizafer14 yoo hiç bir zaman çok güzel değildi galiba haberleri takip etmiyorsunuz. ayrıca protesto yapma çok ileri gidilmedikçe ulusal bir haktır. bizde olsa terörist ilan edilir polis üstüne salınır yetmedi yobaz ve cahil cüheyla akape malları ve yardakçıları ve sözde milliyetçi faşist it sürüleri bu hakkını arayan vatandaşların üstüne salınır. maalesef ki bu yüzden bizim ülkeden bi boq olmaz.
suriye olunca suriye yunanistan olunca komşu oluyo
Müstehak. Adamların ekonomi çökmüş, bunla ilgilenmek yerine hala ege denizindeki kayalıklarımıza çıkıp mangal şov yapmak peşindeler. Bizim dünya lideri ses çıkarmıyor bu işlere bari ekonomiden yesinler tokadı.
komşu bize benziyor,ayranı yok içmeye,pikniģe gider...(eşek adasına demek istedim)
İç savaş çıkar bunlardada yeni mültecilerimiz yola çıkar yakında. Rum mülteciler yakında ülkemize yerleşir maaşları bağlanır.
adamlar diyordur ki keşke bizim halkımızda koyun gibi olsa ek vergileri koysak arabalara en düşük %70 vergi olsa köprülerimiz olsa ticari kamyon otobüs vs astromik ücretle geçse halk. çalışmayanı bile devlete borçlandırsak halkın tasması elimizde olsa (gss). inşaat rantları oluştursak gökdelenleri diksek zeytin bahçeleri taşyapı olsa off ulen nedir bu yunanlardan çektiğimiz diyorlardır. birde zeus desek sussalar bizde abuduyla götürsek 2 yılda emekli olsak ne hayalleri vardır ama türkiye gibi büyük ülke değillerki kıskanıyorlar bizi. çatlayın ulen siz iflas etmiş küççük bir devletsiniz
@bulent.akyol Öncelikle belirteyim MUHASEBECİYİM. Ülkede vergi veren yok hıyar neyin tatavasını yapıyorsun kime sorsak namuslu vatandaş vergisi veriyor muhasebeciler gayet iyi bilir kimin ne olduğunu bol keseden sallamayın vergiyle ilgili bişey demeye hakkınız yok herkes devlet malı deniz yemeyen keriz düşüncesinde...
@emre_furkan_1996 VATANDAŞ DÜRÜST OLUP VERGİSİNİ ÖDERSE ORANLAR DA DÜŞER, KATILIYORUM SİZE BAŞKA BİR MUHASEBECİ OLARAK. ANCAK DİREK VERGİ ALINAMAYINCA DOLAYLI VERGİLER İLE TOPLANMAYA ÇALIŞILIYOR.
İnsanlar bizdeki gibi aza kanaat etmiyor, Almanya da da öle, devlet devleti değil önce insanın refahını düşünmeli.... Yaşasınlar bakalım karın tokluğuna böyle kıyameti koparırlar
gezi'nin yunanistan versiyonu tek eksik örgüt flamaları
@farsight Bugün 19 mayıs sen TÜRK BAYRAĞI astınmı balkonuna Koyun efendi.....
yunanistan ab nin dagilmasinda baş rolu oynar.bu ilk adimi
bu ülkemizde ki işçi ve memur dernekleri tarafından örnek alınması gereken bir olay adamlara bakın memur ve işçi demeden hepsi birden bir birlerinin hakkını savunuyorlar işte budur çalışanın gücü ama ülkemizde dernekleri yöneten sözde sendeka başkanları sahtekar okadar çok dernek varki belli birileriyle antlaşmanız yeterli oluyor zaten bu derneklerde kendi dernekleri halk kendi kendisini düşünmelidir adamlarda bu yüzden düşük enflasyon yaşanıyor aldıkları ücretler yüksek olunca verdikleri vergilerde artıyor çünki harcama çok oluyor
@hunkartensi SANKİ DEVLETTE PARA VARDA PROTESTO EDİYORLAR. OLMAYANI PROTESTO ETSEN NE OLUR ETMESEN NE OLUR. ÜLKE BİTMİŞ
bunları getireceksin 1 ay burda duracakalar burdaki vergileri fiyatları görünce yüce posediona dua edecekler
@ergenekonturkiye yunanistan da KDV %23 bu arada, benzin bizden pahalı. görmediğin şeyi içki içerek atma, doğru bir tek içki buraya göre ucuz.
hani bi aralar bizim burdaki bi güruh vay efendim yunanistanda asgari ücret böyle o bedava bu vedava diye bizim ülkemizi eleştiriyodu şimdi bi zahmet piste alalım onları
@sezardene Adamların asgari ücreti bizden 3 misli fazla yinede sosyal yaşantıları mükemmel buna rağmen onlara yetmiyor çünkü alışmışlar refah a . Bizde yoksulluğa alışmışız DANGALAK !!!!! Çık da biraz refahın ne olduğunu anla !!!! En azından bir Avrupayı dolaş !!!!!
SAZANDENE biboktan anlamıyorsan susta ADAM zannetsinler !!!!
survivorda yunan talımı türk takımına yenildi bu daha önemli
Diğer Haberler