Bir zamanlar Afganistan'da yaşam

Bugün büyük bir bölümünde fiilen Taliban ve El Kaide'nin hüküm sürdüğü ve kız çocuklarının okula bile gidemediği Afganistan'da kadınların hayat tarzının bir zamanlar Avrupa'daki hemcinslerinden neredeyse hiç farklı olmadığını gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Halen ABD'de San Jose Eyalet Üniversitesi'ne profesör olan Kabil doğumlu Muhammed Humayun Kayyumi, 1950'li, 60'lı ve 70'li yıllarda Afganistan'da kadınların nasıl yaşadığını gösteren fotoğraflar yayınladı.

Bir Zamanlar Afganistan'da Kadınlar Böyleydi...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bunları gösterip aklınızca millete bilinçaltı yapmaya çalışmayın! Bu ülkede herkes özgürce yaşamını sürdürecektir! Böldüremeyeceksiniz!
Simdi gorseniz sefillik cahillik nufus kagitlari bile yok.kadinlar hele mal gibi kimin eli kimin cebinde belli degil.musluklardan su akmiyo.cadirlara donduler.
Nasıl dinciler insanlıklarını yok ettiler demokrasiye sahip çıkmayanın sonu budur ilahi adalet ya direnirsin yada yok olursun kimse özgürlüğünü bedava kazanmadı bunun dışında özgürlüğünü korumasıda her zaman bir bedele mal olmuştur çocuğuna ne verirsen karşılığında verdiğini alırsın ülkede çocuk gibidir ne ekersen karşılığı sana geri döner
bir müslüman ülkesi gelişmeye kalktığı an dış güçler o ülkeye şeriatı getirirki gelişemesin nedeni dünyaya bir müslüman süper güç gelirse o dünya islama boyun eğmek zorunda kalır bu yüzdendirki islam ülkeleri dünyada hiçbir zaman gelişemezler şuanda türkiyeninde önünü şeriat ile kapatmaya çalışıyorlar ve baş aktörlerde belli önce başkanlık sonra krallık ve sonrada şeriat ve cehalet
insan gibi yaşarlarken, sanki sihirli bir el değiyor. ve pis dincilerin tuzağına düşülüyor ve hayat bitiyor.ama pis dinciler malı götürüyor. Sanki bu film hep aynı.
Burda dikkat ceken nokta bu yasami destekleyen sovyet hukumeti yeniliyor ve Amerikan destekli Taliban kazaniyor. Ve amerikan destekli yobazlk tüm ülkeye hakim oluyor. Bunu benden başka kimse farketmedi ve bu benim için hic şaşırtıcı değil.
Diğer Haberler