ABD'deki Türklerden Fetullah Gülen'in iadesi için imza kampanyası

ABD'de yaşayan Türklerin, 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yılında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi için Beyaz Saray'ın resmi internet sitesinde imza kampanyası başlattığı bildirildi. İmza atmak isteyenlerin kampanyaya, Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki "Dilekçe" (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabileceği ifade edildi.

ABD'de yaşayan Türkler, "Adalet için Fetullah Gülen'i Türkiye'ye İade Edin" başlıklı bir imza kampanyası başlattı.

Beyaz Saray'ın internet sitesindeki "Dilekçe" bölümünde açılan imza kampanyası metninde, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi yaşananlar anlatıldı ve darbe girişimini FETÖ'nün gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı.

"TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİYİ SAVUNDU"

Darbeye teşebbüs edenlerin 249 kişiyi öldürdüğü ve 2 bin 195 kişiyi de yaraladığı hatırlatılan metinde, "Tüm kesimlerden Türk milleti demokrasiyi savundu ve darbe girişimi geri püskürtüldü. Türkiye'de darbenin bastırılması tarihi bir andı." ifadelerine yer verildi.

O tarihten itibaren ABD'de yaşayan Türklerin FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi için çaba gösterdikleri vurgulanan açıklamada, "(Darbe girişiminde) hayatını kaybedenlerin ve yaralananların acısının dinmesi için ABD yönetiminin Fetullah Gülen'i Türkiye'ye en hızlı şekilde iade edeceğine inanıyoruz." denildi.

İmza kampanyasına, Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki "Dilekçe" (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabiliyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Vermezler küçük şeytani büyük seytannn..şunun tipine bakale nursuz itt
iyide arkadaşlar koca devletimiz istedi nedense ikna olmayıp neden iade etmiyorlar dilekçeyle amerika verirmi sanarsınız amerika tabi muz cumhurşyeti 3.dünya ülkesi kimse şunu araştırmıyor neden vermiyor ekranlarda isteyip dosyalarda aman vermeyin mi var enteresan
BELA ANMAK İYİ DEĞİLDİR DERLER...SAHİBİNE DÖNERMİŞ....DOĞRUYMUŞ...ALLAH HİÇ KİMSENİN BAŞINA TÜRKLERİ BELA ETMESİNNNNNN......İFLAH OLMAZLAR ÇÜNKİ,HUZUR BULMAZLAR ÇÜNKİ,DİKİŞ TUTMAZLAR ÇÜNKİ....ÜLKEMİZ İLE İLGİLİ NİYETLERİ BOZUK OLAN KİM VARSA DELİKANLI GİBİ KARŞIMIZA ÇIKSINLAR...BÖYLE KUKLALARLA BİZE ZARAR VEREMEZLER...FETÖ DENEN ÇAKALIDA BIRAKIN FAZLA ÖMRÜ YOK ONUN BİDE GÖMMEYE UĞRAŞMIYALIM TÜRKİYEDE...
SİZ KENDİNİZİ NE ZANNEDİYIRSUNUZ. AKILLI İNSANLAR DEĞİLSİNİZ.BİR OLAYI MUHAKEME ETMEDEN SOSYAL MEDYADAN HEMEN YANIT VERİR OLDUK.ARAŞTIRMAYIN GEÇMİŞİNİZİ.TÜRKİYE=İSLAM.BU DÜŞÜNCE HEM BNM HEMDE DÜŞMANLARIMIN.BUNDAN MÜTEVELLİD TÜRKİYE YOK OLURSA İSLAMİYETDE YOK OLUR.BUNU TÜM DİNCİLER TÜM İNSANLIK BEYİNLERİNE VE BEYİNCİKLERİNE KAZISIN. ÇOK KÖTÜ KUMPASLARA GELDİK SONUÇLARINI HEPİMİZ YANİ TÜRKİYE ÖDİCEKTİR.yaşayarak göreceğiz.
ilk önce akp nin içindeki fetocuları assınlar da bakalım gerisi gelir merak etmeyin
BEN ŞAHSIM ADINA İADESİNE KARŞIYIM.ONUN DA PKK BAŞI GİBİ BAKILMASINI İSTEMİYORUM.
HEPSİ BİR OYUN
Bütün aklıbaşında insanların tüm ikazlarına rağmen devleti bu terör örgütüne teslim eden,makamları peşkeş çeken,vatandaşın çocukları açbilaç iş ararken bu terör örgütünün kpss,lys,gibi tüm sınavlarda soruları çalmasına göz yuman iktidarı dışında tutarak fetö ile mücadele olmaz ülkeyi bu belaya bulaştıran tüm siyasilerdende fetö ile birlikte hesap sorulmalı.
Diğer Haberler