ABD Büyükelçisi Bass'in tutuklanması için suç duyurusu

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’in tutuklanması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bass'in tutuklu yargılanması gerektiğini savunan Kabadayı, büyükelçinin amacının FETÖ ile birlikte darbe yapıp Artvin'deki yer altı kaynaklarından pay almak olduğunu savundu.

ABD Büyükelçisi Bass'in tutuklanması için suç duyurusu

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Kabadayı, Samsun Adliye Sarayı'na giderek ABD Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmek üzere Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmak istedi. Kabadayı’nın suç duyurusu öncesi Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması yapma isteğine ise olağanüstü hal (OHAL) kapsamında izin verilmedi. Daha sonra adliye binasına giren Kabadayı, John Bass hakkında suç duyurusunda bulundu.

'ÇIKIŞ YASAĞI KONULSUN, TUTUKLU YARGILANSIN'

Kabadayı'nın suç duyurusu dilekçesinde şu sözler yer aldı: "Sayın savcım, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi olarak ülkemizde görev yapan John Bass, görevini kötüye kullanmak sureti ile uluslararası bir suç işlemiştir. Şöyle ki; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin almış olduğu terörle mücadele kapsamındaki Kanun Hükmündeki Kararnameleri eleştirmiş, iç siyasetimize ve içişlerimize müdahale etmiştir. Artvin ilini ziyaret kapsamında geçmiş, Artvin ilinde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarını yer altı kaynaklarımızın yerli ve milli yatırımcılarımız tarafından çıkarılmaması hususunda casusluk faaliyetleri yapmak sureti ile halkı milli iradeyle seçilmiş olan hükümete karşı ayaklanmaya sebebiyet vermiştir. Nedeni ise çok açık ve net olarak tahmin edilmektedir.

'AMACI FETÖ İLE DARBE YAPIP, YER ALTI KAYNAKLARIMIZI PAY ETMEK'

Amaç Artvin'deki yer altı kaynaklarımızı Fetullahçı Terör Örgütü ile birlikte ülkemize darbe yapıp savaş çıkartıp yer altı kaynaklarımızı pay edeceklerdi. Son olarak yapmış olduğu açıklamada 'Türkiye'de 9,5 aydır DEAŞ eşlemi yapmıyorsa bu DEAŞ vazgeçti anlamına gelmez' demek suretiyle ülkemizi alenen tehdit etmiştir. Yukarıda belirttiğim eylemleri sebebi ile John Bass isimli büyükelçiden şikayetçiyim. Dilekçemin ivedilikle işleme konulmasını, ilgili ceza kanunları gereğince ülkesine çıkış yasağı konulmasını, tutuklanması ve tutuklu olarak yargılanmasını talep ve arz ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
HHAHAAHHAAAA BUNLAR İYİCE KAFAYI SIYIRMIŞ. FETOŞU DIŞARDA DEĞİL İÇERDE ARA BRE SALAK.
Neden zoruna gidiyor.Ne işi var Elçinin Artvindeki sivil toplum kuruluşları ile bunu neden irdelemiyonda dilekçe vereni eleştiriyon.
@bizedogrugerekli_2017 ülkeyi kim yönetiyorsa cevabıda o versin sana
@bizedogrugerekli_2017 bizler bu konuda senden başkasını göremiyoruz. muhahahaha
AYYY ÇOK GÜLDÜM YAA BİR BU KALMIŞTI FETÖ DAVASINDAN ALINMIYAN NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR ZAVALLILAR AMERİKA'YA MİSİLLEME ÜLKE NE HALE GELDİ BİZE YURT DIŞINDA ÇOK GÜLÜYORLAR NİYEMİ KOMEDİ DALINDA DRAM OYNUYORUZ ONDAN.
Senin yaşam alanının Türkiye değil İsrail ABD Almanya olması gerekir. Komik olan tek bir cümle yok ama ABD elçisinin Artvindeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip onlara destek vermesi gülünmesi gereken bir olay değil düşünülmesi gereken bir kriz dir.Eğer seni güldürüyorsa zeka düzeyin de bir sorun vardır.
@nesrin20051976 sizin bahsettiğiniz gibi gerçekten komik geliyor olsaydı kuduz köpekler gibi üstümüze saldırmaya çalışmazlar kendi halimize bırakırlardı. bugün amerika almanya hollanda ve bilimum avrupa ülkelerinin gündeminde sürekli türkiye varsa ve türkiyenin s400, iha,siha ve içerdeki casus ve teröristlerle olan mücadelesi sürekli baskı altına alınmaya çalışılıyorsa aynı zamanda bütün türk ve türkiye düşmanları avrupa topraklarında ağalar paşalar gibi bakılıp bütün terörist eylemler yasal sayılıyorsa kusura bakmayın zavallı olan sizsiniz.
@nesrin20051976 oynuyoruz derken kendi adına konuş. bizleri katma.
@eray2476 kızmaaaaa. belki amerikan menşeylidir abisi.
@slave_34 senin reis mercedese audiye wolsvagene binip almanya dan silah alıp almanya bizi kıskanıyor diyor.evindek, kombi vaılland,çamaşır bulaşık makinası bosch,tv buzdolabı simens.en çok ticari ilişkinin olduğu ülke almanya.en çok türkün olduğu ülke almanya.almanya bizi kıskanıyor.yalandan kavgaya sen oy ver .
Hadi gene iyisin Kabadayı.Bu hareketinle kaptın yeni seçimde bir vekillik.
Ne işi var ABD Elçisinin Artvindeki sivil toplum kuruluşları ile bunu neden sormuyorsun fesatçı.
destekliyorum
bu vesile oldu yap reklamı yap mili kardeş.
Bu Amerika israil ve avrupa yönetiminin topu şşeerrefsiz yıllardır fakir ülkeleri sömürdüler, Türkiye yi ülkemizide sömürebileceklerini sanıyorlar, Hepimiz ülkemiz için şehit olmaya hazırız, bir ölür bin doğarız.
İnşallah, dualarım şehit olmanız yönünde.
@mezargedigi sizde amerikan mandası olmaktan gurur duyarsınız.
Belli kesimler bass sahiplenmisler bile.acaba bir yürüyüşte yaparlarmi soytarilar toplulugu
hobaaa bunlar tam ucmus, kafaniz bu kadar calisiyordu fetoyu niye basta vezir yaptiniz
yağ kokusu aliyorum
diplomatik dokunulmazlık varken nasıl olacak?
Hükümet neden yurtdışından canlı sığır ithal ediyor bir türlü anlayamıyorum.
@831705 hükümet tüm yerli sığırımıza el koyup oy kullandırdığı için
@831705 tesbitin çok doğru.
@831705 dimi sizin gibi ithal döl sığırlar zaten mevcut memlekette çokça.
Geri zekaa
Arkadaş memlekette bu kadar cahil varken şu durumda olmamız bile bir mucize gibi
BU KARADENİZ FIKRASIMI.?
yurt dışından ithal edilen samanlar yaramamış yerliye dönülmeli
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı sen kimsin zibidi ülkenin bu kadar hakim ve savcısı dururken sen kimsin,adalet sanamı kaldı dingil işte ülkenin geldiği nokta böyle müptezeller çıkar savcı hakim adına konuşur
Çok doğru bir tespit.İçimizdeki ezikler,mandacılar; hiç koskoca abd büyükelçisi tutuklanırmı?böyle birşey ne görüldü ne duyuldu diye ağzı açık kalabilir,normaldir.Başbakanların abd başkanı karşisinda el pençe divan durmasına alışanlar için zor bir durum,anlıyorum.Ama ortada bir gerçek var.Tüm darbelerin kordinatörü,pkknın finansörü,büyük kürdistan adıyla büyük isarilin organizatörü,3500 tır silahı düşmanımıza teslim eden abd,müttefikimiz olabilir,asla dostumuz olamaz.
@vatandas1953 daha iki hafta önce dostum diyordu reisiniz siz de abd ile bu kadar yakın hiç olunmadı diye hava basıyordunuz koyunlaarrrrr siziiii
@vatandas1953 tutukla o zaman.. boş konuşma tutukla..yapabilirmisin hayır..bıkmadınız boş konuşmaktan..
BU EMBESİLLERİ KİM FEDERASYON BAŞKANI YAPIYOR ACABA ??GERÇİ FEDERASYONU DA HİÇ DUYMADIK YA ?
görüyüm bakıyım abd nin büyükelçisini tutuklayacak delikanlıyı kimden gaz alıp da böyle mal gibi konuşuyorsunuz anlamıyorum tutuklayın 24 saat geçmeden ülkeyi başımıza yıkarlar
@erkan_1975_bazzz ne o korktun mu yaa? bak neredeyse 1 yıl olacak hala bi kuzey koreyi vuramadılar. maçaları yemedi!
bunlar süzme salak :)
adam adı gibi kabadayı galiba...zarrttt
hadi amerikanın ne halt olduğunu biliyoruzda kendinizde hiç kusur bulmuyorsunuz. fetö denen örgütün mensuplarına bir bakın hele. bir şekilde herhangi bir akplinin ya oğlu ya damadı ya kardeşi çıkıyor. yani fetö içinizde.
@ahmeddid e chpkk lılar zaman gazetesi önünde nöbet tutuğu günleri unutunuz sanırım
@erdoganpolat34 evet en azından kürsüden gel artık bitsin bu hasret diye bağırmadılar...
Bunlarda amma da abartmışlar yani.ne yapacaklarını bilmiyorlar gülünç duruma düşüyorlar...
Böyle bir federasyonu ilk defa duyuyorum... AKP'nin gençlik kolları mı ? :)))))...
Allah akıl fikir versin anca göz boyayın böyle birşeyin asla olamayacağını bildiğiniz halde komedi.
ABD'nin misilleme olarak kimin için tutuklama kararı çıkaracağını tahmin bile etmek istemiyorum.
Salaklar ve cahiller ülkesi. Talebe bak çay demle. Aziz Nesin kesin azizlik mertebesine ermiştir ve peygamberlerle aynı mahalleye yerleşmiştir.
Abd durup dururken bu adamı neden türkiye den çekiyor sorulması gereken soru bu bence. Baktılar deliller ortaya cıkmaya başladı hemen bass ı başka devletin başını belaya sokmak için tahin edildi.
Tahin pekmez dağıt sen de :)
Fetöyü kim kullandı? fetö kimi kullandı? buna fırsat verelim. suçu batıya atalım. İşte bizim demokrasimiz bu
Tutuklayamazlar, Diplomatik dokunulmazligi var adamin , suçu acik ve kuskuya yer vermicek bir sekilde deliller ile ispatlanirsa , o zaman sinir disi edilir. En fazla olabilicek olan sey budur.
gerizekalı bunun olamayacağını bildiği halde kendini pazarlıyor,yala yala sanada bu yakışır
tutukla sizi tutanmı var.ama eş başkanınızı kızdırma.
Ne kadar aptal olsan, ne kadar kandırılmış olsan da Atalarımızın kurduğu Cumhuriyet ayakta kalmayı başarıyor.., Tüm Atalarımızı özlemle rahmetle anıyorum, özellikle M.Kemal Atatürk
BAY BASS ÇOK ŞANSLI VALLA ALLAHTAN TİMUR YADA CENGİZHAN DÖNEMİNDE YAŞAMAMIŞ MAZALLAH KELLENİ SEPETE KOR AMERİKAYA POSTALARLARDI ..
Diğer Haberler