Ahmet Davutoğlu'ndan Afrin açıklaması

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım. O da Türkiye'nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır." dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Afrin açıklaması

Davutoğlu, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın haklılığının tartışılamayacağına işaret eden Davutoğlu, Türkiye için son 35-40 yıldır büyük tehlike teşkil eden PKK ve onun uzantısı YPG unsurlarının oluşturduğu riskin göz ardı edilemeyeceğini vurguladı.

DEAŞ, PKK ya da YPG gibi yapılarda olduğu gibi tehdit oluşturacak şekilde sınır bölgesine yerleşmeye kalkarlarsa TSK'nin gerekli tedbirleri alacağına dikkati çeken Davutoğlu, Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin birleşmesi gerektiğini aktardı.

Davutoğlu, "Allah Mehmetçiklerimize, silahlı kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize yardım eylesin. İç tartışmalar ile Türkiye'nin güvenlik gerekleri arasında ayrım yapmak zorundayız. Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım. O da Türkiye'nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile AK Parti Samsun İl Başkanlığını ziyaret eden Davutoğlu, partililerle sohbet etti.

"KARARLILIKLA BU MÜCADELE SÜRECEKTİR"

Davutoğlu, AK Parti İl Başkanlığını ziyareti sırasında, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de devam eden operasyonlar sırasında ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğramasıyla ilgili şunları söyledi:

"Bugün çok acı bir haber yüreğimizi yaktı. Helikopterin düşmesi olayında şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi, bu mücadele sürerken bu tür engeller çıkarmak isteyenler olabilir ama kararlılıkla bu mücadele sürecektir. Türkiye'nin sınır boylarında teröristlerden tümüyle temizlenmesi, bölgemizin geleceğini kim tehdit ederse hak ettiği cevabı alması için yürütülen mücadelede eminim TSK hedeflerine ulaşacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
PYD SORUNU; 7 YIL ÖNCE ABD,KATAR VE SUDİ ARAP REİSE GELEREK ESADI DEVİRELİM DER.REİZ; ŞAM VE HALEBİ ALARAK YENİ OSMANLI DEVLETİ KURMA HAYALİ İLE KABUL EDER.SURİYE YE TÜRKİYE ÜZERİNDEN SÖZDE SÜNNİ CİHATÇI TERÖRİSTLERİ GÖNDERİRLER.TIRLARLA SİLAHLARINI TAŞIRLAR.ESAD YENİLECEKKEN ORTAYA İRAN VE RUSYA ÇIKAR.TAYYİBİN ÖSO SU AĞIR BİR YENİLGİYE UĞRAR.ÖNCE HALEBE SONRA İDLİBE ÇEKİLİR.BU ARADA BAŞIMIZA BELA OLAN PYD ÇIKAR.
Mister Davutoğlu, bu sorunlarin hepsi senin dıs isleri bakanligında iken yaptıgin hatalar yüzunden basiniza geldi. Once Mısır arkasindan Libya ardindan Tunus ve en sonunda da Suriye .... al sana arap bahari. Nasil prof. olmuşsun hayretler dogrusu. Dış işleri bu kadar profesyonelce yonetilemezdi dogrusu. Ya çok acemiymişsin yada .... neyse Cikmiş birde Suriye hakkinda konusuyorsun, .Bu ulkeye en buyük kotü hiZmeti sen yaptin ... Y
Allah aşkına sus...
Ne oldu gene başbakanmı olacak yoksa.Bin ali yıldırım devri bitiyor galiba .davutoğlu tüm bu pislikler senin zamanında senin yüzünden geldi.Al işte bir sürü şehit veriyoruz.Bunun yanında ülkeme gelen suriyelilerde boyuna aşk yapıyor çocuk sayısı durmadan artıyor.Türk askeride onların yerine savaşıyor.Bunu mu istemiştin davutoğlu.al işte başardın.
Stratejik derinliğini, orta doğuda bizden habersiz yaprağın bile oynamıyacağını çok iyi anlıyoruz eyyyyy kiziroğlu ahmet..:)
"Komşularla Sıfır Sorun" :)))
AKP NİN YANLIŞ SİYASETİNDEN HER GÜN ŞEHİT VERİYORUZ SIFIR SORUN DEDİNİZ SIFIR KOMŞU BIRAKTINIZ
SEN KARIŞTIRMADIN MI HOCA BU SURİYE'Yİ? BARİ ŞİMDİ SUS.
utanmadan birde konuşuyor.insanda biraz yüz olur...
Ahmet hoca sen susmayı tercih et
ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM.SİYASİLERİN BİRLİK BERABERLİĞİNE GELİNCE; NE GEREK VAR.HERŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK.BİRBİRLERİNİ YİYE YİYE BİTİREMEDİLER.GÖRÜNDÜĞÜ KADARIYLA ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR.
Yediğin haltlara bak başımıza ne belalar açtınız ABD nin piyonu olup br Şam da NAMAZ sevdası bir sürü Aileyi mahvetti Şehit cenazelerine bakıyorsunuz değilmi. Allaha Havalediyorum Seni ve Ağalarını.
Çok gururlu ve onurlu bir insan, bu kadar aşşağılandıktan sonra hele kendi ünüversitesinde erdoğan tarafından konuşmasına izin verilmedikten sonra tayyiple asla barışmaz.
Gereksiz adam
işid e öfkeli gençler diyen şaklaban buydu..yine kotuk için ayakçılığa başladı..
Diğer Haberler