Afrin'de son durum! Dikmetaş Köyü PYD/PKK'dan kurtarıldı

TSK ve ÖSO güçleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de Dikmetaş köyünü ve Surgeya Tepesi'ni PYD/PKK’dan kurtardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyü ve Surgeya Tepesi’ni terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi. TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeran beldesine bağlı Dikmetaş köyü mevkine öğle saatlerinde başlattığı operasyonu başarıyla tamamladı. Birlikler, Kilis sınırına mücavir Dikmetaş Köyü ve Sirgeya Tepesi'ni terör örgütünden kurtardı.

AFRİN'DE SON DURUM

Kilis-Hatay otoyoluna bakan sınır bölgesine hakim konumdaki köy ve tepede kontrolün sağlanması sayesinde, terör örgütünün Kilis il merkezine mobil rampalarla yaptığı saldırıların etkisi de azalacak. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde 1'i belde merkezi, 23'ü köy, 1'i köy altı yerleşim ve 11'i stratejik dağ veya tepe olmak üzere 36 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

AFRİN'DE KURTARILAN KÖY VE BÖLGELER

Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde Burseya Dağı, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sergaya Tepesi."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
:) YPG kanallarını takip edip onların paylaştığı şeylerin tersini alıp mı paylaşıyorsunuz.YPG bugün 17 asker , 2 tank ve 1 personel taşıyıcı pikap ın imha edildikleri görüntüleri yayınladı.şixorze bölgesinin tamamen temizlendiğini duyurdu.havuz medyasına yaz kızım şeklinde haberler veriliyor.vatan havuz medyasına ölüleri azaltma verilen hasarı arttırarak yazdırmakla kurtarılmıyor.klavye ile de kurtarılmıyor.hedef 2023 ama 2023 e kadar erdoğan zaten ülkeyi satmış olacak.türkiye de türkçenin konuşulmasının ölüm sebebi olacağı günler geliyor.ne yapılırsa yapılsın bu müstehaktır ve gelecektir.
35 yıldır PKK nın karargahı ve yönetim kadrosu Kandil'dedir. Bunu bilmeyen yok. PKK'yı temizlemek isteyen Kandil'i temizler. Ama 3-5 uçak yollayıp dağı taşı bombalatarak değil. Kandil'i temizlemeden PKK'yı temizliyoruz sözüne kim inanır? "Kadir İnanır" İyi uykular Türkiye!!
aslanlarrrrrrrr
Diğer Haberler