Abdulkadir Selvi yazdı: CIA'in Zarrab için MİT'çi kaçırma operasyonu

Eski MİT’çi Mehmet Barıner’in yurtdışına kaçırılma operasyonunun MİT tarafından akamete uğratıldığını belirten Abdulkadir Selvi, "CIA-FETÖ ortak operasyonuyla Mehmet Barıner’in ABD’ye götürülüp, Reza Zarrab olayında Türkiye aleyhine tanıklık yaptırma operasyonu çöküyor. Reza Zarrab olayında Türkiye’den adam kaçırma dahil her türlü operasyonu yapacak kadar gözünü karartan CIA-FETÖ ortaklığı neleri yapmaz ki?" diye sordu.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin 'CIA'in Zarrab için MİT'çi kaçırma operasyonu' başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

REZA ZARRAB OLAYIYLA BAĞLANTILI

‘Saray’dan Kız Kaçırma Operası’na parmak ısırtacak bir operasyonu anlatacağım. Buna ‘CIA’in Türkiye’de cezaevinden FETÖ’cü kaçırma operasyonu’ diyebilirsiniz. Nefes kesen operasyonu ilginç kılan ise, kaçırılmak istenen eski MİT’çi ile kaçırmaya aracı olan daha eski MİT’çi arasındaki irtibat değil. Önemli olan CIA’in, eski MİT’çi ve FETÖ’cülerle yürüttüğü operasyonun Reza Zarrab olayıyla bağlantılı olmasıydı.

BARINER, MİT’TE İRAN MASASINDA GÖREV YAPIYOR

Mehmet Barıner, MİT’e 2013 yılında giriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’den ihraç ediliyor. Ancak 20 ay görev yaptığı MİT’te kritik bir masada çalışıyor. Barıner, MİT’te İran masasında görev yapıyor. O nedenle Zarrab olayını yakından takip ediyor. Şimdi gelelim Barıner’in yurtdışına kaçırılma operasyonuna.

KAYINPEDER KİM? ENVER ALTAYLI

Mehmet Barıner ifadesinde, yurtdışına çıkmasında yardımcı olabileceğini söyleyen Metin Can Yılmaz’la buluştuklarında, “Kayınpeder bir şeyler ayarlayacak. Bu konuda kimseye bir şey söyleme. Sana bir telefon numarası vereceğiz” dediğini anlatıyor. Kayınpeder kim? Enver Altaylı.

SENİ GÖTÜRECEK ADAMLARIN YUNAN GÜVENLİKÇİLERİYLE ARASI İYİDİR

Ramazan bayramından sonra ise Metin Can Yılmaz, “Bodrum’a gideceksiniz. Sizinle birisi irtibata geçecek ve yurtdışına çıkış için tarih ve saat verecek. Ona göre kendinizi ayarlayın” diyor. Görüşmede Barıner tedirginliğini söylüyor. Bu durumda insan yardım edeceği birine ne der? Tedirginsen hiç harekete geçme. Ama Enver Altaylı’nın damadı, “Merak etme, Bodrum’dan çıktıktan sonra Yunanistan tarafında bir sıkıntı yaşamayacaksın. Seni götürecek adamların Yunan güvenlikçileriyle arası iyidir. Herhangi anormal bir durum olmaz, rahat ol” diye güvence veriyor. Damadın güvence vermesi yetmiyor. Enver Altaylı devreye giriyor. Mehmet Barıner ifadesinde şöyle anlatıyor: “Bu görüşmeden sonra Enver Altaylı WhatsApp üzerinden aradı. ‘Sıkıntı yapmayın. Müsterih olun. Yolculuğunuz iyi bir şekilde geçer’ dedi.”

Mehmet Barıner, yurtdışına çıkarılmak için gereken hazırlıkları yapıp beklemeye başlıyor. Bu arada Enver Altaylı’nın damadı arayıp, “Şu anda yolculuk olmayacak. Bilahare sana bilgi vereceğim” diyor. İlişkileri kopmuyor.

KUŞ YUVADAN UÇACAK

Ailesiyle kayınpederinin Burhaniye’deki yazlığında tatil yapan Barıner, polis tarafından gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor. Oradan memleketi olan Denizli’ye geçiyor. Bu sırada Metin Can Yılmaz WhatsApp üzerinden arayıp, “İstiyorsan yolculuğu tekrar ayarlayabiliriz” diyor. Bu konuşmadan sonra polis harekete geçiyor. Denizli’de gözaltına alınan Barıner, Ankara’ya getiriliyor. Sıra Enver Altaylı’ya yönelik operasyona geliyor. Antalya Manavgat’taki evinde bulunamayan Altaylı, 2 gün sonra Korkuteli’nde kız kardeşine ait bir evde yakalanıyor. Her ikisi de cezaevinde.

Burada Enver Altaylı- FETÖ ilişkisine değinmekte yarar var. Enver Altaylı, FETÖ’nün Türkiye sorumlusu Mustafa Özcan’la 90’lı yıllardan beri görüştüğünü söylüyor. Gezi olayları, dershanelerin kapatılma süreci, 17-25 Aralık sürecinde ise Altaylı ile Mustafa Özcan arasındaki yoğun telefon trafiği dikkati çekiyor. Yakın zamanda görüştüğü kişi ise FETÖ’nün ABD’deki etkili isimlerinden Bilal Ekşili.

OYUN NEYDİ?

Mehmet Barıner, ifadesinde muhtemelen Almanya’ya götürüleceğini söylüyor. Metin Can Yılmaz’ın kendisine, “Sen yurtdışına çıkıp nihai olarak bir ülkeye yerleştikten sonra kayınpederim seni arayarak bir teklifte bulunacak” dediğini anlatıyor. Bu teklif ne olacaktı acaba? Herhalde hangi spor merkezine gitmek istediğini sormayacaktı. Barıner de kuşkulu. “Benim üzerimden ne tür bir oyun oynamak istediler emin olun bilmiyorum” diyor.

Eski MİT’çi Mehmet Barıner’in yurtdışına kaçırılma operasyonu MİT tarafından başından sonuna kadar izleniyor. Barıner’in yurtdışına çıkmaya hazırlandığı kanaati oluşunca, “Kuş yuvadan uçuyor” denilerek düğmeye basılıyor. MİT’le polisin işbirliği sonucunda önce Mehmet Barıner ardından da Enver Altaylı ele geçiriliyor.

Ama CIA-FETÖ ortak operasyonuyla Mehmet Barıner’in ABD’ye götürülüp, Reza Zarrab olayında Türkiye aleyhine tanıklık yaptırma operasyonu çöküyor. Reza Zarrab olayında Türkiye’den adam kaçırma dahil her türlü operasyonu yapacak kadar gözünü karartan CIA-FETÖ ortaklığı neleri yapmaz ki? Ya da CIA-FETÖ işbirliği ile şimdiye kadar neler yaptılar, kimleri kaçırdılar? Bunları da Zarrab yargılaması sürecinde öğreneceğiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Bu memleket de bombalar patlayıp yüzlerce kişi öldü o başarılı mit neredeydi acaba ? Geçin bu ayakları geçin !
@the.heat GERİ ZEKA MİT FETÖNÜN ELİNDEYDİ! HALA BU SORUYU SORAN VAR YA HALA VAR HALA!!!!!
@the.heat geri zeka miti fetönün eline kim verdi....
@the.heat gltp2014 oğlum kim verdi miti fetönün eline ? hala uyuyan var yaaa halaa!!
@kenan_ozkan_1976 gerizekal 12 eylülde kenan evrene bizim çocuklar başardı diyen verdi kenan paşa herkesi astı fetöye ilişmedi acba neden
@gltp2014 o zamanda senin demene göre FETÖ de başbakana bağlıymış
@gltp2014 MİT HİÇBİR ZAMAN FETÖNÜN ETKİSİNE BİLE GİRMEDİ .O YÜZDEN OPERASYON YAPMAK İSTEDİLER FİDANA. APTAL SENSİN.
@gltp2014 Güzel arkadaşım. Senin beyinin ile vicdanın arasında bir bağlantı yok galiba. Fetöş dediğin yapının liderinin "ELİNİ ÖPENLER" Bu memlekette alnı secdeye gidenler de hükümetin kadrolarında olmalı diyip fetöş şeytanının ne kadar okuttuğu(çalıntı sınav soruları ile) militanı varsa en üst makamlara getirmedimi. KÖRMÜSÜNÜZ YOKSA BİR ŞEYTANİ ÇIKARINIZ MI VAR.
@kenan_ozkan_1976 1992 DE KİM VARDIYSA O VERDİ NE ZAMAN YERLEŞMİŞ ÖNCE ONU ÖĞREN!
Heee Heee Yedikk Ulan Bizde İyi Adam Kandırmaya Başlamış Bu Akapenin Kirli Kalemi At Gülüm Koyun Sürüsü Var...
Bu Abdulkadir Selvi MİT müsteşarımı? Her b.... maydanos oluyor. Yahu sen kimsin arkadaş? AKP ve devletle ne gibi bağlantıların var?
@adnanbayram Selvi her taşın altından çıkıyor ! Neden ?
@adnanbayram politika yobazı
@adnanbayram MAYDANOS DEĞİL MAYDANOZ :)
yeter be kardeşim. nerden buluyosunuz bu senaryoları.
@cinarylmz fetöş silahşörü
15 Temmuz ve FETO muhabetlerinden bıktık, sıkıldık artık.. Ülkenin başka sorunu mu yok arkadaş ! yeter.. yeter . .yeter.. ülkenin ve insanların gerçek gündemine dönsek. terör, işsizlik, yoksulluk, kaos , istikrarsızlık, ekonomi, bitmek bilmeyen zamlar.. açlık.. yolsuzluk.. hak, hukuk ihlalleri.. içeride toplumun dışarıda ülkenin kutuplaştırılması.. ...
A. Kadir selvi sen bu bilgilere nasıl ulaşıyorsun sana bu bilgileri kim servis ediyor eğer kendin kendi imkanlarınla tespit ediyorsan mit i dağıtalım sen bir istihbarat örgütü kur
@Mustafadogan25 ya sen kimsin hesap soruyon
ABDULKADİR SELVİ SENİN YAZDIKLARINI CUMHURİYET VEYA SÖZCÜ GAZETESİ YAZARLARI YAZMIŞ OLSAYDI ŞİMDİ TUTUKLULARDI.
ULA SELVİ YİNE K.ÇINDAN UYDURMUŞSUN YA MERAK EDİYOM HANGİ FETÖCÜYÜ GÖRDÜN ACABA MİTÇİYİ KAÇIRIRKEN UYDUR UYDUR YAZ
Anlamadim simdi bu adam fetocuyse neden kendi ayaklari ile gidip kendini ihrac edenler aleyhinde taniklik yapmiyor
selvi boylum al yazmalım :)
Oyun
benden duymuş olmayın ama artık tanıdığım bütün akp liler bile inanmıyor size işiniz gücünüz yalan dolan oldu..
Yine akp soledi siz yazdiniz. Bu isin sonu akp nin yaptigi yolsuzluklara gidior. Yenilen rusvetler milletin parasini zimmetini gecirme. yoksa zerrab cok umrunuzdaydi sizin...
haaa bunuda cıa ve fetöye bağladılar hadi hayırlı işler olsun
tanıklığını engellemişler ..her şeyin üstünü örttükleri gibi bu pisliğinde üstünü örtmeyi büyük bir başarı gibi yediriyolar.millete ..memleketin haline bak hele ak kuzular da bu masallara inanıyolar.
Abdul efendi hırsızlık ortada yapanda yaptırana keseyim dolduranlar da belli bu ülkede senin gibiler hariç herkes biliyor bunu sen ne yine hikayesini anlatıyorsun yok cia yok mit bilmem föto bunların hepside şu anki hükümet değilimİ? ???????
zamanında bir mehmet baransu vardı o da böyle herşeyi bilir yazar çizer asardı hele bir hanifi avcının yazamadıkları diye bir kitabını okumuştum meraktan azım açık kalmıştı dakası dakkasına istihbarat şimdi fetöden tutuklu
boş boş sallıyorsunuz işte! siz de eski savcı Fetö ile bağlantılı Bharara'tı kaçırın. bütün pislikler çıksın bakalım. öyle lafla peynir gemisi yürümüyor!!!
Gece yatarken mi başlıyor görüntüler?
Kadir inanır
ya başka biseymi kalmadı adamlar nerdeyse iki senedir içerde tutuyorda simdimi akıllarına gelmiş mit elemanı kacirmak kimse inanmaz buna
mynet neden benim yorumumu siliyorsunuz kardeşim ayrımcılık yapmayın şeffaf olun
NE OLDU ŞİMDİ? FETÖ NÜN ORTAĞI AKP İDİ, CİA MI OLUVERDİ..? HAY ALLAH DÜNYA NE ÇABUK DEĞİŞİYOR.
vah halimize nokta
artık yalanlardan midem bulanıyor.... bunlardan...
Türkiyede mit , çeşitli kamu kurumlarında uyuklayıp esneyen gelirse önüne bir kağıt imzalayan memurlardan farksız.
yalanın daniskası bu kadar olur. selvi mileti kandırmaya çalışyor butun uygunsuzlukları rezilikleri hırsızlıkları Feto nun çuvalına yükliyor. yakında hayırsever iş adamı Reza zararp da FETO cudur deseler süpriz olmaz.
Mehmet Baransu adında biri vardı. O gitti selvi boylu cüce geldi. Kim adına hizmet ettiği yakında açıklanır. Biz de yapma yahu öylemiymiş der şaşarız. En başta gelen FETÖ'cüler serbest. Fetöcü yaftası yapıştırılmaya çalışılan fetö düşmanları içerde. Kim kandırılıyor?
artık türkiye cia,mosatla değil ruslarla iranlılarla işbirliği yapmalı,mosat ve cia pisliklerinin ensesine kurşun sıkmalı birde alman pisliklerine
selvi can dündar gibi devlet sırlarını ifşadan tutuklanmalı bu sırları ona verenlerde.Mit sır yuvası olması gerekirken karılar hamamına dönmüş
fuat avni kim diye sormayan soruşturmayanlar bunu niye sorgıluyo çünkü avni hükümete ve cumhurbaşkanına sallıyodu
mit tırlarını chp ye kimler servis ediyorsa selvi ye de onlardan biri yapıyordur sanırım. ne diyelim şimdi
vay be yersen. bol acılı adana. tombiks teksas çok okumuş ufakken.
@hasanerhas958 Chp lilerin ve muhaliflerin inanması mümkün değil tabikide onlar çok akıllı paçalarından akıl akıyor ve onun için 17 yıldır iktidar olmadan yıllarca Türkiye yi yönetiyorlar ve her şeyden haberleri var.kömür makarna dağıtılarak iktidar olunduğuna inanırlar ama kömür makarna dağıtarak bir türlü iktidar olupta bu ülkeyi kurtaramazlar
Güzel bi ajan filmi senaryosu kaliteli oyuncularda oynadımı ifil tutar .. on numara senaryo
abdulkadir selvi bilirkisimi hergun bir yazisini okutturuyorsunuz insanlara
VALLAHİ SELVİ NERDEYSE İZMİR DE ATATÜRK SUİKASTINI DA YAPTILAR DİYECEK AMA YEMEZLER YAPILAN YANLIŞA ŞİMDİ FARKLI ALGI OLUŞTURULUP DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR BU BAKANLAR TÜRKİYEDE YARGILANSA BU GÜN SORUN OLMAYACAKTI ORTADA YOLSUZLUK YOKSA ZATEN AKLANACAKLARDA BUGÜN ABD ÇAKALI ŞANTAJA GİDEMİYECEKTİ
anlamadığım bişey var bu olayda bu olay sadece Türkiye de ki siyasilerin kendine çıkar sağladığı haraç aldığı falan filan bi olay olsa Amerika neden böyle bişey yapıp zarrabı tutuklasın demekki zarrab amerikaya zarar verecek bişeyler yaptı
Diğer Haberler