Adana’da el yazması Tevrat bulundu

Adana'da bir kamyonetin torpido gözünde ceylan derisine el yazması Tevrat bulundu. Polis Tevrat’a el koyarken 3 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar ilk ifadelerinde araçta bulunan Tevrat’tan haberlerinin olmadığını söyledi. Polis Tevrat’ı incelenmesi için Adana Müze Müdürlüğü’ne gönderdi. Burada görevliler yaptıkları incelemede ceylan derisine el yazmalı Tevrat’ın gerçek olduğunu ve paha biçilemez sınıfta bir tarihi eser olduğunu bildirdi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri 01 BJ 684 plakalı kamyonetle tarihi eser kaçakçılığı yapılacağı bilgisini aldı. Ekiplerin, Yüreğir ilçesi Kazım Başer Mahallesi’nde takibe aldıkları kamyonete 3 kişi bindi.

Hareket eden kamyonetin yakalanması için olay yerine en yakın motorize yunus ekiplerine bilgi verildi. Yunus ekipleri kamyoneti takibe başladı. Kısa süre sonra kamyonet durduran yunus ekipleri, içerisinde Refik S. (66), Cihan M. (34) ve Ömer A.’nın (63) bulunduğu araçta arama yaptı. Aramada kamyonetin torpido gözünde ceylan derisine el yazması Tevrat bulundu.

Polis Tevrat’a el koyarken 3 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar ilk ifadelerinde araçta bulunan Tevrat’tan haberlerinin olmadığını söyledi. Polis Tevrat’ı incelenmesi için Adana Müze Müdürlüğü’ne gönderdi. Burada görevliler yaptıkları incelemede ceylan derisine el yazmalı Tevrat’ın gerçek olduğunu ve paha biçilemez sınıfta bir tarihi eser olduğunu bildirdi. Zanlıların emniyetteki sorgusu sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
tüm kitaplar gibi tevratta çok saçma al kuranı oku zaman kaybı dersin al tevratı oku aynı zaman kaybı dersin.
Baban da ananla vakit kaybettiği için sen olmuşsun öyle deme İngiliz tohumu..
suriyenin tarihi eserleri talan edildi. bunlar yakalananlar ihbar var belli nereden bulacak onu
yahudiler onu bedavaya alırlar bizimkilerden merak etmeyin,aferin'i ve yalakalığı sevenler memlekette bol nasılsa...
YAHU ŞU KOM SUBE CALISIYO DEMEK İÇIN, YOK TAKİP EDİLİYOMUŞ FELAN EN YAKIN YUNUS EKİBI ANONS EDİLMİŞMİS. KİMSENİN HABERİ YOKTU YUNUSLAR ŞANSINA BULDU YAZIVERİN DE İNANAK
büyü kitabına benziyor şeytan resmi felan var
@ozyoldas2004 nerde var o şeytan resmi ben göremedim
İsraile jest yapmak için bedava bağışlarlar yakında haber çıkar.
ne demişler türk polısı yakalarrrrrrr
yakalanınca bedava olunca müze paha biçemez ama götürsen onlara bedel mukabili vercek olsan 100 tl vermezler
@yavuzak21 aynen öyle kardeşim o yüzden kaçakçılık var ya.
@yavuzak21 mal devlewte gotur yuzde 25 alıyorsun fazla zırlama.bak mılyon dolarlık tevrat ne oldu hepsı gıttı
Dedemden kaldı deseydi.
İsrail hemen zıplar bundan 4-5 yıl önce Nevşehir de bulunan Tevrat da olduğu gibi inceleyelim diyerek. Bu Tevrat' ın fotoğrafları sayfa sayfa yayinlanarak araştırmacılar şimdiki Tevrat ile karşilaştırarak sonuçları açıklanmalı !!!!!
barbanas incilide uluderede bizim ülkemizde bulunmuştu ortadan kayboldu.tarihi esermiş içindeki içerigi hiç merak eden yokmu yaa
EN AZ 5 MİLYON DOLAR
Hayır bulmuşlar iyi güzelde. Videonun başında ki şov yapma uğraşı neden. Video başlar başlamaz sanki ilk kez incelermiş gibi aynı anda arabaya bakmaya çalışıyorlar. Burası temiz filan. Neyin havası ki bu direk girsene şu konuya.
Diğer Haberler