AK Parti'den son dakika erken seçim ve cinsel istismar düzenlemesi açıklaması

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Erken seçim iddialarına ilişkin konuşan Ünal, erken seçim tartışmasının doğru olmadığını belirterek erken seçim tartışmalarının olmadığını söyledi. Cinsel istismara yönelik tasarı hakkında da konuşan Ünal, "Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak" ifadesini kullandı.

TBMM'ye kayıt yaptırmak için gelen AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Cinsel istismar suçlarıyla ilgili bir soru üzerine Ünal, cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemelerin birinci öncelikleri olacağını vurgulayarak, "Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak" ifadesi kullandı.

Erken seçim tartışmaları ile ilgili ise AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal şunları söyledi:

"Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasının getirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil."

"BİZ BUNA İZİN VERMEYİZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Kırıkkale Başsavcısının görevden alınması konusundaki açıklaması ile ilgili bir soru üzerine ise Ünal şunları kaydetti:

"Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti'nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir."

"HER SİYASİ PARTİ KENDİ ADAYINI GÖSTERECEK"

Ünal, TBMM Başkanlığı konusunda ise "Her siyasi parti kendi grubu ile adayını gösterecektir. Biz de adayımızı belirleme konusunda çalışıyoruz. Vekiller yemin ettikten sonra Meclis grubumuzu toplayarak istişare edeceğiz. Bu istişare konusunda kamuoyu ile bunu paylaşacağız" cevabını verdi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
her işte illaki bir rüşvet bir haram karıştıran ak parti beledeyileri artık son düzlüğe girdiniz son seçiminiz ak parti ilk başta belediyelerdeki rüşvet yolsuzluğu çözün
madem bu konuda çok hassasınız, 16 yıldır neden kanuni düzenleme çıkarmadınız?
(İ-D-A-M) yoksa cözmeyin bisi
Tek Düzenleme İdam İdam İdam
yaw he he
HİÇ BİR SEY YAPMAZSINIZ SİZ ÇÜNKÜ SİZİN İŞİNİZE GELİYOR !!! BU ÜLKENİN RUH HASTASI OLDUĞUNU BİLİYORDUM AMA BU KADAR İĞRENÇ MİDE BULANDIRICI İNSANLAR YETİŞTİRDİĞİNİ BİLMİYORDUM!!!!
Ölen çocuklarda Andımızı kaldıranlarında suçu var.
16 YILDIR BU KONUDA HİÇ BIRSEY YAPTIĞINIZ YOK LAFTA ANCA ..
AKP'liler okadarda aptal değil. İnsan kendi ipini kendi çeker mi. İdam cezasını getrseler önce kendilerinin asılacağını biliyorlar. Ensar vakfını ve cemaatlerdeki cinsel taciz olaylarını hatırlayın.
Kimse ölmesin abi ne kadini cocugu ayiriyorsun cinsiyetcilik cinsel toplumsal baski yozlaşmanin asil sebebi. hic bi sekilde onune gecemezsiniz boyle. herkesin guvenligi icin cabalamaniz lazim
çok hassas olduğunuz için mi sürekli mecliste el birliği ile araştırma önergelerini red ettiniz. herkes korusun çocuklarını bir keree ile birşey olmaz ķdiyen bakan ve vekilleriniz vardı üstelik kadın bakan ve vekil
kim çıkarttı bu erken seçimi be olmaz mahir ünalda olmaz diyor 24 haziran önceside rte konuşmuştu erken seçim faizleri yükseltme vatan hainliğidir diye unuttunuzmu muhakkak chpnin işidir hah ha hah ha
sakın acele etmeyin Tecavüzde Dünya 3. süyüz. 1. liği alalım sonra belki bişeyler yaparsınız tatile devam edin canınızı sıkmayın
Hep konuşma hep konuşma... Gani ıcraat, nerde icraat ???
Diğer Haberler