115 çocuk skandalında şoke eden savunma! Suçu FETÖ'ye attı

Türkiye'yi ayağa kaldıran, İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan “115 hamile çocuk skandalı” davasının duruşması bugün görüldü. Başhekim Yardımcısı A.A suçu FETÖ'ye attı

Okul çağındaki 115 çocuk hamile kaldı. Ne emniyetin, ne savcılığın haberi oldu. Türkiye'yi ayağa kaldıran skandal ile ilgili ilk dava görüldü. Yargılanan hastane yönetimi ilk savunmasını yaptı.

'BEN SUÇSUZUM'

İstanbul Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 ayda, yaşları 18'in altında 39'u Suriyeli 110 çocuğun hamile olduğu saptanmıştı. Bu çocukların emniyete ve savcılığa bildirilmediği belirlenmişti. Küçükçekmece Başsavcılığı skandalla ilgili yürüttüğü soruşturmada Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Habertürk TV, o davanın tutanaklarını ulaştı.

Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. savunma yaptı. Başhekim Yardımcısı A.A., hamile çoçukları ilgili birimlere bildirmediği yönündeki suçlamaları kabul etmedi. Suçu "FETÖ"ye attı. Başhekim Yardımcısı A.A., "İddianamede suçun başlangıç tarihi olarak gösterilen 1 Ocak 2017 tarihinde sosyal hizmetler biriminden sorumlu başhekim yardımcısı değildim. Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda işlemler yapıldı. Herhangi bir ihmal söz konusu değildir. Hakkımda açılan bu davanın FETÖ terör örgütünün şahsıma düzenlediği bir kumpas olduğunu düşünüyorum. Ben suçsuzum" dedi.

'İHMAL SÖZ KONUSU DEĞİL'

A.A.'nın ardından Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. savunmasını yaptı. O da sorumluluğun kendisine ait olmadığını belirtti. Skandalını ortaya çıkaran Ş.İ.N.'nin sorumlu olduğunu iddia etti; "İddianamede suçun bitiş tarihi olarak gösterilen 24 Mayıs 2017 tarihinden önce 9 Mayıs 2017'de görevimden ayrıldım. Benim görevden ayrıldığım tarihte ihbarda bulunan Ş.İ.N. görevliydi. Bu tarihlerde bir suç varsa suçlusu Ş.İ.N.'dir. Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda işlemler yapıldı. Herhangi bir ihmal söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.

Savunmaların ardından mahkeme ara kararını açıkladı. Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D.'nin yurtdışı çıkış yasağını kaldırdı. İki sanık isterlerse duruşmalara da gelmeyecek. Ancak skandalı ortaya çıkaran tanık Ş.İ.N.'ye yönelik bir karar çıktı. Hastanede hamile çocuklar olduğunu resmi birimlere ihbar eden tanığın, mahkemeye zorla getirilmesine karar verildi.

Okuyucu Yorumları 13 yorum
ulan şu fetö olayı ortada faili meçhül bırakmadı be feto teröristi olmasa napacaklardı bilmiyom sıkışan fetö yaptı diyo çok kişiyi kurtardı bu terörist feto
Kandırıldık de çık işin içinden . kimse sormuyor oyle deyince.
vay be adalete bak suçu işleyenler serbest bunların ortaya çıkmasına sebep olan kişi zorla mahkemeye getirilecek sonra da tutuklarlar birde sen neden ifşa ettin bizi diye ondan sonra çocuk tecavüzleri arttı ölümleri arttı diye dert yanıyoruz yanan sadece o masumların annelerinin babalarının yürekleri inşallah bu yürekleri yakanların çiğerleri parçalansın ne bu dünyada ne öbür dünyada rahat edemesinler.
bunların maddi kaynakları kesilsin
seçimler bitti milletin eli boş artık sapıklıklar arttı..
Gençler maddi imkansızlıktan evlenemiyorlar. Böylece yan yollara sapıyorlar. Çoğu, sevgili edinip onunla fingirdeşme derdinde. Asosyal olanlar ise genellikle internette film izliyorlar. Bunlar ülkenin gerçekleri. Toplumsal ve dini tabularla cinsel dürtülerini bastıranlar da var. Bastıramayanlar ise en ahlaksız yollara varıncaya kadar gidebiliyorlar. Bunun, kötü bir çocukluk yaşamışlıktan, madde bağımlılığına kadar bir çok alt nedeni var. Devletin evliliğe teşvik etmesi lazım. Fakat nikah işlemi için bile yaklaşık 500 TL para alıyor devlet. Zenginler ise parayı zekata değil, faize yatırıyor.
abi ne fetösü ya suçlarını başkasına atıyorlar Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Hilkarin Paltan.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Hilkarin Paltan diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Hilkarin Paltan yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız
Bunların şuçlusu kim bilin bakalım? Millet vekilleri. akp chp mhp hdp hepsi. biz yönetsinler denetlesinler kontrol etsinler diye oy veriyoruz. onlar maaş almak için vekil oluyorlar. iş sorumluluğu dinimizde yazar. kuranı lütfen türkçe okuyun
SURİYEYİLER BURAYA ÇOÇUK DOĞURMAYA GELMİŞLER EKMEK ELDEN SU GÖLDEN AR NAMUS YOK OLSA ZATEN GECE GÜNDÜZ DOĞURMAZLAR
Bu millet herşeye inanıyor nasıl olsa,reisi örnek almış belli.
bu olaya ne kadar ciddi baktığımız soruşturma süreçlerinden belli . Kursana aynı gün mahkemeyi versene kararını daha ne oyalıyorsunuz. sapıklığın cezası dahi yaş kriterleriyle oyalanmakta.
herşeymi fetö bu ülkedede hainler var be Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Hilkarin Paltan.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Hilkarin Paltan diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Hilkarin Paltan yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız
hiç şaşırmadık nedense
Diğer Haberler