Ahmet Takan'dan bomba MİT iddiası: Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı 'Erdoğan ile Bahçeli arasındaki mutabakatın yeni maddesi...' başlıklı yazısında gündem yaratacak iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT'e alınacak personel konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortak hareket etme konusunda anlaştığını belirten Takan, "Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun" dedi.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmasıyla yeniden tartışılmaya başlanan MİT konusunda ilginç bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine bağladığı MİT’e personel alımı konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye danışıp onay alıyor.

Konuyu gündeme taşıyan Yeniçağ Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, “Saraydaki kaynaklardan aldığım bilgiye göre, Erdoğan ile Bahçeli arasında var olan mutabakata yeni bir madde eklenmiş; İstihbaratın yeniden yapılandırılması... İddia edilen yeni mutabakat maddesine göre, Erdoğan MİT'in yeni kadrolaşması ile ilgili mutlaka Devlet Bahçeli'nin görüşünü alıyor ve alacakmış!..” ifadelerini kullandı.

‘KASIM VE ARALIK İÇİNDE KOPACAK GÜMBÜRTÜ’

Ahmet Takan’ın aktardığı iddialara göre MİT’te yaşanan gelişmeler bununla sınırlı değil. Takan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında, “Bakmayın Müsteşar Hakan Fidan'ın, hemen hemen her gezide saray uçağında olmasına!.. Erdoğan, Fidan'ı pasifize ederek o makamın başında tutuyor” iddiasına yer verdi.

Takan, Hakan Fidan’ın görevden alınması yönündeki söylentiler hakkında da, “Başkentte, MİT içindeki operasyonlar hiç gündemden düşmüyor. Tabii bu arada alışılmış soru hemen tekrarlanıyor; ‘MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevden alınacak mı?’ Saray kaynakları, net cevap vermekten itina ile kaçıyor. Şu kadarını söylemekle yetiniyorlar, ‘Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun.’ Bu arada MİT İstanbul bölge başkanının ‘pasif kaldığı’ gerekçesiyle görevinden alınacağı iddia ediliyor” ifadelerini kullandı.

Takan son olarak, adını vermediği MİT’in Pakistan görevlisinin 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından örtülü ödenekten kendisine ayrılan 300 bin doları alarak İngiltere’ye kaçtığı bilgisine ulaştığını belirtti.

Okuyucu Yorumları 44 yorum
NE? VAR BUNDA GARİPSENECEK.İKİ DEVLET ADAMI GAYET GÜZEL ANLAŞIYOR.ASIL ANLAŞAMASALAR GÜMGÜRTÜ KOPAR.FİTNE FESATLIK YAPMAYIN.
Bunun Nesinden gümbürtü kopacak 2 vatansever anlaşmış
@elit1953 iki siyasi parti anlasiyor ne demek bu devletin kurumu aptal herif Ameriekada CIA ve FBI bagimsiz calisir ve yeri gelir siyasilerrin pisliklerini ortaya cikarir,Eger bir siyasi parti devletin güvenlik ve yargi kurumlarini yönetirse AKP li olanalr ne suc islerse islesin asla yakalanamaz ve yargilanamazlar. Buügn oldugu gibi.Fetöcünün krali Bekir Bozdag mesela
@oktysn burası abd degil bizim mit te cıa degil mitin müsteşarını atayan hükümet degilmi zaten angus sen neyin kafasındasın danılt tramp cıa başkanını kovmadımı mallll cıa nsl bagımsız cıa tramp ın açıgını kapatmak için var zaten
türkiya burası abd degil angus ha daha geçenlerede abd başkanı cıa başkanını kovdu angus istikbarat kurumları devlet zarar görmesin diye vardır bilip bilmeden sallma adam bütün devlet adamları istedikleri güvendikleri istikbarat başkanını atama hakına sahipsir
@elit1953 NEREDE HANİ KİM GÖREMEDİM
ahmet takan kim
@erqut Aynen. Ahmet Takanı kim takar
bu haberi dikkate alın derim ben biraz da iyi okuyun haber gazate tv çünkü olacak bişey bunlar bahçelide akpye geçmesse ben biley bilmiyorum türkeşin kardeşi geçti o mu geçmeyecek verecekler bi koltuk gel sen burda havadan sorumlu bakan ol diyecekler bak bakim havaya ne var :))) ne varr işte bende onu diyorum ne var
SAYIN CUMHURBASKANI ZATEN NE DERSE, NE TUR KARAR ALSA SAYIN BAHCELI ONUN IKI KATI BAGIRIP "HE" DIYOR. ESKIDEN BAHCELI YE "YAVRU MUHALEFET" DIYORLARDI SIMDI "YAVRU IKTIDAR" OLMUS.
TÜRKİYEDE HİÇBİR ŞEY GÜMBÜRTÜ KOPARMAZ BU SAATTEN SONRA NE SKANDALLAR NE YOLSUZLUKLAR NE HIRSIZLIKLAR OLDU KİMSENİNİ GIKI ÇIKMIYOR DA BUNDAN MI ÇIKACAK
sen ne dersin sakine kadın :)) türkiye mizah ve yalanlardan çıkarsın artık inşallah
ergut o bahçelinin yazarıydı şimdi akape mhp ittifakını gördü biatçı esir liderinle küs sen kimsin
A.selviyi alsınlar mite hatta başkanı olsun; güzel senaryoları var
@oozn Sonuna koca bir ünlem koymayı unutmuşum! : )
reha muhtar ,ahmet hakandan daha zekidir.Paparazzi ahmet işkembeden sallıyor
@sinyorjack_2017 KARDEŞİM SEN DAHA YAZIYI KİMİN YAZDIĞINDAN HABERİN YOK
Çok da tın. Devlet takır takır işliyor. Kaosçular tuvalete yapsın ortalığa değil.
İki büyük lider ikivatan sevdalısı inşallah siyasi hırslarını her zaman ıolduğu gibi bir kenara atarlar vede vatanaımız için en hayırlsını yaaprlar,bütün AKP liler MHP li bütün MHP lilerde şu satten sonra AKP lidir yeterki kazanan ülkemiz olsun
@arslan_ozeren_1955 tam da tencere kapak misali. Ülkenin canına ot tıkadınız.Eserinizle gurur duyun. 216 yılından beri ilk defa TÜRK ordusu kardeşine silah çekti
mit in başına kayınçoyu geçirsinle fidandan daha çok şey biliyor
takan seni takan kim.
bu da atıyor işte Ahmet takan alın size bir yalancı daha
İkiside Türk milleti için zararlı. Allah tez zamanda ikisinin acısını gösteresinde, millet derin bir nefes alsın.
@yaseminkurt SEN İNSANMISIN..
Hakan Fidan konumu itibariyle öyle terslenip atılacak adam değil. Üstelik sır küpü... Görevden almak yerine görev değişikliği ile sonuçlanır bu işin sonu. Büyük olasılıkla milletvekili olur.
bence çok güzel bir durum sayın erdoğan çok güzel bir hareketde bulunmuş sayın bahçelide davete icabet ederek ülkenin durumu için çok güzel hep böyle olun birlikden kuvvet doğar kardeşlik beraberlik siz liderlerin hareketleri ile daha da yaygınlaşacaktır devam durmak yok
İkisinden de Nefret Ediyorum Ama Anlaşmaları ve Bu Konuda Beraber Çalışmaları Kadarda Doğal Bişey Yok.. Sonuçta Devlet Çıkarlarını Gözeten İki Devlet Adamı { devlet çıkarları derken maddi olanlardan bahsetmiyorum :-) } Konu Güvenlik ve İstihbarat Olduğu Sürece Beraber Çalışmaları ve Ortak Akıl ile Yürümeleride Gayet Mantıklı.. Her Şeyide Kaos Çıkarmak İçin Bahane Etmeyin Kardeşim.
Ne gümbürtüsü kopacak işiniz gücünüz provakasyon. Vatanını seven herkez hangi parti olursa olsun çıkarlarımız için birlik olmalı. Sizin gibilerde inşallah bu ülkede barınamayacak.
ahmet takan denen adam hep dedikodu tarzı yazılar yazar hiçbirinin doğru çıktığını duymadım. boş laf. hep kaynak belirtmeden çok önemli bir saraya yakın kaynaktan aldığım habere göre diye başlar yazıya sonrası fos çıkar.
akepe bahçeliyi keselemeden bırakmaz .Ülke bitmiş çoktan .
BAHÇELİ RTE NİN YANINDA GÜMBÜRTÜ DEĞİL , SES BİLE ÇIKARAMAZ, KOMİKLİK YAPMAYIN
Asıl Mesele Ortalığı Karıştırmak.
Ahmet TAKAN I takan kim.. Devlet çıkarları doğrultusunda ne yaparsa yapsın halk olarak her ikisinin arkasındayız...
pkk lılarla, dhkpc lilerle, fetocularla anlaşacağına, ülkesini seven biriyle anlaşmış.. ne var bunda panikleyip, çırpınacak..
BİZDE SURİYELİLERİ GİTMEK İSTEDİĞİ YERLERE SALALIM..TÜRKİYEDE İNSAN HAKLARI İLE İLGİLİ PROBLEMLER OLDUĞUNU SÖYLEYEN ÖNYARGILI BEYİNLER KATLEDİLEN MÜSLÜMANLARI,AFRİKADAKİ DURUMU GÖRMEZDEN GELENLER ASLINDA İNSAN OLMAYI BECEREMEYENLERDİR...BİZE AKIL VERME DERDİNDE OLANLAR PARA MUSLUĞU KISILACAK OLANLARDIR,PASTADAN DAHA FAZLA PAY ALACAK OLAN ÜLKEMİZİN YOLUNU KESMEK İSTEYENLERDİR..DURMAK YOK....
Haber güzel Cumhurbaşkanı şunu anladıki tek başına ne bu fetöşçülerden ne de dış pisliklerden başedebilecek doğal olarak ta devletin çıkarlarına sadık biri olan Sayın Devlet BAAHÇELİYLE beraber çalışması gayet normal
bence bu ahmet takan fetö cü içeri alınsın
ERDOĞAN NEREDE, FİDAN ORAYA BAĞLANIYOR. BAHÇELİYİ KİM TAKAR? FİDAN İSTEDİĞİNİ KENDİ PERSONELİ YAPAR. İSTEMEDİĞİNİ KAPI DIŞARI ATAR... BOŞ ADAM DEĞİL Kİ CB YANINDAN AYIRMIYOR.
@hikmetgungor sen haberi okumamışsın anlaşılan
işsizlere iş çıktı :D
TÜRKİYEYİ KARIŞTIRMAK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIYORSUNUZ
Bahçeli zaten MiT bünyesinde yer almaktadır ne var bundaki
yeniçağ gazetesinin bir temsilcisinin cumhurbaşkanlığı sarayında gizli haber alma kaynağı bulunursa, saray güvelenmiş demektir. en kısa zaman içinde ilaçlanıp her tüelü haşarattan arındırılmalı.
Diğer Haberler