Abdullah Gül konvoyla karşılandı

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, öğleden sonra uçakla GAP Havalimanı’na geldi. Bürokratlar tarafından karşılanan Gül, uzun araç konvoyu eşliğinde Türkiye’nin en büyük müzesi unvanına sahip Şanlıurfa Müze Kompleksi’ne geçti.

Abdullah Gül konvoyla karşılandı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa Müze Kompleksi ziyaretine ilişkin, "Burası sadece Şanlıurfa ve Türkiye'nin değil, bütün insanlığın değerlerini toplamış, o bakımdan gezmekten çok büyük memnuniyet duydum." dedi.

Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği kentte, Vali Vekili Tarık Açıkgöz ile Türkiye'nin "en büyük müzesi" unvanına sahip Şanlıurfa Müze Kompleksi'ni gezdi.

"BİLGİ ALDI"

Müze Müdürü Celal Uludağ ve Kültür Turizm İl Müdürü Aydın Aslan'dan bilgi alan Gül, daha sonra sinevizyondan Şanlıurfa'yı anlatan filmi izledi.
Yaklaşık 2 saat süren müze ziyaretinin ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Böyle mekanların yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Gül, Şanlıurfa'nın inanç, tarih ve kültür turizmi açısından önemini anlattı.

Abdullah Gül, şunları kaydetti:

"MEMNUNİYET DUYDUM"

"İnsanlık tarihi bu topraklarda dolayısıyla tüm insanların ilk adımları burada atıldığını biliyoruz, ama bunların kazılarla ortaya çıkarılıp bilimsel ispatlarının yapılmış olması çok önemli. Hem İslami dönem hem ondan önceki eski dönemler burada, bunların şaheser bir müzede toplanması ve çevrenin buna göre gayet güzel düzenlenmiş olması gerçekten olağanüstü bir değer. Şanlıurfa'yı bütün dünyaya tanıtması açısından, tüm bunların son dönemlerde, bizim dönemimizde yapılmış olmasından da ayrıca gurur duymuş oldum. Emeği geçen herkesi tebrik ederim. Burası sadece Şanlıurfa ve Türkiye'nin değil bütün insanlığın değerlerini toplamış, o bakımdan gezmekten çok büyük memnuniyet duydum."

Gül, bu sırada yanına gelen bir çocuğun seslendirdiği "Nemrudun Kızı" türküsünü dinledikten sonra konaklayacağı otele geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Keske yunan kazansaydı diyen alçaklara Türklüğü ayaklar altına alıp meğri meğri diyerek barzani çocukluğu yapan hainlere Ergenekon Balyoz diyerek Türk Ordusu dağıtan küresel güçlerin maşalarına karşı AKŞNERE'i desteklemek Vatanseverlik görevidir!..
@serdar_1981_alcym AKŞENER KİMİN KIZI..KİMİN HİZMET AYAĞI,,,SENDE ANLIYOSUN BAYAĞI..
@yilmaz_1972_teoyi teyyoşş sen kimin cocugusun karar verdinmi fetonun mu ABD nin mi barzaninin mi putinin mi bizim aslımız oguz soyumuz bozkurt
@serdar_1981_alcym yurtta sulh nidalarıyla darbe girişimi yapmaya çalışan saçmalıklarla işimiz olmaz. vatan haininin biride o bahsettiğin kişidir....
@serdar_1981_alcym ne yanar döner yaratıksın akşenermiş destekle kaybedince pakşenerin peşine takılırsın bir orda bir burda
BİRSEN EKSİKTİN.. KÖTÜ ZAMANDA HEPSİ HORTLUYORLAR.. FETÖŞ MERAL GİBİ..
NE HİKMETSE BU DÖNEMDE BİR MÜZEDİR GİDİYOR...!!!
HAY ALLAH KONVOY İLE KARŞILANMIŞ.AMAN NE BÜYÜK MARİFET
Saltanat hiç bitmeyecek'mi acaba?Bu ülkede insanlar bu kadar saltanatı şatafatı kabullenemez bir tarafta açlık diğer tarafta şatafat sonu gelmez.
bu adam desem mi yoksa demesem mi bilemedim. ununu elemiş eleğini duvara asmış. daha neyin derdine düştü hayret. aklı sıra bişeyler yapacak. haa oy isterse benden metelik işlemez...
DEVLET ADAMI DEDİĞİN BÖYLE OLUR.
Diğer Haberler