Afrin operasyonunda son durum! TSK'dan flaş açıklama

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın 24'üncü gününde bölgeden son dakika haberler geliyor... TSK, etkisiz hale getirilen terörist sayısını 1369 olarak açıkladı. Dün harekatta 2 köyün daha teröristlerden temizlendiği belirtilmişti.

TSK'dan yapılan son dakika açıklamada, “Zeytin Dalı harekâtı” kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 15 hedefin imha edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca "Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 12 Şubat 2018 tarihinde, 103 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 369 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" ifadesi kullanıldı.

Afrin’deki terör mevzileri bir bir imha ediliyor

SINIRA SEVKİYAT SÜRÜYOR

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin sınırına askeri sevkiyat devam ediyor. Bölgede çatışmalar devam ederken, doğu illerinde bulunan askeri birliklerde konuşlu zırhlı araçların operasyon bölgesine sevkiyatları devam ediyor. Akşam saatlerinde 15 Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) askeri araç, Hatay'da bulunan Narlıca Hudut Taburu'nda konuşlandı.

AFRİN

KAYBEDİLEN YERLERE SIZMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ağır kayıplar veren teröristlerin kaybettikleri bölgelere yeniden sızma ve saldırı girişimlerinde bulunduğu harekat kapsamında, sık sık sıcak çatışmalar yaşanıyor. Özellikle Cinderes bölgesinde saldırı girişiminde bulunan teröristler, güvenlik güçlerince etkisiz hale getiriliyor.

Terör unsurlarının bulunduğu noktalar, havadan ve karadan da ateş altına alınıyor. TSK’ya ait savaş uçakları havadan, sınır birlikleri ise obüs ve çok namlulu roketatarlar ile karadan teröristlerin barınma, karargah, kontrol ve toplanma alanlarını imha etmeyi sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ne flaş açıklama her zaman yaptığı şey değilmi dağ taş bombalamak paraları cebimizden çıkıyor ypg malmı açıkta beklesin uçak gelip kafasına bomba yağdırsın daha uçaklar kalkar kalkmaz abd ve rusya istihbarat veriyor uçaklar geliyor diye ypg şehir savaşına hazırlanıyor büyük ihtimalle kesinlikle asker afrine girmemeli büyük bir yanlış olur kimin sivil kimin ypg olduğunu anlayamazsın çok zor çok kayıp olur
@tarafsiz4747 hic de tarafsız gibi durmadı bu açıklama. Merak etme eğer sivil kayıbı umursamazsa tsk o zaman ne afrin kalır ne terör örgütü o verdiğimiz şehitlerin tek sebebi sivil kayıpları istememiz nedeni ile... Ayrıca doğu da yeterince tecrübe edindi askerlerimiz biraz araştırırsan görürsün tabi yerse bi tarafların hani tarafsızsın ya...
Kaç para verdiysen git paranı al..askerin orda can veriyor ülkenin bekası çoçuklarının geleceği için sen orada para derdinde rahatlık derdindesin..yok kayıp verirmiş yok afrin girmemeliymiş bu ülkeyi bu toprakları sanki bize masa başında verdiler ..kanla çizildi..çizilmeye devam ediyor..
bence Türkiye ABD nin yaratıp destekleyerek büyüttüğü terör örgütlerini yok ediyor dikkat ederseniz ABD 7 seneden fazladır bir süredir pkk ve pyd yle birlikte hareket ediyor ve dahada önemlisi mücadele ediyoruz dedikleri Deaş la birlikte hareket eden bu iki terör örgütü de o Deaş la birlikte hareket ediyorlar dolaylı yollardan olsada ABD Deaş ila birlikte hareket etmiş olmuyor mu hemde müttefikim dediği Türkiye nin itirazlarını gözardı ederek şimdi Türkiye senelerdir yalanlarıyla oyaladığı Türkiye nin hala onların verdiği sözlere nasıl inanmasını bekliyorlar anlamıyorum
Diğer Haberler