Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci günü! İşte Kılıçdaroğlu'nun eyleminde son durum...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci günü, sabah 08.00'de Kargasekmez Kamp Alanı'nda başladı ve saat 16.50'de Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi. 5'inci günde CHP, Türkiye genelinde, 2 dakika adaleti düşünme eylemi yaptı. Bugün 22 kilometre yol kat eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi Bulak Köyü'nde geçirecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci günü saat 17.00 sıralarında Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi.

Elinde 'Adalet' yazılı dövizle yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu'na bugün de çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, çeşitli il ve ilçelerden gelen teşkilat mensuplarıyla gönüllüler eşlik etti. Yürüyüş boyunca biri öğle vakti olmak üzere toplam 3 ayrı noktada mola verildi. Yürüyüş, jandarma ve polisin güzergah boyunca aldığı yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Konvoy güzergahı üzerinde özellikle yerleşim yerlerinden uzaklaşıldıkça yol kenarındaki ormanlık alanlarda jandarma ekipleri nöbet tuttu. Yoldan geçen araçlardan gösterilen yürüyüşe gösterilen ilgiye yönelik Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler alkışlarla ve el sallayarak karşılık verdi.

"2 DAKİKA BOYUNCA DURARAK ADALETİ DÜŞÜNECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne eşlik eden CHP parti yöneticileri, milletvekilleri ile partililer ve gönüllüler, geceyi köyün girişinde kurulan kampta geçirecek. 5'inci günün sonunda ise ilginç bir eylem gerçekleşti. CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tekin Bingöl tarafından "2 dakikalık adaleti düşünme" adı verilen bir eylem başlatıldı. Eyleme milletvekillerinin yanı sıra kampta bulunan partililer de katıldı.

Eylem öncesi konuşan Tekin Bingöl, eyleme ilişkin, "Vatandaşlarımızı, Türkiye'de yaşanan olumsuzlukları, adaletsizlikleri düşünmek adına 2 dakikalık bir eylem başlattık. Bu eylem bütün yürüyüşümüz boyunca devam edecek. 2 dakika boyunca durarak adaleti düşüneceğiz" dedi.

Eyleme katılanlardan CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel, "2 dakika boyunca son 15 yılda yaşanan adaletsizlikleri düşündüm" derken, Veli Ağbaba ise "Ben 2 dakika boyunca zenginlerle fakirler arasındaki farkı düşündüm" ifadelerini kullandı.

"80 MİLYONA ADALET İÇİN İNATLA YÜRÜYECEĞİM"

Saat dokuzda başlayan yürüyüş öncesi Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Adalet kavramına verdiğimiz önemi artık bütün dünya biliyor. Adalet hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak, herkes için hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz. Kimseye kötü söz söylemiyoruz, yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldıranlar, eleştirenler; bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. İnatla, kararla, azimle 80 milyona adalet için yürüyeceğim.

Dün yürüyüşümüzün büyük kısmını yağmur altında yaptık. Gelip geçenler, kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüştür: Bu yağmurun altında bu insanlar niye yürüyor?Onlara şunu söylemek isterim; biz adalet için yürüyoruz."

"ADALET YOLUNDAKİ İLK KAYBIMIZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşü sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Hasan Tatlı'ya Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, partilileri Hasan Tatlı'nın vefatından duyduğu üzüntüyü ifade etti. Tatlı'ya, Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, bir grup parti yöneticisinin yarın yürüyüşe ara vererek Tatlı'nın cenaze törenine katılacağını bildirdi. Kılıçdaroğlu, "Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız" dedi.

ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRLERİYLE DESTEK ÇIKTI

Beşinci gününde, Kızılcahamam Orman İşletme Şefliği yakınlarından yürüyüşe devam eden Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, bugün yaklaşık 5 kilometre mesafe katetti. Kılıçdaroğlu ve yürüyüşe katılanlar, daha sonra verilen molada, Şair Ataol Behramoğlu'nun okuduğu "Yunus Gibi" adlı şiiri dinledi. Kılıçdaroğlu, Kızılcahamam'a ulaştıklarında da bazı vatandaşların ilgi ve desteğiyle karşılaştı.

Yürüyüş sırasında, Kızılcahamam'ın girişindeki bir üst geçide, üzerinde "Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar" yazan büyük boy bir pankart asıldı. Kılıçdaroğlu ve Şair Behramoğlu pankartın önünde fotoğraf çektirdi.

ONUR AKIN DA EŞLİK ETTİ

Yürüyüşün son etabında sanatçı Onur Akın da konvoya dahil oldu. Akın, başta CHP Lideri Kılıçdaroğlu olmak üzere yürüyenlere yanında getirdiği kırmızı karanfillerden takdim etti.

MARŞLAR VE TÜRKÜLER HEP BİR AĞIZDAN SÖYLENDİ

Ayrıca yürüyüş konvoyunun ortalarında bulunan CHP Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Eren Erdem, Onursal Adıgüzel, Utku Çakırözer'in de aralarında bulunduğu grup, yürüyüş boyunca Gençlik Marşı ve İzmir Marşı'nın yanı sıra çeşitli türküler söyledi. Yürüyüşün 5'inci günü Bulak Köyü'nde sona erdi. Kılıçdaroğlu, burada kendisini bekleyenler tarafından 'Adalet' sloganlarıyla karşılandı. Burada kurulan konaklama çadırında gece geçirilecek. Yürüyüş yarın yine erken saatlerde başlayacak.

YARBAY ALİ TATAR'IN YAKINLARI 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDE

Öte yandan 'Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci gününe, 'Amirallere Suikast' soruşturması sırasında ikinci kez tutuklama kararı çıkarılmasının ardından intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar ve yakınları da katıldı. Yürüyüş sırasında, Yarbay Ali Tatar'ın fotoğrafının yer aldığı bir poster taşındı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Dost düşman şunu iyi bilsin ki; Milyonların kalbi seninle atıyor. Sonuna kadar yanindayiz Genel Başkanım..
Adaalet bu gün değil hergün herkeze lazım partine oy vermesemde bu saatten sonra oyum sana kılıçdaroğlu
Tamamen boş işler. chplilerin bile yüzde 90 ı saçma buluyor . Kemal efendi milleti rahatsız ediyor
chpli parlementerler bile saçma buluyor yanında toplasanız 10 milletvekili yok . . milletin parasını çarçur ediyorlar.
Çarçur Etmeyi Nede iyi Biliyorsunuz :):) Adam Yürüyor 100 tane escort Eşliğinde arabada seyahat etmiyor gözlerin gördügünü dil nasıl inkar eder:):)
@sevgidolu3434 kim kimin parasını çarçur ediyor şaşalı iftar sofralarındamı gördünüz hangi chpli saçma görüyor senın gibi Akkoyunlardan başka
@1denizdeniz yine misen kıt akıllı lafa girmesen olmaz mı
Durmak yok kemal yol uzun anca varırsın
Allah yardımcınız olsun.
BÖYLE BİR ORGANİZE pkk gibi TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YAPTIKLARA EYLEMLERE SON VERMESİ İÇİN YAPILSAYDI BU YÜRÜYÜŞ ANKARA'DAN İSTANBUL'A DEĞİL DİYARBAKIR'A OLSAYDI MAKBULE GEÇERDİ.TAKDİR TOPLARDI.HER KESİMDEN VATANDAŞ BU YÜRÜYÜŞE İŞTİRAK EDERDİ.AK PARTİLİSİ DE MHP LİSİDE BUNA DESTEK VERİRDİ.CHP NİNDE OY ORANI TAVAN YAPARDI. ÇÜNKÜ chp ŞU AN hdp nin güdümünde hareket ediyor.ADALETTEN ÖNCE VATAN GELİR, VATANIMIZI KORUYAN TÜRK GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ, TÜRK POLİSİMİZİN GÜVENLİĞİ GELİR.ÖNCE İNSAN ANLAYIŞI. ADALET VE DEMOKRASİ ANLAYIŞI TERÖR BİTİNCE ZATEN KENDİLİĞİNDEN MEYDAN GELİR. MYNET İNŞALLAH YAYINLAR.
Yargı tutuklu basın mensubunu başka ile naklederse mesela Erzincan cezaevine .. bu konuda bir fikirleri var mı yoksa belki maltepededeir diye yürüyüşe devam edecek mi acaba . trilyonlarca kişi merak ediyor .
@sevgidolu3434 senin gibi nokta akıllılar anca bunu düşünür
@1denizdeniz yapılan iş saçma olunca bize böyle şeyler düşüyor kusura bakma hoca efendi
Şunu herkes bilsinki dost düşman hayranlıkla sizi izliyor . ne müthiş insan diyor . romen diyojen gibi tek kelimesi bile derya adalet vay be biz senin kıymetini bilemiyoruz . ama gerçek lafla olmuyor boşa giden zaman rahatsız ediyor
Kendi vekili için yargı kararını beğenmeme yürüyüşü bunun adı, başkası için oh olsun kendi vekilin olunca ayrıcalık iste ondan sonra da adalet yürüyüşü de biz de yedik.
Adaleti kimin için istiyor? Sadece kendi sözde milletvekili için, o vekili oraya gönderen ülkenin gizli sırlarını ifşa et diye mi gönderdi? Kasetten adam bu kadar olur? Adalet Hz Ömer'in (ra) adaletidir senin ki kendin gibi düşünenler için göz boyamaktır.
Adalet sisteminde gerçekten sorun var ama bu sorun senin vekilinin içeri girmesinden kaynaklanmıyor, senin istediğin adalet değil iltimas.
Diğer Haberler