15 Temmuz'un yıldönümünde sela okuyan imama ve kardeşine saldırdılar!

Alibeyköy Karadolap Mahallesi'ndeki Nene Hatun Camisi'nin imamı Münip Polat, 15 Temmuz gecesi sela okumak için minareye çıktı. Bu sırada bazı kişiler, şişelerin içerisine koydukları maytapları, cami bahçesine attı. Gürültü nedeniyle selayı yarıda kesmek zorunda kalan Polat, minareden aşağı inip neden maytap attıklarını sorduğu 4 kişinin saldırısına uğradı. Polat'ın sopayla dövüldüğünü görerek olaya müdahale etmek isteyen emekli polis memuru kardeşi Ethem Polat da darp edildi.

İstanbul Eyüp’te kimliği belirsiz şüpheliler 15 Temmuz darbe girişiminin yıldOlay,Alibeyköy Karadolap Mahallesi Nene Hatun Camisi ‘nde gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ,gece saat 00.13’te sela okumak için minareye çıkan Münip Polat, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin torpil diye tabir edilen patlayıcı maytapları cam şişelerin koyarak caminin avlusuna atmaya başladı.

Yoğun gürültüden dolayı selasını okuyamayan Polat minareden aşağıya inmek zorunda kaldı. Gürültünün nedeninin öğrenmeye çalıştığı sırada iddiaya göre mahallede ikamet ettikleri belirtilen şüphelilerin saldırısına uğradı. Bununla da yetinmeyen saldırganlar kardeşinin yardımına gelen emekli polis memuru olduğu öğrenilen Ethem Polat'a da yumruk ve sopayla saldırdılar. Caminin avlusu içerİsinde bulunan lojmandaki eşine de küfürler savunan ve taşlı saldırıda bulunan şüpheliler, evin camlarını da kırarak kaçtılar.

"DAHA KALABALIK OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM"

Sela’sını veremeden minareden inmek zorunda kaldığını belirten İmam Münip Polat , “Diyanet Başkanlığımızın izniyle 00.13’te sela verilmesi gerekiyordu. Bende Nene Hatun Camisinin İmamı olarak görevimi ifa ediyordum. Ben salamı okuduğum zaman dışarıdan camimize saldırı oldu. Dışarıya çıkınca bira şişeleri içerisine konulmuş maytaplarla camimize saldırdıklarını gördük. Kapının önünde de çocuklarımız oturuyordu, saldırdıkları anda yukarıdan eşim çocuklarımız kapının önünde oturuyorlar saldırmayın atmayın dediği halde bu sefer caminin avlusu içerisinde bulunan lojmanımıza saldırmaya başladılar ve camını kırdılar. Görevimi yapamayınca aşağıya inip kimin olduğunu görmek istedim, sakin bir şekilde durumu anlatma çalışıp geri çekilmeye çalıştık. Geri çekilmeye başladığımız halde kardeşimle beni darp ettiler. Görünürde 4 ya da 5 kişilerdi ancak daha kalabalık olduklarını düşüyorum” dedi.

"HEM BEDENİMİZE HEM DE MABEDİMİZE SALDIRDILAR"

Darp olayının neden olduğu üzerine sorulan soru üzerine İmam Polat, “Salaya tahammül edemeyen insan bunlar çünkü daha önce böyle bir şey olmamıştı.Ortada bir sorun da yok geçmişimizde de bir sorun yok ama salalar başlayınca böyle bir hadise yaşandı.Hem bedenimize hem mabedimize hem de evimize saldırdılar” şeklinde konuştu.

"SELAYA TAHAMMÜL EDEMEDİKLERİ İÇİN BU İŞİ YAPTILAR"

İmam Münip Polat’ın kardeşi emekli polis memuru Ethem Polat ise, “Kardeşim selayı vereceği sırada patlayıcı maddeleri caminin bahçesine attılar. Selat-ü Selam'ı bitiremeden ne olup bittiğini anlamak için dışarıya çıktı bende kardeşimi yalnız bırakmamak için yanında gittim. Gidip adamlarla konuştu neden yaptıklarını sordu, aldıkları cevap burası bizim mahallemiz dedikten sonra küfür etmeye başladılar. Küfürleşmeler olunca bizde sakince konuşup gitmek istedik birden üzerimize saldırdılar. Yapanlar bilinen kişiler zaten bunlar salaya tahammül edemedikleri için bu işi yaptılar” dedi.

ATILAN PATLAYICI MADDELER GÜVENLİK KAMERASINDA

Kameralara yansıyan görüntülerde cami avlusuna yapılan saldırı görülüyor.Patlayıcı maddeleri gören İmam Münip Polatın eşi saldırıyı gerçekleştirenlere uyarılarda bulunuyor, selasını okuyamadan minareden inen İmam, caminin avlusunda saldırganları bulmaya çalıştığı görülüyor. Şüpheliler arka arkaya 4 kere caminin avlusuna saldırı gerçekleştiriyor.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
kur'anda sela diye bir şey yok...iyi yapmışlar...
@sevketgunal sizin sülale sanırım dünyaya kazık çaktı her ölenin arkasından sela okunur bilmiyorsan öğren. sende ölüdüğünde vasiyet bırak pamuk istemiyorum yakın beni diye...umarım musalla da önüme gelmezsin pamuk az gelir sana
@sevketgunal Kuran da sela Yok demişsin doğru demişsin eksi almışsın. Bence eksileyenler dayak icin demiş olabilir. Sela bidattir!
@sevketgunal SENDE DE AKIL YOK AMA YAZIYORSUN...
TAM İSTEDİKLERİ,BUNUDA İYİ KULLANIRLAR..İMAMA GAZİ ÜNVANI YOLDA..
@kyhan60 Kalbiniz fitne yuvası olmuş.Bu mudur bu olaya verdiğin tepki?
bence araştırılmalı saldıranlar fetoyla baglantısı olma ihtimali yüksek
Ağzınıza dilinize sağlıkta HATİCE' ye değil NETİCE' ye bakalım.Önümüz KURBAN değil mi?Geçen sene canlı hayvanın kilosu 15-16 iken şimdi 19-21.%25 artış var.Bu en basiti memleketi kurtarmak için 81 ilde sela vermek yetmez.AB görüşmeleri askıya aldı.ABD&RUSYA Irak' tan sonra Suriye' yi işgal etti.BOP Savaşı kapımızda bunlar daha iyi günlerimiz.
ülkenin hiç meselesi kalmadı.. Ne terör, ne işsizlik, ne ekonomik kriz. ne istikrarsızlık, ne kaos... Ülkenin çok çok önemli bir eksiği vardı .. Hamd olsun o da oldu.. 15 Temmuz. . onu da ne istedilerse vererek, el birliği ile icad ettiler.. varsa yoksa Feto , 15 Temmuz.. Bu ülkenin başka bir sorunu yada milli bayramı yok mu arkadaş !
@yasarneyasarneyasamaz1967 ülke meselesinin ne olduğu anlayamayanlar hala saçmalamaya devam ediyorlar
ALLAHIN MEKANI DİYE BİLİNEN CAMİLER SARAYA HİZMET İÇİN KULLANILIYORSA ORADA KILINAN NAMAZINDA DUANINDA ANLAMI KALMIYOR.İMAMLARIN SUÇU GÜNAHI YOK.YANLIŞ İŞLER BUNLAR.AMA BAŞINDAN İTİBAREN ERDOĞANIN AMACI SÜNNİ ÇOĞUNLUK ÜZERİNDEN ÜLKEYİ KUTUPLAŞTIRMAK VE İKTİDARDA KALMAK.LANET OLSUN ONUN HAYAL ETTİĞİ DÜZENE
elinize sağlık gerçek vatandaşlar gerçek halk tayyib biatçısı tasmalı imama haddini bildirmiş tayyip bu mala deseki akşam namazı 60 rekat kılınıcak öyle kıldırır emin olun
ALLAHIN EZANINI KESMEYE ÇALIŞANLARA ALLAH RAHMET EYLEMESİN CEHENNEMDE AZAP SESLERİNDEN BAŞKA SES DUYDURMASIN AMİN
15 temmuzla alakalı bir olay değil cami imamı fantezi yapıyor. O neden dayak yediğini asıl sucunu biliyor.
Arkadaşlar cahilce şeyler yazmayalım salâ Kur'ani bir uygulamadır Müslümana manevi güç ve cesaret verir 15 temmuzda olduğu gibi İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alân nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ(teslîmen).Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamberi överler: Ey inananlar! Siz de onu övün, ona salat ve selam getirin.ahzab-56
Yorumlara bakıyorum da, hırsız gelmiş evi soymaya, sizlerde hırsıza haddini bildireceğinize tutuyorsunuz ev sahibinizi suçluyorsunuz. Hırsıza tık yok, sen ne hakla başkasına ait eve giriyorsun.
Şu selaya engel olmaya çalışanları destekleyen ne idüğü belirsiz ERMENİ tohumları.....Yaptığınız çok ayıp ama...!!!!! Çok üzüldüm bu yorumlarınıza...
AKLIN NERESİNE KOYACAGIZ BU EZANLA NE YAPILMAK İSTENİYOR ANLAMIŞ DEGİLİM ANLAYAN BİRİ VARSA ANLATSIN BEŞ VAKİTTEN SONRA OKUNAN EZAN NE İŞ E YARIYOR ANLATINDA BİLELİM BENCE KULLANIYORLAR DİNİMİZDEN USANDIRDILAR BIRAKIN KARDEŞİMEZANIMIZI DİNİMİZİ SİYASETİNİZE BAKIN KİRLETMEYİN İSLAMI YETER ALLAH AŞKINA
@vural1946 Garip olanda bu ya ülkede dincilik yapan bir iktidar,başka bir dinci guruptan camiyi,ezanı korumaya çalıştığını beyan edip ,demokrassiyi ihlal ediyor,esasında gidilen yol farklı amaç aynı olmuş oluyor.
Sela okununca düşman korkup kaçmıyor,ama siyasiler minareleri kullanıyor, FETÖ cüler son 1 yılda çıkmadı yıllardır vardı ve herkez biliyordu, neden sınavsız devlet kadrolarına yerleştirdiniz,niye sorular çalınmış denildiğinde muhalefetin bizi çekememesi dediniz. Bile bile FETÖ beslendi o kadar.
o sevinenler var ya hepsi bir gün musalla taşına yatacak Hoca pamuk hazır diyecek o zaman öldüğü zaman onlara belediye DUYURU geçer Sela cuma ve öldüğü zaman okur İslam da yeri olmayan diyen vatandaş ona da istek şarkı çalarlar oynama şık ıdım şıkı dım diye BEGENİ YAĞDIRIN İYİ OLDU DİYE SEVİNENLERE KULUM BANA DÖNECEKSİN DİYOR RABİM
@ogelmez Salakmısın nesin öldükten sonra pamuk tıkamakla, sela ezan ve cenaze namazıyla gömülmek matah ve dini bir uygulama değildir, HZ. Haticeye cenaze namazımı kılındı?
az bile yapmışlar ! askerlerimiz şehit olduğunda neden okunmuyor sela ? 15 temmuz yalakaları !
bu bile yalandır sahtekar imamları gördük
En sonunda din de siyaset sahnesine girdi. Sanki Allah'ın hükümleri ile yönetilen bir ülkeymişiz gibi Allah teması kullanılıyor. Kim tarafından bizzat maaşlı devlet memuru olan imamlar tarafından. Allah ile aldatmak bu olsa gerek. Sanırım Allah'ın da tahammül edemeyeceği bir durum yaşıyoruz. Ben de haşa O'na bir talimat vereyim bari "Allah'ım sonumuzu hayr et. :(
@ekabir51 Sen eğer müslümansan ben de uzaylıyım.! Yazım biçiminizden ajan olduğunuz nasıl da belli oluyor.! Güya saygılı yazdın öyle mi.! Yemiyoruz.!
HEMEN HEMEN HERGÜN DOĞUDAN ŞEHİTLERİMİZ GELİYOR ANALAR AĞLAMAYACAK DEDİLER AMA AĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ORDAKİ ŞEHİTLER İÇİN HANGİ İMAN GECENİN BİR YARISINDA SELA OKUMUŞ TALİMATI ALIYORLAR OKUYORLAR GECENİN BİN SAATİNDE SELANIN OKUNDUĞUNU ŞİMDİYE KADAR NE DUYDUM NEDE GÖRDÜM CAMİLERİ HOCALARI SİYASETE ALET EDENLER İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRENLER UTANSIN HOCALAR EZAN OKURKEN BİLE MAKAMINDA OKUMUYOR SESİNİ SONUNA KADAR AÇIP SES GÖSTERİSİ YAPIYORLAR İNSANLARIN YAŞLISI HASTASI ÇOCUĞU BEBESİ VAR EZAN HUŞU İÇİNDE DİNLENİR OKUNURSA BÖYLE BAĞIRINCA NE EZAN OLDUĞU NEDE SELA OLDUĞU BELLİ DEĞİL
olayın tek saçma yanı, dinin politikaya alet edilmesidir. NOKTA!
@zubizaretta73 MEMLEKET MESELESİNE SİYASET DEMEKTİR SAÇMA OLAN NOKTA.
@zubizaretta73 MEMLEKET MESELESİNE SİYASET DEMEKTİR SAÇMA OLAN NOKTA.
@zubizaretta73 MEMLEKET MESELESİNE SİYASET DEMEKTİR SAÇMA OLAN NOKTA.
DEVAMI DIR:Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah İçindir!" BU SELALIN KİME NE GİBİ BİR SAKINCASI VAR ULAN ÖLDÜĞÜN ZAMAN SELANI BU ŞEKİLDE VERİLECEK APTALLAR KAHBELER DİŞ MİHRAKLARIN SOYTARILARI SİZLERİN DE BİR GÜN SELASI BU İMAMLAR VERECEK AMA İNSAN OLDUKLARINIZ İÇİN VEREÇEKLER AMA DİNSİZ OLDUĞUNUZ İÇİN BEN OLSAM VERMEM ZATEN HOCALAR ÖLÜYE BAKIYOR BU ÖLÜ DİNSİZMİ İMANSIZMI ZATEN BELLİ OLUYOR ONA GÖRE YIKIYOR ANLAYAN ANLADI ANLAMAYANDA ANLAMASIN ZATEN BU ÜLKEYİ SEVMEYEN S.S.S NEREYE İSTERSE ORAYA GİTSİN TUTAN YOK BU ÜLKENİN ZATEN SAHİBİ VAR ONLARDA MÜSLÜMAN TÜRK ULUSUDUR GERİSİ TEFARUAT BİLE OLMAZ..
imam kendine de bir sela okuyaydı iyiydi:)
Bugüne kadar kimse ezani kesmeye calismadi ve kimsede buna cesaret edemez. Bence bu hükümete yapilan bir tepki ve hakli yerleri cok. Sadece imamlarin zarar görmesine üzüldüm.
SELA OKUNUYORSA 15 TEMMUZ AKŞAMI PİKNİK YAPILAN BİR AKŞAM DEĞİLDİ 250 ŞEHİT 2000 GAZİ ÇOK MU BASİT BİR OLAY HOCAYA SALDIRANA FETÖCÜ DİYE DEVLET DÜŞMANI DİYE YARGILAYACAKSIN ANALARINI AĞLATACAKSIN
Din tabanlı söylem ve hareketler daima zarar vermektedir,çadır devleti arap kabilesi değiliz,30 yıldır terörden 30 bin şehit verirken çözüm süreci yapıp masaya oturanları neden unuttunuzda 250 şehite 81 ilde sela vermeye kalkıyorsunuz, samimiyet neresi.adalet için yürüyüşe; halkı sokak eylemlerine döküyorsunuz diyenler, şimdi demokrasi nöbeti adı altında halkı sokağa dökmüş olmuyor mu? Türkiye dahil ortadoğuda din tabanlı projeler kan ve barut getirmiyor mu?
Kötü okudu demekki selayı.Bizim imamın da maşallah bir sesi var adamı ateist yapar.
İslam düşmanları iş başında yine çarpık yorumlar yapıyorlar. sizin devriniz kapandı koçlar artık yeni türkiye zamanı. manevi değerlerimize en ufak laf eden haddini bildirilecek. İslam ve devlet bir bütündür. imamlar da devletin birliği ve bütünlüğü için devletten aldıkları emirleri kurana ve sünnete ters düşmediği sürece yapmak memuriyetindedir.
İmam dövülüyor hepiniz saçma sapan yorum yapıyorsunuz. Ayıptır. Siz hangi dine mensupsunuz.
Evet sela Hz. Kur'anda ve Efendimizin sünnetleri arasında yoktur. Fakat her bid'at ta zararlı değidir. sela bakıldığında Bid'at-ı hasene olarak tanımlanan zararı olmayan faydası olan bidatlardandır. O konu biraz fıkıh birazda felsefe içeren bir konu. ben bu yorumda iyi yapmışlar kısmına takıldım. Kur'an da olmayan herhangi bir şeyi yapan herkesi dövme hakkına sahip miyiz ? Kur'anda cep telefonuda yok napalım don kişot gibi kılıç kuşanıp baz istasyonlarına mı saldıralım.
en sonunda milleti birbirine düşürdüler , istedikleri de buydu dincisiydi , solcusuydu . bizlere değil bizleri birbirimize düşürenlere düşürmek için çalışanlara lanet olsun . türkü dışardan bölemiyorsan içeriden böleceksin diyorlar . lütfen biraz sağduyu , şu bunu şu için yapıyor diye farklı kutuplara düşürmek isteyenlere aman vermeyelim. bizler türküz dinimizi de biliriz askerimizi de koruruz . lütfen birbirinize düşmeyin.
@unixer İSLAM SAGDUYULU ALLAH DOSTLARININ ELİNDEN ALINIR ORTALIGA DÜŞERSE OLACAGI BU ŞUNUNLA BUNUNLA ORUÇ BOZULUR DİYEN DİNAYETTEN TIK YOK DEMİYORKİ EY DİNİİSLAM SİYASET AYRI DİN AYRIHERKES AKLINIBAŞINAALSIN DEMİYOR
"Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Rasulallah! Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Habiballah! Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Nûre Arşillah! Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Hayra Halgillah! Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Seyyidel Evveline Vel Ahirin! Vel Hamdü Lillahi Rabbil Alemin!" Ey Allah'ın Resûlu, salat-u selam senin üzerine olsun! Ey Allah'ın Habibi, salat-u selam senin üzerine olsun! Ey Allah'ın Arşının Nuru, salat-u selam senin üzerine olsun! Ey Allah'ın Mahlukatının Hayırlısı, salat-u selam senin üzerine olsun! Ey Öncekilerin ve Sonrakilerin Efendisi, salat-u selam senin üzerine olsun! H
HOROZBİLE ZAMANSIZ ÖTTÜDİYE KES E SEN GECENİN BİR YARISINDA EZAN VEYA SELA OKU ARKADAŞ BİZ İSLAMIDA YAŞIYANLARIN AYIK ZEKİ UYANIK OLANINI İSTİYORUZ
@vural1946 32 YAŞINDAYIM GÖRDÜĞÜM EN DANGALAKÇA YORUMDU DESEM YERİDİR.
@gltp2014 DANGALAK YEDİ CEDDİN ŞEREFSİZ BENDE YEDMİŞ İKİ YAŞINDAYIMALÇAK
bu alçak fetöcüler ile ona yataklık eden zihniyeti ben iyi tanırım cok ileri gittiler bunların yanlış yapanını beyninden vurmak gerekiyor yoksa kendilerinde bir özellik var zannediyor.
ARkadaşlar bu platformlarda kamuoyu oluşturmak için FETÖ cüler fake hesaplardan yorumlar yazıyorlar.! Lütfen dikkatli olalım.!
Ahir zamanda camiler insanlarla dolacak fakat içinde gerçekten iman eden bir kaç kişi olacak. İman nasıl yapılır neden yapılır ? İhlas nedir ? Niçin Allah a iman ediyoruz ? Allah nasıl bilmeliyiz ? İhlas ile Tahkik etmeyenler anlamaz. Taklit edenler dünyasında yaşamak bizi İNSAN yapmaz. İnsansı geçer gideriz.
Diğer Haberler