Zarrab davasının hakimi Berman: Zafer Çağlayan’la dosyanın seyri değişti

Reza Zarrab davasının yargıcı Richard Berman, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da yer aldığı yeni iddianame ile birlikte davanın seyrinin değiştiğini söyledi.

'ABD'nin İran'a yaptırımlarını delmek ve bankacılık dolandırıcılığı' suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanmakta olan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, dün yargıç karşısına çıktı.

Duruşma salonuna lacivert renkli mahkum elbiseleri ile getirilen Atilla'nın avukatı Cathy Fleming, müvekkilinin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini ve suçsuz olduğunu savunduğunu aktardı.

Türkiye'nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da suçlandığı yeni iddianame ile dava seyrinin değiştiğini belirten Yargıç Richard Berman, yeni iddianame ile birlikte devlet kuruluşu olan Halk Bankası'nın 'kurum olarak öne çıktığını', Atilla hakkında kara para aklama, bankacılık sahtekarlığı, ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoları delme gibi çok güçlü iddialar olduğunu söyledi. Savcılık makamı ise, Atilla'ya yöneltilen suçların işlendiğinin aşikar olduğunu, İran ve Türkiye'de üst düzey yetkililerin de bu işlem için koruyucu, kollayıcı rolleri olduğunu ve rüşvet aldıklarını savundu.

Mahkeme Yargıcı Richard Berman, Atilla'nın davasının 25 Eylül'de sürdürülmesine karar verdi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
böyle hirsizliklari türkiyenin değilde abd nin sorgulaması Türkiye için ne büyük bir acı
Hadi bakalım ABD ye tatile git.....
abd ambargosunu nasıl deersınız siz nasıl abd nın yıyecegı paraları alırsınız.olmazöylre sey.adakmı 1.5 senedır yargılamadılar bellıkı hepsı boş işler
amerika bu cuma akşamı hürmetine Yüce Rabbim senin başına bela veride . dünya rahatlar inşaallah
Rusya ile yapılan füze anlaşması battı galiba saldıracak yer arıyorlar
Almanya o kadar söyleniyor bırak tutuklu Almanları diye..Kaldı ki Almanlar sivil..Bizimkiler devletin üst düzey banka yöneticisin tutuklandığı halde sessiz sedasız!!!Peki neden?
hırsız arsızları abd gözümüze sokuyor hala bizim enayiler oy vermeye devam ediyor
zarrab öttükçe daha altından neler çıkacak bu davanın..ucu kimlere(!) değecek bunu zaman gösterecek...aslında,,o deşifre edilmiş telefon konuşmalarını da Abd.ye göndermek lazım ama nerde o yürek...sadece içerde höykünmekle olmuyor..
HİÇ BİŞEY YAPMAYA HATTA BELKİ YAZMAYADA GEREK YOK.siz bırakın CENAB I HAKKA EMİN OLUN HERŞEY AMA HERŞEY CENAB I HAKKIN İLAHİ ADALETİNİN TECELLİSİNDEN ÖRNEK SADECE.zamanında peygamberler ne çileler çekmiş.katledilen peygamberler bile olmuş.PEKİ CENAB I HAK İSTESE HERKEZİ İMANLI MÜMİN YARATIR O ŞEKİLDE AYARLARDI ÇÜNKÜ SİZ BİR ROBOT YAPTIĞINIZDA İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE KURGULAYABİLİRSİNİZ.imtihan dünyası bu.CENAB I HAKKIN TAKDİRİ NE İSE O OLUR.ÖYLE OLUR.kişi ben BU ALEMLERİ YARADAN RAHMAN VE RAHİM ALLAH IN BUNCA NİMETİNE KARŞI KURAN I KERİMDEKİ DELİLLERE GÖRE NERDEYİM ONA BAKMALI.HELAL DEN ŞAŞMAYIN..
ne ülkeyi ortadan kaldırabilir,ne dünyayı yok edebilirsiniz.sadece imtihan dünyası bu dünya.öyle olur böyle olur.o sebep bu sebep HELAL DEN ŞAŞAN İFLAH OLAZ,İLAHİ ADALET ASLA ŞAŞMAZ.dinsizin hakkından imansız gelir.kul kul ile imtihan olur.ama o sebep ama bu sebep.HELALDEN ŞAŞARSAN,HUZUR OLMAZ,HAYRINI SENDE ZÜRRİYETİNDEN GELECEKLERDE GÖRMEZ.keşke dersin dağ başında bir köyde tarlamı ekip biçeydimde helal kazanıp çalışmanın yorgunluğu ile huzur içinde uyuyaydım.giden şerefi geri getirmezsin,aç değildin zengindin doymadın.BELANI BULDUN DERLER KİMSENİNDE OLUMLU BAKIŞ AÇISI OLMAZ.kendine edersin..
ABD YE TATİLE GİTSENE MASRAFINI VE AYRICA SANA ALİ AĞAOĞLU SAAT HEDİYE EDECEK
yarın bu işe bulaşan herkesi istiyecek amerika göreceksiniz
Eyyyyy Amerikaaaa 'sen kimsin yaaa' dermiş,adamın biri
amerika çok ayıp ediyor,böyle hayırsever bir adam aylardır hapiste
bu dava da ve bunun gibi birçok davada özellikle de fetö davalarında yargılanması gereken tek bir kişi var!!! onu da cümle alem biliyor. ama nedense ne hakimler ne savcılar bu adamla ilgili hiçbir şey yapmıyor
o değilde ebru gündeş napıyodur şimdi, bir yıldan fazla süredir hediye alamıyo kocasından. hediye dediysek birkaç milyon dolarlık hediye, fakir gibi düşünmeyin hemen :)
Bir Müslüman bu kadar AÇ GÖZLÜ ve YÜZSÜZ olabilir mi..? Hiç bir şey göründüğü gibi değil... Alnı secdeye değen insan ONURSUZLUK yapmaz...
bu akp lilerin alayı hırsız alayı fetö cü
VAY BE ADALETİ ABD DE ARIYORUZ YAZIKLAR OLSUN ONURSUZ KİŞİLİKSİZLER ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİ
Milyon dolarlık saatle saniyeler daha önemli nede olsa ekonomi bakanı hiçte paranın hesabını yapamamış. Ölünce mezarınada saatle koysunlar sorgu meleklerine saatin önemi hakkında bilgi verir.
NASIL EFENDİM,TÜRKİYEDE SAYIN MECLİSİN DEĞERLİ VEKİLLERİ SORGULAYIP BUNLARI AKLAMADI MI ACABA?
abiii
Diğer Haberler