Ağrı'da dün cansız bedeni bulunan küçük Leyla toprağa verildi

Ağrı'da cansız bedenine ulaşılan küçük Leyla bu sabah Bezirhane Köyü'nde toprağa verildi. Küçük Leyla'nın bulunmasının detayları da ortaya çıktı. Görgü tanıkları Leyla'nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade etti. Bu sabah kameraların karşısına geçen Vali Elban yaptığı açıklamada kaçırılma şüphesi üzerinde durduklarını ve ölüm nedeninin '8-9 gün aç kalma' olduğunu belirterek 'Darp ya da cinsel istismar emaresi yok' dedi.

Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 15 Haziran tarihinde kaybolan, dün, 18 gün sonra ise cesedi bulunan Leyla Aydemir'in cenazesi, sabahın erken saatlerinde gözyaşları arasında Bezirhane köyünde toprağa verildi.

Dün gece yarısı otopsi işlemleri için Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirilen Leya Aydemir'in cenazesi, yapılan otopsinin ardından saat 03.30'da amcası tarafından teslim alındı. Erzurum'dan ambulansla Ağrı Devlet Hastanesi Ek Binası'ndaki morga götürülen minik Leyla'nın cenazesi, burada annesi ve babası ile yakınları tarafından karşılandı. Bir saat kadar morgda bekleyen Leyla'nın cenazesi, Ağrı Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracıyla alınarak, Ağrı kent merkezindeki baba evine getirildi.

AW434226_01

BABA CENAZE TÖRENİ İSTEMEDİ

Cenazeyi karşılayan yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Ardından cenaze, kaybolduğu merkeze 15 kilometre uzaklıktaki dedesi Zeki Aydemir'in yaşadığı Bezirhane köyüne götürüldü. Burada sabahın erken saatlerinde, minik Leyla'nın cenazesi gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı. Baba Nihat Aydemir'in bugün öğle yapılması planlanan cenaze için tören istemediğini belirtmesi üzerine, Leyla Aydemir'in sabah defnedildiği belirtildi.

AW434226_02

VALİ ELBAN: KAÇIRILMA ŞÜPHESİ VAR, DARP VEYA TECAVÜZ YOK

Vali Elban yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış... Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması. Bir yaralama izi mevcut değil. Herhangi bir kuş ya da vahşi hayvan tarafından yaralama da söz konusu değil. Kırmızı izler in güneş yanığı olduğu testpit edildi. Herhangi bir cinsel istismar veya tecavüz izi yoktur. Kaçırılıma üzerinde duruyoruz. Gözaltı var ancak şuan açıklıyamıyoruz."

KAHREDEN DETAYLAR

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 3'ü erkek, 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı'nın ilk günü merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 300 nüfuslu Bezirhane Köyü'ne gitmişti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir'in babasının evine gelmişti.

15 DAKİKA SONRA DIŞARIYA ÇIKMIŞ FAKAT LEYLA'YI BULAMAMIŞLARDI

Aydemir çifti içeri girerken, Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamamıştı.

Leyla Aydemir'in kaybolması olayıyla ilgili Valilik tarafından kriz maması oluşturulmuş, 5 bin fotoğrafının çoğaltılarak il genelinde dağıtılmıştı. Leyla Aydemir'in aranaması sırasında ailesine sayısız ihbar telefonu gelmişti. Gelen ihbarları tek tek değerlendiren emniyet güçleri, küçük kızın, Mardin, Sivas ve Silivri'de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptamıştı.

Leyla'dan kaybolduğunun 18'inci gününde, dün akşamüstü, acı haber geldi. Leyla'nın cansız bedeni, didik didik edilen Bezirhane Köyü'ne 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu.

Acı haberi alan Leyla'nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu. Cenazesinin hastaneye getirilmesinin ardından yakınları ve çok sayıda vatandaş hastaneye akın etti.

MAVİ BONCUKLU KOLYESİ BOYNUNDA BULUNDU

DHA'nın aktardığına göre; Leyla Aydemir'in cenazesi saat 23.40 sıralarında Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Cenazeyle birlikte aileden sadece amcası Yusuf Aydemir geldi. Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirilen minik Leyla'nın naaşının otopsi işlemi 3,5 saat sürdü. Daha sonra Leyla'nın cenazesini taşıyan ambulans, memleketi Ağrı'ya hareket etti.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre çıplak halde bulunduğu belirtilen Leyla'nın üzerinde sadece fotoğraflarda boynunda takılı olan mavi boncuklu kolyesinin bulunduğu ifade edildi.

leyla

KESİN ÖLÜM SEBEBİ YAPILAN İNCELEME SONUCU BELLİ OLACAK

Leyla'nın kesin ölüm sebebi, yapılan inceleme sonucunda belli olacak.

DARP İZİ İDDİASI

Görgü tanıkları çok zayıfladığını belirttikleri Leyla'nın vücudunun bazı bölgelerinde de darp izlerine rastlarını öne sürdüler. Oldukça yorgun ve ayakta durmakta zorlandığı gözlenen amca Yusuf Aydemir, sorular karşısında "Çok üzgünüz çok bitkin haldeyim. Acımı anlatamam sizlere, bir şey diyemem" diye konuştu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA: DERE YATAĞINDA SU İÇERİSİNDE BULUNDU

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Leyla Aydemir'in ölümü ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Leyla'nın kaybolmasının ardından aynı gün soruşturmaya başlandığını belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, bulunabileceği değerlendirilen tüm adreslerde aramalar yapılmış, çocuğun en son görüldüğü Bezirhane köyü ile çevre köy kırsal alanda arama ve kurtarma köpekleri ile JAK ve AFAD ekiplerince elde edilen bilgiler adli anlamda değerlendirilmiştir. 2 Temmuz tarihinde bir vatandaşın ihbarı üzerine Leyla Aydemir, Bezirhane köyüne yaklaşık 2-2.5 kilometre uzaklıkta dere yatağında su içerisinde ölü vaziyette bulunmuştur. Ceset üzerinde yapılan ölü muayene işleminin akabinde ceset kesin ölüm sebebinin tespiti için klasik otopsi işlemi yapılmak üzere Erzurum Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı'na gönderilmiştir. Leyla Aydemir'in ölümü ile ilgili olarak 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş ve soruşturma titizlikle devam etmektedir. Soruşturmanın aşamaları hakkında gerek görülmesi halinde ayrıca bilgi verilecektir."

DEDESİ: SIRTINDA YARA İZLERİ VARDI

Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgeye giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenler bulunup adalet önünde hesap versin" dedi.

AĞRI VALİSİ ELBAN: DAHA ÖNCE ARANAN BÖLGEDE BULUNDU

Ağrı Valisi Süleyman Elban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maalesef bugün 17.45 itibarıyla köyün yaklaşık 3 kilometre kuzeyinde derede, su içerisinde cansız bedenine ulaşıldı. Söz konusu alan daha önce balık adamlarımız tarafından ve havadan drone görüntüleri ile çok fazla taraması yapılan bir alandı ancak maalesef bugün bu alanda cansız bedenine ulaşıldı. Konuyla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Savcılığın konuyla ilgili soruşturması devam ediyor. Kamuoyuna gerekli açıklama daha sonra yapılacaktır. Başımız sağolsun." ifadesini kullandı.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Allah ailesine sabır versin, Devlet gereken yasal ve caydırıcı cezaları arttırmalı artık, İdam cezası getirilmeli...
kimyasal hadım gelmeli
@welat23 kimyasal hadım gelse,daha fazla delirir anladınız.
DEVLETSEN İDAMI GETİR SADECE ŞU MASUMLAR İÇİ ALLAH AŞKINA. VİCDAN SAHİBİYSEN YAPIN DEVLER ADAMLARI HERKES SİZİN GİBİ KORUNMUYOR.
Kelimelerin yetersiz kaldığı an... Bu son olsun... Artık yeter...
nerde ulan bu devlet görmüyormu bunları içim parçalanıyor şu yavrucakları gördükce
ALLAH RAHMET EYLESİN.ANNESİNE VE BABASINA ALLAH SABIRLAR VERSİN...
CUMHUR BAŞKANIMIZ İSTERSE İSTEDİĞİ HER KANUN ÇIKIYOR İDAM KANUNUDA İSTESİN ARTIK HALKI BAHANE ETMESİN HALK İSTİYOR İDAMI ÇIKIRTSIN ARTIK BU İDAM YASASINI BANA NE ELİN AVRUPASINDAN FALAN BEN TÜRKÜM İDAM İSTİYORUM
yapanın Allah belasını versin..İnsanlığımız nereye doğru gidiyor..Bu masum yavrudan ne istediniz...
LAF SALATASI ÜRETEN DEVLET SADECE CENAZE TOPLUYOR .NEREDE BU CANİLERE CEZA ??????
eylül, leyla ve daha niceleri Allah ailelerine sabırlar versin, Elbette devlet gereken cezaları en ağır şekilde vermeli fakat aileler biraz daha dikkat lütfen, hiç ummadığımız kişiler sapık ruhlu çıkabiliyor, lütfen 15 dk değil 15 saniye bırakmayalım gözümüzün önünden, başka leylalar ölmesin artık ne olur biraz daha dikkat edelim.
Bu caniliğin yeryüzünde bir tanımı yok. Bugüne kadar bu vahşeti yaşayan cocuklarımızın faillerinin idam cezası ile cezalandırılmaları gerekir kimyasal hadım belli hastalıklı bölgelerinin işlevini durduracaktır. Hastalıklı beyinlerini değil sağlam kaldıkları sürece her türlü tehlikeliler cinsel olarak bir sey yapamadıklarında da öldürme ve işkence duygusuyla zarar verebilirler. Devletimizden bir anne olarak rica ediyor ve yalvarıyorum terör ve bu canice suçlarda idam cezası uygulanmalı Avrupadaki insan hakları nı bu konularda dinlemeyelim.
EN ACISI DA NE BİLİYOR MUSUNUZ. ALLAHIN İZNİYLE LEYLANIN KATİLİ BULUNDUĞUNDA HAPİSE ATILACAK VE BİZLER VERDİĞİMİZ VERGİYLE O CANİYİ BESLEMİŞ OLUYORUZ KANIMA DOKUNUYOR ZORUMA GİDİYOR ; CANIMIZ YANIYOR . İDAM İSTİYORUZ SAPIKLARA TECAVÜZCÜLERE İDAM GELSİN TAKSİMİN MEYDANINDA İBRETLİK OLSUN İDAM EDİLSİNLER SAYIN CUMHURBAŞKANI LÜTFEN İDAM EDİN ŞU YARATIKLARI
cenaze töreni istemeyen babayı bilincinden dolayı tebrik ediyorum. bir sürü sahtekara kameralar önünde çakal gözyaşları dökme fırsatı vermemiş.
Ne istediniz be şu yavrudan. İnsan bakmaya kıyamıyor, nasıl bir vicdan sahibisiniz adiler. Defolun gidin bu memlektten sizi hak etmiyor bu ülke. Tez zamanda gebermenizi ve cennet yüzü görmemenizi diliyorum Allah'dan.
Devletin adalet sistemi bu olmamalı tecavüzü,tacizi,hırsızlığı,hayvanlara yapılan işkence ve tecavüzü,kadınlara şiddeti iyice normalleştirmek istiyorsunuz ve biz halk olarak kabul etmiyoruz kesinlikle İDAM gelmesi gerekiyor
hiçbirimiz akpyle güvende değiliz çünkü toplumun ahlak ve maneviyetını bozan ab kanunlarıyla Allahtan korkmayan kuldan utanmayanları kanunlarlada serbest bıraktık
insanlığın tukendığı an .bu an işte.ne istedınız bu iki minik yavrudan umarın en kısa zamanda katıllerı yakalanır adalet önund ehesap verır.
A-B-C-M HİÇ FARK ETMİYOR TÜM PARTİLERE SÖZÜM, OY ZAMANI MİLLETE GÜLÜCÜKLER KAPI KAPI DOLAŞMALAR, SONRA ORTADA KİMSE YOK, SUÇ ORANLARI ARTIYOR AMA GENE BİR YAPTIRIM KARARI YOK, ADAM KASTEN BİLEREK CİNAYET İŞLİYOR HAKİMİN KARŞISINDA TAKIM ELBİSE ELLER BAĞLI DURUYOR İYİ HAL İNDİRİMİ YAPIŞTIR, BU NASIL BİR ADALET ARTIK CAYDIRICI CEZALAR VERİLSİN, GEREKİRSE İDAM İDAM İDAM... BU VE BUNUN GİBİ YAVRULAR KATLEDİLİYOR, CANİLER BESLENİYOR, BÖYLE VAKALARA ARTIK BABAYİĞİT İNSANLARDAN ADALET BEKLER OLDUK...
Devletin samimi ise acil idamı getirilmelidir artık!!
Allah rahmet etsin ailesine sabır versin
Bizler utandık koruyamadık sizleri Işıklar içinde uyu kuzum
SÖZÜN BİTTİĞİ YER :((
utan türkiye yazıklar olsun bu iradeye birileri parçalar birileride örter yazıklar olsun
85 milyon insan 25 kiloluk bir yavruya sahip çıkamadık. insanlığın, ailesinin , hepimizin başı sağolsun. içimizi ciğerimizi yaktın mavi gözlü melek. insanlıktan utanıyorum. caydırıcı cezalar gelmeli. çocuklara önce insan olmayı, ahlakı, merhameti öğretmeli okullar, aileler. hangi vicdansızlar yaptılarsa ALLAHINDAN BULSUNLAR PİSLİKLER.
bu aci tarif edilemez ALLAH ailesine sabırlar versin
allah ailesine sabır versin :((((((
Çünkü bu caniler de bizim çocuklarımızın insanlarımızın yaşam haklarını ellerinden alıyorlar. Bir de devletimizin tüm şehir, kasaba, köy ne kadar yerleşim alanları varsa kamera konulması en azından giriş çıkış noktalarında bile olsa faydası olacaktır. Biz Anne ve babalarada çok büyük görev düşmekte evlatlarımızı hiç bir şekilde gözümüzden ayırmamalıyız devir kötünün ötesi kimselere ne köydekilere ne komşuya ne mahalleye ne herhangi insanlara ne akrabaya maalesef acı ama gerçek evlatlarımızı gözümüzün önünden ayırmalayım lütfen kaç yaşında olursa olsun sürekli takipte olalım.
VATAN HAİNLERİ + KATİLLER VE BU TACİZ TECAVÜZCÜLERE HEP BİRLİKTE BİR EL ATARAK SORUN HALLEDİLMELİ. BU İŞ BENCE MECLİSTE BİRAZ ZOR ÇÖZÜLECEK ÇÜNKÜ MECLİSİ BAĞLAYAN AVRUPA BİRLİĞİ YASALARI VAR.
artık yeter kimden korkuyorsunuz idam icin yada adaletinizemi güvenmiyorsunuz
Adaletin tecelli etmediği yerde bu son olmayacak.İdam gelmeli ve yasa geriye dönük suclar içinde olmalı....
o bolgede okadar ekip var jandarma var arama kurtarma var nasil bir ruh hastasiki o yavrunun cenazesini sonradan getirip oraya birakabiliyo ve yaz gunu oralar hep tarla bahce hicmi goren olmuyo demekki yabanci degil iclerinden biri bolgeyide iyi bilen biri biraktigi saatte kim tarlasinda olur kim bahcesinde olur kim hangi saatte o yerden gecer bilen biri uzakta aramaya gerek yok kim yapmissa evladindan demiyimde canindan ciksin insallah cunki artik cocuklar bebekler olmesin kaldiracak gucumuzde sabrimizda kalmadi...
Mynet nerde bizim yorumlar..
Zalimler için yaşasın cehennem! Açılsın cehennem kapıları, zalimlerin çığlıkları inlemeli... Kopsun artık kıyamet, yansın tüm dünya, kalksın insan oğlu yer yüzünden.
Bu kizin babasi yok mu her şeye amcasi gidiyor
Acikcasi bu duruma icim ne kadar acisa da idama karsiyim benim fikrim bunun sorumlusu acil kimyasal hadim edilmeli ve olene kadar hapisanede curumeli...
o adamı bulup param parça etmek isterdim ama bu hiçbir sorunu çözmezdi. sadece içimdeki intikam ateşini tatmin ederdi. Gerçek sorun ülkemizin cinsel baskısının yüksek olması. Toplumun birey üstündeki cinsel özgürlüğüne olan baskısı böyle patlamalara sebep oluyor. sapık ruhlu insanların gizli kalmasına ve bir gün delice şeyler yapmalarına sebep oluyor..
devlet tıkandı ne diyecek tabiki istismar yok diyecek süleyman soylu dehdit etmiştir savcıyı valiyi doktoru yazıklar olsun güneş balçıkla sıvanmaz ey soylu ...
bu haberin altında sizin nasıl cinsel ilişki sırasında sakın bunları yapmayın haberiniz bulunur, ayıp toplumu sizde deforme etme peşinde misiniz yuh yani
Sorsan şimdi devlet büyüklerine herkese koruma veremeyiz der kendilerini 10.000 kişi korur ama demezlerki vatandaş kanunla korunur bunun için bişeyler yapmak lazım diye Ağızlarında sadece para başka bişey yok... Hadi söndürsün içimizdeki bu bu yangını cehennemin dibine batasıca paralarınız , rantlarınız, övündüğünüz binalarınız vs. Getirsin şimdi Mavi Gözlü Meleği çok sevdiğiniz köprüler..... Gayrimeşru insanlar, mafyacılık oynayanlar devlet büyükleri ile beraber poz verirse suça teşvik eder insanları....
Allah Aileye Sabır versin, Yavrucağa allah rahmet etsin mekanı cennet olsun. Birazcık duyarlı olalım Ortada herhangi bir şey yok henüz. Tecavüz edilmiş ve öldürülüp atılmış gibi algı yaratılıyor. Çocuk belki de suya düşmüş olabilir. Bize düşen haber netleşene kadar Ailenin acısına saygılı olmak gerekir ( lütfen....!)
kesinlikle çok haklısınız
Diğer Haberler