Almanya'da koalisyon hükümeti kurmak için masaya oturan Hristiyan Demokratlar, Hür Demokratlar ve Yeşiller arasındaki görüşmeler sonuçsuz kaldı. Artık en güçlü olasılık erken seçim. Peki, başka alternatifler de var mı? Çoğunluk hükümeti için seçenekler neler?

Almanya’da üçlü koalisyon görüşmeleri başarısızlığa uğrayınca ufukta erken seçim göründü.

Dünyada milyonlarca çocuk 20 yıl öncesine kıyasla çok daha zor ve tehlikeli şartlarda yaşıyor.

Amerikalı seri katil ve tarikat lideri Charles Manson 83 yaşında öldü.

DW Baş Editörü Ines Pohl, yorumunda Almanya’da koalisyon görüşmelerinin başarısızlığa uğramasının hem Almanya hem de Avrupa için bir şok olduğunu vurguluyor.

Partisi tarafından genel başkanlık görevinden alınan Robert Mugabe, beklenenin aksine devlet başkanlığı görevinden istifa etmedi.

Almanya’da Hristiyan Demokratlar, Hür Demokratlar ve Yeşiller arasında haftalardır süren koalisyon görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı.

Soçi’de yapılacak Suriye konulu üçlü zirveye ilişkin açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin PYD-YPG konusundaki hassasiyetinin devam ettiğini söyledi.

ABD Stratejik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Hyten, ABD Başkanı Trump’ın yasal olmayan bir şekilde nükleer silah kullanmak istemesi durumunda Trump’a karşı çıkacağını söyledi.

Zimbabve’deki darbenin ardından Devlet Başkanı Mugabe istifayı reddediyor.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Norveç'teki tatbikat sırasında yaşanan olaydan ötürü bir kez daha özür diledi.

Rıza Sarraf davasının eski savcısı Bharara ve savcı Kim hakkında Türkiye'de soruşturma başlatıldı.

Ordunun yönetime el koymasının ardından ev hapsine alınan 93 yaşındaki Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin yeğeni, Mugabe'nin istifa etme niyetinde olmadığını ve "doğruyu yapmak için ölmeye hazır olduğunu" söyledi.

Fiji başkanlığında Almanya'nın Bonn kentinde düzenlenen Dünya İklim Konferansı'nda (COP23) 10 kişi cinsel tacize uğradıklarına dair şikayette bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO tatbikatında Atatürk ve şahsının fotoğrafının "düşman hedefler" olarak kullanılmasının "üstünün kapatılamayacağını" ve "NATO'nun güvenilirliğinin sorgulanır hale geldiğini" söyledi.

Gazeteci Deniz Yücel'in tutukluluğunu ağır bir dille eleştiren Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, "İddianame olmaksızın cezaevinde olması bir skandaldır" dedi.

Avrupa Birliği, "Türkiye'nin Avrupa standartlarından sapmasını" gerekçe göstererek Türkiye'ye fonlarda kesintiye gitme kararı aldı. Bu kararla AB ilk defa Türkiye'ye yönelik siyasi gerekçeli fon kesintisi uygulayacak.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkesini Paris İklim Anlaşması'ndan çekme kararının gölgesinde geçen Dünya İklim Konferansı'ndaki ortak tutum, iklim hedeflerine sadık kalınması yönünde oldu.

Avrupa Birliği, "Türkiye'nin Avrupa standartlarından sapmasını" gerekçe göstererek Türkiye'ye fonlarda kesintiye gitme kararı aldı.

Bonn'da Cuma günü sona eren BM İklim Değişikliği Konferansı, uluslararası çevre örgütlerini kısmen memnun etti.