15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ne yaptı? CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı konuştu

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, kalkışmada yaşamını yitiren 249 kişi için Atatürk Havalimanı'na 249 adet karanfil bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu açıklamalarına değinen Kerimoğlu, "O gün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılamak için havalimanına geldim. Darbe girişimi olunca sayın genel başkanımız Ankara'ya gitmek istedi. Uçaklar kalkmayınca evimde misafir ettim" ifadesini kullandı.

15 Temmuz darbe girişiminin önemli merkezlerinden biri olan Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik gününde Demokrasimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için hain FETO paralel devlet yapılanması örgütüne karşı sokağa çıkan, bu hain yapılanmaya karşı Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak için hayatları pahasına şehit olan 249 vatandaşımızı anmak ve onlar adına 249 tane karanfil bırakıp saygımızı ve minnetimizi sunmak adına buradayız" dedi.

"YANINDA BAKAN HAYATİ YAZICI DA VARDI"

Basın mensuplarının 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda yaşanılanlar ve iddialar ile ilgili sorulan soru üzerine Kerimoğlu, "Bu konuyla ilgili olarak genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları oldu. Bir saklanma durumu söz konusu değil. Genel başkanımız o gün 21.50 uçağıyla Ankara´dan İstanbul’a gelmişti. Yanında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da vardı" dedi.

"GELİŞMELERİ TV’DEN TAKİP ETTİ"

Kılıçdaroğlu'nu o akşam evlerinde ağırladıklarını söyleyen Kerimoğlu, "Televizyondan takip etti telefonlarla gerekli devletin bakanlarıyla görüşmelerini yaptı. Kesinlikle kendisini alana indiği andan itibaren orada bulunan partili arkadaşlarımızla Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbelere karşı olduğu yönünde açıklamaları oldu. Parti örgütünden karşılamaya gelen insanlara parti örgütünden yöneticilere bulunduğunuz ilçelere ve alanlara gidiniz ve darbe konusunda CHP´nin karşı olduğu yönünde kararlı tutumu ifade edin dedi ben birebir şahidim. Kendisi demokrasiye olan bağlılığını cumhuriyete olan bağlılığını defalarca ifade etti” şeklinde konuştu.

"ANKARA'YA DÖNMEK İSTEDİ AMA UÇAK YOKTU"

Darbe gecesi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nu karşılamak için Atatürk Havalimanı´nda bulunduğunu hatırlatan Kerimoğlu, “O gün buradaydım. Her zaman olduğu gibi Sayın Genel Başkanımızın İstanbul programında parti örgütü ve ilçe belediye başkanı olarak kendisini karşılamaya geldik. Rutin bir gündü Sayın Genel Başkanımız uçaktan inerken darbe girişimini öğrendi. Daha sonra hemen Ankara´ya dönmek istedi ama uçak yoktu. Orada partililerle il başkanımızla kısa bir toplantı yaptı. Bütün ilçe başkanlarına ve il yöneticilerine CHP´nin darbelerden çok çektiğini darbe nereden gelirse gelsin karşısında olduğunu ve örgütten o gün yanında olan arkadaşlarına bulunduğu ilçelere gitmelerini ve darbeye karşı kararlı ve net bir tutum almaları gerektiğini söyledi. Ondan sonra hemen evimize geçtik ve orada bir basın bildirisi hazırladı. TV´ler canlı bağlantı telefon yaptı.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Ne yapacaktı? Maşallah bütün siyasetçiler meydanlara inmişti tankara mermilere siper olmuştu da o mu evde saklandı? Ahlaksız münafık iftiracılar kendilerine dinci kasveti takmışlar. İnsanları dinden imandan soğutmak için her ama her yolu ahlaksızlığı sergilemekten geri kalmıyorlar...
Mesele o değil. İnsan oturur, tv den izler, yatar uyur vs. Fakat Kemal'in bir dediği diğerini tutmuyor. Tv nin önüne değil de tankın önüne geçecekti sonuçta. Ama tankları görünce ve tanklar da Kemal'i görünce ikisi de ayrı ayrı yerlere gittiler. Garip değil mi :)
ankarada ki tankın üstüne çıkacaktı darbe olursa ama istanbulda olunca bu iş olmadı ankara tanklarını tanıyordu bu tankları tanımıyordu yoksa tanka dur diyecekti onun için 16 temmuzda akşama kadar çıkamadı
bunların hepsi kuru kalabalık şu gazeteci de dahil. can alıcı soruyoru ilk defa ben soruyorum , kılıçtaroğlu neden kanallara bağlanıp darbeye karşıyız ,seçilmiş hükümetin sonuna kadar yanındayız vs demedi zor bir şey mi cevabı herkes biliyor.
Adalet Yürüyüşüne PKK lıları almayaydın inandırıcı olun da... İş işten geçti...
GERÇEKÇİ DOĞRUCU HARBİ CESUR LİDER OLMAN UMARIM BU MİLLETE ARTIK SİZİ ANLAR RAKİPLERİNİZE GELİNCE BAŞARILARINIZDAN OLDUKÇA RAHATSIZ ÇATLAMALARI NEDENİYLE SİZ OLMADIK KUMPASLAR İFTİRALAR ÇAMUR ATMALARARTIK BU MİLLET ÇOK İYİ BİLİYOR O GECE KİMLERİN KORKULARINDAN NERELERDE OLDUKLARINI ONLARCA GÜVENLİK KUVETİ EŞLİĞİNDE SAKLANDIKLARINI BİLİR KALKIŞMA İSYANA GELİNCE HÜKÜMET DEĞİL HALK VE ATATÜRKÇÜ SUBAYLAR ÖNLEMİŞTİR BÖYLE BİLİNE HİÇ KİMSEYİ KANDIRMASINLAR YETER ARTIK.
GERÇEKÇİ DOĞRUCU HARBİ CESUR LİDER..!!! UMARIM KILIÇDAROĞLUNDAN BAHSETMİYORSUNDUR..! SSK GENEL MÜDÜRÜ OLDUĞU 7 YIL İÇİNDE KURUMU 2,4 MİLYAR ZARAR ETTİRDİ,7 YIL İÇİNDE 70 AKRABASINI SSK'DA İŞE KOYDU,10 AYLIK TORUNUNU SSK'LI YAPTI,O ZAMAN Kİ SHP'Lİ BAKAN İSTİFASINI İSTEDİ ETMEDİ,EMEKLİ OLUNCA DSP'DEN ADAY OLMAK İSTEDİ AMA ECEVİT PARTİSİNDE BÖYLE BİRİNİ GÖRMEK İSTEMEDİĞİNDEN ADAY YAPMADI,KASET KUMPASIYLA 5 GÜN İÇİNDE GENEL BAŞKAN OLDU,SEN BU ADAMAMI METİYELER DÜZÜYORSUN..?
akp hep algı yapar..iki yalan yanlıs sey aar ortalıga BİLEREK..NEDENMİ CUNKU İNANMAYA HAZIR COK KİŞİ VARDIR.. CAHİL TOPLUM OLMASAYDIK İNANIN HİÇ BİRİNİ YAPAMAZLARDI.. AMA BİLİYORLAR BİRİLERİ NEDEN NİCİN CİDDENMİ DEMEDEN HEMEN İNANACAK..
Yav kendileri sanki evden cikabildi simdi saydirtmayin bana burada
Kılıçdaroğlu havalanında kalsa ödlek çıkmadı olacak ,ankaraya dönse kaçtı olacak, beld. başkanına misafir olunca saklandı, niye darbeciler yakalamamış ee yanında Akpli hayati yazıcıda var onu niye almamışlar!? darbeci iktidarın peşinde olmazmı hepsi kıl payı kurtuluyor ee kılıçdaroglu niye kurtulmuş ,ne isterdiniz rahatsız mı oldunuz
inandık sana saolasın aradan bir yıl geçtikten sonra bu açıklama kime fayda getirecek konuşulmaması daha iyi olurdu şimdi herkesin kafasına soru işareti bıraktınız karanfiller içinde tüm şehit ve gaziler için tşkler
seçime giremeyen adam bu milletin kahramanı değildir , oturduğu yerden yayınlara bağlanıp darbeye karşıyız,mücadele edeceğiz diyemeyen adam da...
Millete Kurşun yağdıran Darbecilerin,Seni Havaalanında Esas duruşta karşılamasının hesabını henüz vermedin VERECEKSİN!..
Millete Kurşun yağdıran Darbecilerin,Seni Havaalanında Esas duruşta karşılamasının hesabını henüz vermedin VERECEKSİN
yalancının şahidi şıracı
chp.li bakırköy belediye başkanı fetöcülerin neden cumhurbaşkanını öldürme amacıyla ararken türkiyenin 2. büyük partisinin liderini hava alanından gitmesine izin vermiştir. bu sorular dürüst yanıt bulunca atamın partisinin yurt dışı kişileri tarafından yönetildiği ortaya çıkar.
Vay be madem darbeyi karsiydiniz neden bir aciklama yapmadi basina, tv den izledi sonrada bakti kim galip ondan yanami tavir aldi,darbeye karsi olanlar sokaktaydi, olaylari tv den izlemiyorlardi,
Cumhurbaşkanı CHP lidei kaçtı saklandı diyo ya kenddinin Başbakan yardımcısını öğrenmek aklına gelmmemişmidir.Cumhurbaşkanı hep kaaalamalı ucuz siyaset yapıyor. Başbakan Yrd.cısı ne yaptıki acaba ben onu merakediyom.Hele Başbakan bolu nüneline saklandığını tünel ortasında nereden geleceklerse aksi yöne kaaçacağını kendi ağzıyla söyledi.Bir Kaymakamevine saklandık ortalık yatışınca kendini ortaya çıkarrdığını birde İstanbulda olduğunu an be an talipettiğini söylüyor.Kendi yalan beyanatını kendisi yalanlıyo.Bıakın şu ucuz karalamalı siyaseti sayın
Boşverin syn başkan, azcık aklı ve civdanı olan kimin ne olduğunu zaten biliyor. kılıçdaroğlunu fetönün siyasi ayağı gibi gösterip, gerçek hainleri saklayacaklar!
zalim;süleyman soylu ve numan kurtulmuşu satın aldı.orgeneral büyükanıtı şantajla teslim aldı.parti kuran mehmet haberalı teslim alamadı,hapsettirdi.tuğrul türkeşi makam ve para ile satın aldı.devlet bahçeliyi de yandaş yaparak satın aldı.dyp nin son genel başkanınıda satın aldı.sıra geldi meral akşener ile kılıçdaroğlunu yok etmeye.buraya yazıyorummeral akşenere asla parti kurdutmazlar,kurarsa fetödan içeri alınır.kılıçdaroğlu ve bazı milletvekilleri yakında içeri alınacak.fetö metö hikaye tiranın yapmak istediği muhalefeti yok etmek.ohal bu amaçla kullanılacak.
yürüseymiş
HANI KILICDAROĞLU AYNI GUN BAKIRKÖYDE BIR KAC OTELE GİTTİK BIZLERİ ALMADILAR DEDİ ŞİMDİ BU NE ACIKLAMA KILCDAROĞLU ŞIMDI ACIKLASIN YALANLARINI
bozacının şahidi şıracı dedikleri bu olsa gerek
kontrollü darbeyi mi konuştunuz
yav he he
burnunuz uzamış pinokyo misali
he he isabetli olmuş. nasılda o gece hiç umulmadık birinin evinde misafir edilmiş hayret doğrusu...
Demokrasi hak ve hukuk düşmanları kılıçtaroğlu ile aynı çizgide buluşup ittifak kuramaz biz kıkıçtaroğlunu putlaştırmıyoruz. Ülke halkı birleşmeden ülkeye adalet gelemez ayrı şeyleri sevelim ama adaleti hepimiz aynı ölçüde sevelim büyümesi gereken halktır siyasi liderler değil eğer gözlerimi kapatıp onlara kurbanlar sunarsam putperest olmuş olurum hayır! İnsan insandır halk haddini bildiği gibi siyasi liderler de haddini bilecekki ortak bi yerde buluşalım ayrımcılık ederek halkı kin ve nefrete itmek korkunun getirisidir çünkü böyle yapanlar suçludur başka türlü suçlarını gizleyemezler.
korkaklar, kurtuluş savaşın da da atalarınız saklanmıştı... sizin fıtratınızda var bu..
TAYYİP 15 YIL ÜLKEYİ KÖTÜ YÖNETTİ.ÜLKEYİ DARBE ORTAMINA GETİRDİ.ONDAN HESAP SORAN YOK.O KAHRAMAN OLDU.KILIÇDAROĞLU KORKAK VE DARBECİ.SİZ TAYYİBİN ÜSLUBU İLE ONUNLA MÜCADELE ETMEDİKÇE BAŞARILI OLMAZSINIZ.17-25 ARALIK TAPELERİNİ DERHAL İŞLEME KOYUN.GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR KAMUOYUNA GETİRİN.YOUTUBE DA HEPSİ VAR.KİBARLIKLA BU İŞ OLMAZ.
kılıçdaroğlu darbenin olduğu saatlerde ortada peki yüzlerce koruması olan rte ve başbakan nerde saklanıyordu ? birisi tünelde saklandı birisi sabah 4.00 e kadar ortaya çıkmadı..darbe olduğunu akşam9.00da biliyordu neden gelmedi hemen ist.a ? bırakın millete çamur atmayı önce kendinize bakacaksınız !!!
sana sözümüz yok Sn.Vekilim güzel insan.Yaaa genel başkan nerdeydi darbe günü?Biz onu bilmek istiyoruz.Ben bir ak partili olarak Sn vekilimize saygı duyuyorum Sn.Genel başkan sen ne haldeydin!!!Kimse bedava gider yapmasin.Biz tankların önündeyken kardeşlerimiz abilerimiz mermilere göğüs gererken sen ne yaptın!!!
O GECE KONYA YOLUNDA GECEKONDUYA SAKLANIP,TANK ATEŞİNE RAĞMEN HİİİÇ YARA ALMAMIŞ KAHRAMAN! KİM.
Tankın üstüne çıkmadı, tamam, ama hangi siyasetçi çıktı? Ve onları neden kimse sormuyor?Sonuçta herkes biryerlerde durumu seyretmiştir illaki...
BU ÜLKEDE EN KOLAY YAPILAN ŞEY EN İNSANLARI KARALAMAK YA DA KOLAYCA HARCAMAK...KEŞKE ZOR OLAN ADALET, BU ÜLKEDE TAM OLARAK OTURSAYDI...HAKLI HAKSIZ ORTAYA ÇIKARDI, SUÇLULAR CEZALANDIRILIRDI. BU YORUMLARI DA YAZMAYA GEREK KALMAZDI....
TURKCESI ANLAMAYANLARA: Bakan Hayati Yazici yanindayken; senin icin calismis personel yanindayken Kilicdaroglunun tanklari durduracak degil herhalde demek istemis. Hem senin icin calismis personelini koruma Hayati Yazicinin gorevi demek istemis. NE YAPICAKSA HAYATI YAZICI YAPICAK DEMIS.
ne olursa olsun ,darbe konusunda karşıt olmadığı halikar,belki oda böyle bu günkü iktidardan kurtulmak istemiş olabilir
Diğer Haberler