294 öğrenci yemekten zehirlendi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki Demirli Baran İlk ve Ortaokulu'nda eğitim gören 294 öğrenci, yedikleri öğlen yemeği sonrası zehirlenme belirtileriyle hastaneye kaldırıldı.

294 öğrenci yemekten zehirlendi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 294 öğrencinin yediği yemekten zehirlenmesiyle ilgili Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "12/10/2017 tarihinde İlimiz Ergani İlçesi Demirli Baran İlk/Ortaokulunda, 294 öğrenciye öğle yemeği olarak dağıtılan kumanyadan yiyen 30 öğrencimizin karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti sonucu şüphe üzerine okul idaresi sağlık kuruluşları ile irtibata geçmiş, ihtiyaten öğrencilerin hastanelere sevki sağlanmıştır. Söz konusu gıdaların numuneleri alınarak, incelenmek üzere İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Öğrencilerin sağlık durumu iyi durumdadır. 9 öğrencimiz tedavileri tamamlanarak taburcu edilmiştir. Konu ile ilgi adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Taşımalı sistemde yemek işi çökmüştür.İhaleyi alan firmalar kontrol ve takip edilememektedirler.Tarihi geçmiş, bozulmuş, bozulmaya yakın gıdalar çocuklarımıza yedirilmektedir. Devlet büyükleri bu kaçıncı oldu. Yazık değil mi bu yavrucaklara?
SİZLER BU İŞİ BECEREMİYORSUNUZ BIRAKIN AVRUPA DAKİ GİBİ ÖGRENCİ EVDEN GETİRSİN
ihaleyi en ucuz verene vermiş kansız devlet sorumluları
GEREKLİ İNCELEMELER BAŞLAMIŞTIR.(BİR GÜN SONRASI) SORUMLU YEMEKHANE BULAŞIKÇISI DETERJANLI BIRAKMIŞ TABAKLARI....SONUÇ İŞİNE SON VERİLDİ,AFİYET OLSUN....!!!!
ASKER ZEHİRLENMİŞ TALEBE ZEHİRLENMİŞNE ÖNEMİŞ VAR YETER Kİ YANDAŞ ŞİRKETLER ZENGİN OLSUNLAR....
Diğer Haberler