1 Mayıs İstanbul'da son durum!

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, İstanbul'da bu yıl Maltepe Miting Alanı'nda kutlandı. Binlerce kişiyi ağırlaması beklenen Maltepe'deki miting başladı. Taksim'de meydana çıkan güzergahlar üzerinde yoğun güvenlik önlemleri alınarak tüm yollar trafiğe kapatıldı. Beşiktaş'ta ise Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. İşte İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında yaşanan son dakika gelişmeleri...

İstanbul'da 1 Mayıs İşçiler ve Emekçiler Bayramı coşkusu! DİSK'in çağrısıyla İstanbul'daki kutlamalar bu yıl Maltepe Miting Alanı'nda yapıldı. Taksim'de ise kutlamlara izin verilmiyor. Polis her iki meydan da geniş güvenlik önlemi alırken, bazı yollar da trafiğe kapatıldı. Beşiktaş'ta ise Taksim'e yürümek isteyen grupla polis arasında arbede yaşandı, gözaltılar var.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının İstanbul'daki adresi Maltepe Miting Alanı oldu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı alanı, vatandaşlar, sendika üyeleri sabahın erken saatlerinde doldurmaya başladı. Maltepe'de toplanan çok sayıda sendika üyesi, 1 Mayıs'ı kutladı.

1 Mayıs kutlamalarına katılan tiyatro sanatçısı Genco Erkal, sahnede yaptığı konuşma öncesinde şiir okudu. "İşçi sınıfına selam olsun" diyen Genco Erkal, meydanda bulunanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise yaptığı konuşmada, 1 Mayıs'ın emek ve barış olduğunu belirterek, "1 Mayıs emek, demokrasiden, adaletten, özgürlükten, eşitlikten yana olanlar, bu ülke bizimdir diyenler; bu ülkenin bütün değerlerini güzelliklerini biz üretiyoruz, memleketimize sahip çıkıyoruz diyenler hepimiz hoş geldik, sefa getirdik. Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın birlik, yaşasın dayanışma" dedi.

**İşte İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında gün boyu yaşananlar;

14:50 MALTEPE'DE GERGİNLİK

Maltepe Miting Alanı girişindeki arama noktasında gerginlik çıktı. İddiaya göre LGBTİ üyesi bir kişi, kendisini erkek polise aratmak istemedi. Grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Yaşanan arbedede 6 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL'DA TOPLAM 66 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre şu ana kadar 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 56'sının Beşiktaş, 2'sinin Beyoğlu ve 2 kişinin de Şişli'de gözaltına alındığı öğrenildi.

14:30 MALTEPE'DE PROGRAM BAŞLADI

Katılımcıların kutlamaların yapıldığı alana girişi, saat 14.30 itibarıyla tamamlandı. Miting alanının dolması nedeniyle geride kalan bazı kortejlerin alana girmesinde zorluklar yaşandı. Kurulan platformun yanındaki bölümde, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Gülay Yedekci ve Ali Şeker ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile bazı tiyatro oyuncuları, sanatçılar birlikte yer aldı. Protokolde bir sandalye boş bırakıldı. Boş sandalyeye Edirne Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafı konuldu.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da etkinliğe katıldı.
Yoğunluk nedeniyle yarım saat geç başlayan programda, katılımcıların alandaki yerini almasının ardından 1 Mayıs 1977'de Taksim Meydanı'nda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Programda daha sonra DİSK Korosu tarafından çeşitli türküler ve marşlar seslendirildi.

14:10 TAKSİM'DE 4 GÖZALTI

Sıraselviler Caddesi'nden Taksim Meydan'a slogan atarak yürüyen biri kadın dört kişi gözaltına alındı.

Ellerinde “Yaşasın 1 Mayıs" yazılı parkart ile Sıraselviler Caddesi'nden Taksim Meydanı'na yürüyen biri kadın dört kişiye polis müdahale etti. Slogan atan iki kişinin direnmesi üzerine polis yere yatırarak kelepçe taktı. Gözaltına alınanlar polis minibüsüne götürüldü.


13:40 DİSK TAKSİM'E ÇELENK BIRAKTI: TAKSİM'DEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

DİSK adına Birleşik Metal İş Sendikası ile Nakliyat İş Sendikası Taksim Meydanı’ndaydı. DİSK kortejinin pankartını taşıyanlar arasında, 22 Temmuz 1980’de öldürülen DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in kızı Nilgün Türkler de vardı. Nilgün Türkler, 1 Mayıs 1977’de ölenleri saygıyla andıklarını, Taksim’in 1 Mayıs alanı olması gerektiğini söyledi.

Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakan ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunan DİSK üyeleri daha sonra Kazancı Yokuşu’na giderek karanfil bıraktı. Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini söyledi.

GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDILAR

Antikapitalist Müslümanlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, iş cinayetinde yaşamını yitiren işçiler için Fatih Camisi avlusunda gıyabi cenaze namazı kıldı.

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, Antikapitalist Müslümanlar grubuna gıyabi cenaze namazı hakkında bilgi verdikten sonra, ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Grup daha sonra 'Emeğin dili, dini, rengi, ırkı yoktur' ve 'Mülk Allah'ındır' yazılı pankartlar açarak Saraçhane Parkı'na doğru yürüyüşe geçti.

Grup yürüyüş boyunca, 'Allah, ekmek, özgürlük' ve 'Zulme karşı omuz omuza' sloganları attı.

Grup, Saraçhane Parkı'nın yanında bulunan İtfaiye parkına gelerek basın açıklamasını okudu. Grup açıklamanın ardından Maltepe Miting Alanı'na doğru yola çıktı.

cenaze namazı

13:18 MALTEPE'DE ALANA GİRİŞLER SÜRÜYOR

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yapılacağı Maltepe Miting Alanı'na girişler sürüyor. Gruplar polisin arama noktasından geçerek alana giriş yapıyor. Alan çevresindeki geniş güvenlik önlemleri devam ediyor.

ISTAMNNB

12:40 CHP'LİLER 5 KİLOMTRE YÜRÜDÜ

CHP’liler İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde Kartal Atalar Sahilinde bir araya geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Gamze Akkuş İlgezdi, Sezgin Tanrıkulu, eski milletvekilleri, parti meclisi üyeleri, ilçe belediye başkanları, parti meclisi ve gençlik kolları üyelerinin de arasında bulunduğu kalabalık grup, ‘Yaşasın 1 Mayıs' pankartı eşliğinde saat 10.30 sıralarında yürüşüye geçti.

2321

Turgut Özal Bulvarı üzerinde yürüyen grup, sık sık ‘Yaşasın 1 Mayıs direnişimiz’,’Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz’, ‘Direne direne kazanacağız’ şeklinde sloganlar attı. Türk bayrağı ve parti flamaları taşıyan partililere bazı vatandaşlar yol kenarından alkışlarla eşlik etti. Yaklaşık 5 kilometre yürüyen CHP korteji saat 12.40 sıralarında Maltepe Miting alanına geldi. Grubun alana yaklaştığı sırada bazı partililer meşaleleri yakınca etrafı dumanlar kapladı. CHP’liler daha sonra arama noktasında üst aramaları yapıldıktan sonra alana alındı.

11

12:10 TOPLAM 49 GÖZALTI VAR

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, 1 Mayıs'ta İstanbul'un çeşitli ilçelerinde toplam 49 gösterici gözaltına alındı.

11:20 YALIN AYAK ÇELENK BIRAKTILAR

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde HAK-SEN üyesi bir grup, yalın ayak Taksim Meydanı’na gelerek Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

334

ESNAF VOLEYBOL OYNADI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının adresi Maltepe olurken, güvenlik gerekçesiyle kapatılan Taksim'de esnaf işçi bayramını eğlenerek kutladı. Yıl boyunca yoğun olarak çalışan Taksim esnafı, sivil araçların girişine izin verilmemesi ve müşteri yokluğunu fırsata çevirerek kendi aralarında voleybol oynadı.

232

11:00 BEŞİKTAŞ'TA İKİNCİ MÜDAHALE

Taksim'e yürümek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi yaklaşık 20 kişilik bir grup daha Beşiktaş'ta toplandı. Taksim'e yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Grup yürümekte ısrar edince polis müdahalede bulundu. Gruptakiler gözaltına alındı.

10:30 MALTEPE'DE ALANA GİRİŞLER BAŞLADI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yapılacağı Maltepe Mitin Alanı'na girişler başladı. İlk olarak bir kısım HDP'li polisin arama noktasından geçerek alana giriş yaptı. Daha sonra miting için alana gelen vatandaşlar polisler tarafından aranarak alana alındı. Alan çevresinde geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken polis helikopteri de alan üzeride uçarak denetim yaptı.

10:15 ŞİŞLİ'DE POLİSTEN İŞ MAKİNELİ ÖNLEM

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Harbiye Caddesi de polisler tarafından trafiğe kapatıldı. Şişli Camii önünden kapatılan yol nedeniyle araçlar alternatif güzergahlara yönlendiriliyor. Şişli Camii çevresinde de polis şüpheli araçları durdurup arama yapıyor. Kontrollerden sonra araçların geçişine izin veriliyor. Öte yandan bir iş makinesi de kurulabilecek barikatların kaldırılması için bölgede bekletiliyor

sıslı

10:02 TAKSİM'DE ÇELENK GERGİNLİĞİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı'nda yoğun güvenlik önlemleri devam ederken, Vatan Partisi üyesi bir grup Taksim Meydanı'na çelenk bırakmak istedi. Ancak polis gruba izin vermeyerek geri gönderdi. Öte yandan, polisin meydan ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri devam ediyor. Meydanda K9 diye tabir edilen polis köpekleri de görev yaparken, havadan da polis helikopterlerinin denetim yaptığı görüldü.

09:48 BEŞİKTAŞ'TA POLİS MÜDAHALESİ

Beşiktaş'ta toplanarak Taksim'e yürümek isteyen yaklaşık 15 kişilik gruba polis müdahale etti.

sdsd

Taksim'e yürümek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi gruba polis izin vermedi. Grup yürümekte ısrar edince polis müdahalede bulundu. Gruptakiler gözaltına alındı.

SDDSA

09:30 HAK-İŞ TAKSİM CUMHURİYET ANITINA ÇELENK BIRAKTI

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ise çelenk bıraktı.

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı korteji, Gümüşsuyu Caddesi'nden "Yaşasın 1 Mayıs İşçilerin Bayramı", "Hak-İş burada 1 Mayıs kutluyor", "Yaşasın özgürlük mücadelemiz", "Hak-İş nerede özgürlük orada", "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları atarak Kazancı Yokuşu'na yürüdü.

Katılımcılar, 41 yıl önce hayatını kaybedenler anısına Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı. Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koyan grup, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu.

122

09:02 BEŞİKTAŞ'TA POLİS EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

İstanbul'da 1 Mayıs ve Emek Dayanışma Günü kutlamaları başladı. Kutlamaların adresi olan Maltepe miting alanı haricinde alternatif merkezi noktaları tercih eden vatandaşlar için güvenlik önlemleri alındı. Beşiktaş Meydanı'nda sabahın erken saatlerinde yerlerini alan polis ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekletiliyor. Aynı zamanda itfaiye ve sağlık ekiplerinin de bölgede hazır bekletildiği görüldü.

07:55 MALTEPE'DE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

1 Mayıs kutlamaların yapılacağı Maltepe Miting Alanı'na çıkan tüm yollar güvenlik önlemleri kapsamında kapatıldı.

07:50 TAKSİM MEYDANI'NA KİMSE ALINMIYOR, MEYDAN KUŞLARA KALDI

Etrafı bariyerlerle çevrilen Taksim Meydanı'na gazeteciler de dahil kimse alınmıyor. Meydan çevresinde oluşturulan alanlarda kimlik kontrolü yapılıyor.

SDSA

Trafiğe kapalı yollar nedeniyle turistler de valizleriyle yürümek zorunda kaldı. Özellikle Talimhane ve Harbiye bölgesi'ndeki otellerine giriş, çıkış yapmak isteyen turistler, şaşkınlık yaşadı.
Polis, kontrol noktalarında otellerine gitmek isteyen turistlere bavul ve üst araması yaptı. Çalışanlar ise kimlik kontrollerinin ardından işe gidebildiler.

20180501_2_30107042_33237832_Web

20180501_2_30107042_33237834_Web

Yayalara kapatılan Taksim Meydanı kuş ve martılara kaldı.

2221

İstiklal Caddesi'nde sessizlik hakim.

dsds

05:00 TAKSİM MEYDANI'NA ÇIKAN YOLLAR KAPATILDI

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları nedeniyle kent genelinde olumsuzluk yaşanmaması için başta Taksim Meydanı'na çıkan yollar olmak üzere bazı yollar sabah saat 05.00 itibariyle trafiğe kapatıldı.

SSDADAS

Trafik ekipleri tarafından kapatılan noktalara gelen sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi. Avrupa Yakasında, Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ekipler tarafından trafiğe kapatılırken Anadolu Yakasında ise, Turgut Özal Bulvarı ve bu caddeye çıkan tüm yollar, Feyzullah Caddesi. Maltepe İstasyon Caddesi ve Şehit Nedim Özpolat Sokak ekipler tarafından trafiğe kapatıldı.

MİTİNG PROGRAMI

1 Mayıs 2018 Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü mitingi için yürüyüşler üç koldan saat 12:00’de, miting programı ise saat 13:00’de başlayacak.

DİSK üyesi sendikaların, diğer işçi sendikalarının başında olduğu kortej Turgut Özal Sahil Bulvarı Kartal-Cevizli tarafında toplanacak.
Feyzullah Caddesinde toplanan kortej ise Kartal-Cevizli tarafındaki yürüyüşe katılacak.

KESK-TMMOB ve TTB'nin başında olduğu kortej ise Turgut Özal Sahil Bulvarı İdealtepe tarafında toplanıp miting alanına yürüyecek.

1 MAYIS’IN TARİHÇESİ

ABD’de işçilerin günlük çalışma süresinin 8 saate indirilmesi için 1884’te başlattığı mücadeleyle ortaya çıkan 1 Mayıs, 1886’da başlatılan kitlesel grevlerle yaygınlaşarak küresel nitelik kazandı. Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889 Paris Kongresi’nde işçilerin dayanışmaları amacıyla yılda bir gün, işçilerin ortak bayramı ilan edildi. Amerikalı sendikacıların önerisi üzerine o gün ‘1 Mayıs’ olarak belirlendi ve dünyanın birçok ülkesinde ‘’Emek Bayramı, İşçi Bayramı ve 1 Mayıs Bayramı’’ adıyla resmi tatil olarak kutlanmaya başladı.

OSMANLI’DA İLK KUTLAMA 1911’DE

1 Mayıs İşçi Bayramı, Osmanlı Devleti’nde ilk olarak 1911’de Selanik’teki tütün, pamuk ve liman işçilerince kutlanırken İstanbul’daki ilk kutlama 1912 yılında gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyeti’nde ise ilk 1 Mayıs 1922 yılında Ankara’da kutlandı ve 1923’te resmi olarak işçi bayramı kutlamaları yapıldı. Taksim Meydanı’nda 1977’de düzenlenen 1 Mayıs programında açılan ateş sonrasında 36 kişi yaşamını yitirdi. 12 Eylül askeri darbesinin ardından 1 Mayıs, bayram olmaktan çıkarıldı ve kutlamalar yasaklandı. 1 Mayıs, 2009 yılında ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak resmi tatil ilan edildi.

Okuyucu Yorumları 48 yorum
kominist ve terör bayramı illegal görüşlü kim varsa 1 mayıs onun bayramı
ben kominist de degilim terörist de..ama 1 mayis kutlamalarına gideceğim..emekçinin hakkını savunmak için ezilenlerin hakkını savunan kim olursa olsun ben onunla yan yana yürürüm..ateist Yahudi Arap kürt kim olursa...çünkü insanı insan yapan düşüncesidir
@kch9oenyn3 1 Mayıs'ı sizin Teyyo bayram ve tatil yaptı. Senin yaş 15'den küçük ki hatırlayamadın.
@kch9oenyn3 senin rumuzun da tırsak bir hristiyan veya aktrol olduğunu gösteriyor.Aktrol isen söyleyecek bir şey yok , 1 mayısın önemini anlayacak zeka mevcut derğildir.Boşuna zaman kaybetmeyelim.
@kch9oenyn3 sen bugün izinli değil misin klavye cengaveri...
loww zatenn. ohall varr kimse eylem yapaçak hali yok yaa işçi bile bayramını kutlayanıyor bu ülkede özgür ülke diyorlar birde hani
1 mayıs dünyada işçi bayramı, türkiyede ise dhkpc'nin devrimci terör örgütlerinin ve müslümandan nefret edenlerin bayramı. sadece o flamalara bakınca bile, zır cahil değilsen neler döndüğünü anlarsın.
Özgürlükler ülkesi olduk, yola bile çıkamıyoruz,istediğimiz yere bile gidemiyoruz, yaşasın Yeni Türkiye!!!
o zaman polisin özlük haklarinida verin
@ufuktan_2018 Aaah ah Polis hayatında bir kez olsun kendisininde bir çalışan olduğunu düşünse, toplananların hak arayanların aslında polisler içinde mücadele ettiğini anlasa??? yoook yok hep iktidarların milis gücü gibi davranıp acımasızca saldırıyor. Hele son zamanlarda iktidar değil sadece bir parti hatta sadece TEK KİŞİNİN paralı askeri gibi saldırıyor halka. Düşüncesini açıklayan hoşuna gitmeyen bir olayı ifade etmeye çalışan üniversite öğrencisine onlarca sözüm ona polis mahalle kavgası gibi girişiyorlar enterne etmek yerine. Sonra polis halkın yanındaymış İNANSAK mı?
@ufuktan_2018 dostum iyi güzel hoş diyorsun da biz yani polisin görevleri bu kanunlar böyle sen o meslegi yapıyorsan bir nevi emir kulu oluyorsun bunu partiye tek adamlılıga baglamaya gerek yok herkesin görüşü farklıdır tüm teşkilatı böyle genelleme yapamazsın
abi bastan yasak oldugunu biliyon hala yurumeye calisiyon.propaganda yapiyosun..bence polisin daha kati tavir goatermesi gerekiyo milleti kiskirtiyolar durduk yere jopla abi joplaaa.apastik ozurlulerde kalkmis hani ozgur ulkeydi.sen yap yap ozgur ulke yok ya oldu..vallaha suan cevik kuwwet amiri olsam.tomaya islat sonra cembere al polisede joplaa derdim
kominist terörist bayramının adını işçi bayramı koymuşlar ne kadar sol örgüt varsa hepsi güya bayram kutluyo Allah polise ve askerimize yardım etsin
Konusanı şimdilik susturun zamanı gelince susmayacak kimse !!!!!
1 GÜN TAKSİMDE EYLEM 365 GÜN ALEM !! Bizdeki 1 mays işçi bayramı olmaktan çıkmış KOMUNİZM bayramı olmuş. Hak arama niyeti yok, amaç ortalığı karıştırmak !!
İŞÇİ BAYRAMI İSE İŞCİ AİLESİNİ ALIR PİKNİĞE GİDER YADA İŞ ARKADAŞLARI İLE BİRLİKTE SOSYAL BİR PLATFORM OLUŞTURUR.AMA YUKARIDAKİLER BİRER MİLİTAN BELLİ NE İŞİ VAR İŞÇİ BAYRAMINDA PARTİ EYLEMLERİNİN YADA NEDEN İŞÇİ PARTİ BAYRAĞI ALTINDA EYLEM PEŞİNE GİDER
komünistler kadar absurd bir grup yok. ya sloganla,anarşiyle biseyler yapmaya çalışıyolar. anarşi götürse sscb yi götürürdü siz hala illegal yapılanmalar olarak lagım faresi gibi yaşayın. İŞ-Çİ E-MEK-ÇI herzaman aynı slogan kelimeleri uzatıp heceleyerek slogan. bari slogan şeklini değiştirin ne kadar sacmasınız
polis kuş uçurtmuyormuş . polisi robot sanıyorsunuz galiba.
ne bu korku yaaa yürüyen şarkı söyleyen insandan bile korkuyorlar
@ayhanyesilbag siee lan ordan gelip senin evinde yürüsünler o zaman
gördüğüm en gereksiz resmi tatil neden bu 1 mayıs ı referandumla halka sormazlarki terörist zihinliler işçinin önüne geçmiş 1 mayısı sahiplenmiş pkk lı terörist kürt kökenli vatandaşın önüne geçmiş kürtlüğü sahiplenmiş bizde hala kurallara uyacaz diye bu teröristlerin huzur bozmasını seyrediyoruz
reis kardeş işçiler kalleş devletin özeti bu...
@s.akinsu Onlar mı işçi- Onlar işçinin sırtından geçinen sülükler. Gerçek İşçiler bugün fabrikalarda çalışıyor- Gerçek işçilerin bayramı akşam evine ekmek götürünce başlıyor. Videoda gördüğüm işçiler semirmişler yiyip içip yatmaktan. Polis ve Normal vatandaşlar yanlarında cüce gibi kalmış. Belli Hallerinden DOYMAK bilmedikleri için gözleri dönmüş hepsinin.
isci bayraminda siyasi pankartin bayragin siyasi düsüncenin isi ne allah askina.. emekcilerimizin iscilerimizin bayramina engel olmayin artik..
olan gariban polise oluyor gerisi boş
1 Mayis Solcularin Bayramidir, sagcilar kutlamaz bence. Yoksa yalnmis mi biliyorum
1mayıs neya gidin ötede bağırın
1 Mayıs işçi bayramı ama maskelenen bir gerçeği işçi kardeşlerimiz bir türlü anlamıyor yada anlayamıyor sanki.Çünkü köleleştirme ve sömürmeye bayram denmesi su götürmez çarpıklık değil mi?
oradakilerin hepsi militan... bizler yani gerçek emekçi işçiler bugün bile çalışıyoruz
isci emekci maltepede boluculer taksimde bu kadar basit...
o kadar özgür ülkeyizki başbakan bile tuvalete giderken cumhurbaşkanından izin alıyor.
yahu bunların amacı kutlama falan değil !!! devlet yer göstermiş burda yapın demiş niye uymuyorsunuz be kardeşim!!! bunlar devlet kurumlarında falan çalışmasın atın gitsin bir sürü genç var onları alsınlar !!!işleri güçleri provakosyon ille bir olay çıkaracaklar bir yerleri kaşınıyor o zaman polis kaşır sizi merak etmeyin...
Bırakın isteyen istediği yerde kutlasın..millet kimin ne olduğu çok iyi biliyor..yakıp yıkan sağa sola saldıranda milletin gözünde ..işçi bayramında emek iş aş para konuşulur kimin ne slogan attığı belli..bayramı bayramlıktan çıkartmayın..
20 kişilik gruba 200 polis gelmiş abartılmış :) bütün işçilerimizin bayramını kutlarım....
Lüzumsuzluktan başka bişey değil
Bunların amacı bayram filan değil halka devlete ne zarar verirsek kardır düşüncesindeler. ulan ben ueri geliyor 24 saat çlışıyorum evimin ekmek parasını kazanmak için gerçek emekci işçi benim sizler geçim derdi olmayanlardansınız.
1 Mayıs adı altında ülkeyi karıştırmaya, fitne fesat çıkarmaya çalışanlara, en güzel cevabı güvenlik güçlerimiz veriyor..
bir tatilimiz var,neden maltepeye aldınız bu mitingi,sahil mahvolacak şimdi,karşıda yapılmalıydı.yeni sahil ve piknik alanları bozulacak.iti kopuğu buraya dolsun istemiyoruz
Bu zorbalık yapanların biribirinden farkı yoktur.Türkiye'deki demokratik ve sosyal hukuk Devletinin savunuculuğu yapma yolunda yola çıkan bir avuç anarşist gurup ,Sosyal adalet ve hukuk düzenine Faşist zihniyetten çok daha fazla zarar vermektedir.İşçi Bayramı Meydanlarda kutlanır.Kutsal değeri olan yere çiçek bırakılır ve temsili kutlama yapılar.Türk Demokratik hareketine en büyük darbeyi vandallık yapan sol guruplar vermektedir.Halkın aydınlanması görevi olan sınıfın vandallık yapması karşı tarafa hızmet etmektir.Gerçek emekçilerin ve haklarını hakkıyla bilip arayanların Bayramı Kutlu olsun
her yıl aynı üç kağıt..2 mayısta en azgın kapitalist ve iş veren köpeği olarak yaşamaya devam ederler..
Öncelikle işçi ve emekçilerin bayramı kutlu olsun. Taksim meydanında bir provokasyon sonucu işçiler 36 şehit verdiklerinden illa ki taksim meydanında bir etkinlik istiyor. Devlet de sözde güvenlik gerekçesi ile buraya işçi çıkışını her yıl abartılı olarak engelliyor. Akl-ı selim olup, işçi federasyon temsilcilerinden oluşan gurupların anıta saygı çelengi koyup, basın açıklaması yapmalarına izin verilse bu üzücü olaylar olmaz. Kuşkusuz kutlamalar kendi şehitlerinin kanı üzerinde değil, daha uygun alanlarda yapılabilir.
Yaşasın 1 Mayıs İşçi Bayramı.
bir siz doğrusunuz değilmi herşeyi biliyorsunuz
Yaşasın 1 Mayıs
Kahrolsun işçilik yaşasın "kölelik...
bu ülkede işçiler ve emekçiler nasıl bayram kutluyor şaşırıyorum bide sürekli sokak olaylarına çevirmeleri baydı artık medyayada malzeme çıkıyor tabi memlekette herkes deli olmuş akkıllı bulsam üstüne oturacam
Dhkpc ve ona yandaşlık yapanlar yine bayrakları acmış yürüyolar
bayram namazı kaçtaydı?tüh kaçırdım.
Diğer Haberler