TYP kapsamında 60 bin kişilik personel alımı yapılacak! Kimler başvurabilecek? Başvuru ne zaman?

MEB, İçişleri ve Çalışma bakanlığı arasında TYP yani Toplum Yararına Program kapsamında protokol imzalandı ve okullarda görevlendirilmek üzere 60 bin kişilik personel alımı için adım atıldı. Peki bu personel alımı için kimler başvuru yapabilecek ve başvurular ne zaman alınmaya başlanacak?..

TYP kapsamında 60 bin kişilik personel alımı yapılacak! Kimler başvurabilecek? Başvuru ne zaman?

Devlette iş fırsatı arayanlar personel alımı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Personel alımı ile ilgili son olarak Milli Eğitim ve içişleri Bakanlığı cephesinden müjdeli bir haber geldi. YTP yani Toplum Yararına Program kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları arasında 60 binlik personel alımı için protokol imzalandı.

"Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" ile okullara güvenlik ve temizlik hizmetlerinin karşılanması için personel alımı yapılacak.

İmzalanan protokole göre 9 bin 473 güvenlik görevlisi ve 47 bin 850 hizmetli olarak personel alımı gerçekleştirilecek. Protokol ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu bir konuşma yaptı ve projeye dair bilgiler verdi. Jülide Sarıeroğlu yapmış olduğu konuşmasında 47 bin 850 kişinin hizmetli olarak okullarda istihdam edileceğini açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu'nun personel alımına dair açıklamaları şu şekilde, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıklarımızca toplamda yaklaşık 60 bin kişi okullarımızda görevlendirilecek. Bu protokolle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarının hijyenik ve güvenli şartlarda eğitim alması için önemli bir adım atmış oluyoruz. İnşallah bu adımlarımız eğitim camiamıza, ailelere ve ülkemize hayırlı uğurlu olur."

KİMLER BAŞVURABİLECEK VE BAŞVURU DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Okullara alınacak hizmetliler ve özel günvelik görevlileri için aranacak şartlar ve başvuru dönemi tarihleri henüz belli değil. Yakında bunlarla ilgili detayların çıkılacak personel alımı ilanı ile açıklanması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
alınacaklar bellidir önce suriyelilerden başlarlar ne gerek var şimdi 60 bin kişiye öncelik bumudur daha sınav sistemlerini açıklayamadınız meb öncelikle bunlar üzerine daha çok çalışma yapsın eğitimin kalitesini arttırsın
SELÇUK İİBF KAMU YÖNETİMİ MEZUNUYUM HİZMETLİ OLARAK BAŞVURMAYI DÜŞÜNECEĞİM YILLARCA OKU KAMUYA GİREMEME OKU OKU BUDUR SONU MÜSTAHDEM OL
Diğer Haberler