AK Parti Eskişehir ilçe belediye başkan adayları belli oldu
Son güncelleme: 21 Ocak 2014 16:55

AK Parti Eskişehir ilçe belediye başkan adayları belli oldu

AK Parti Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, Manisa, Gaziantep, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Büyükşehir Belediye'lerinin ilçe belediye başkan adayları açıklandı

AK Parti‘de 13 ilin ilçe belediye başkan adayları açıklandı

AK Parti'de Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, Manisa, Gaziantep, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Büyükşehir Belediye'lerinin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 13 Büyükşehir Belediyenin İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Şahin, “Bu millet 11 yıllık AK Parti iktidarında onun icraatlarını görmüş, her seçimde oyunu artırarak destek vermeye devam etmiştir. İnanıyorum ki 30 Mart akşamı da bu görülecektir. Milletimize güveniyoruz ve inanıyoruz. 30 Mart yangın çıkartmak isteyen, ülkede istikrarı bozmak isteyenlere milletimizin vereceği çok çarpıcı bir cevap olacaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği toplantıyla 13 büyükşehir belediyenin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Toplantıya; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı.

Her seçim öncesinde siyasi partileri en çok meşgul eden ve yoran çalışmanın başında aday tespitleri geldiğini ifade eden Şahin, her siyasi partinin isabetli adaylarla seçime girmek ve en başarılı çalışmaları yapmak için çalıştığını söyledi.

AK Parti olarak kendilerinin de titiz çalışmalar yaptıklarını dile getiren Şahin, 30 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçim öncesinde bu titizliklerini attırarak devam ettikleri kaydetti.

Şahin, Seçim Üst Kurulu olarak geceli-gündüzlü çalışma gerçekleştirdiklerini ve henüz çalışmalarının bitmediğini belirterek, adayları Başbakan Erdoğan’ın onayından sonra paylaştıklarını vurguladı.

ANKARA
AK Parti'nin Ankara'daki ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

"Akyurt: Gültekin Ayantaş
Altındağ: Veysel Tiryaki
Ayaş: Bülent Taşan
Bala:İbrahim Gürbüz
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çankaya: Barış Aydın
Çubuk: Tuncay Acehan
Elmadağ:Gazi Şahin
Etimesgut:Rıza Gezer
Evren: Abdülkadir Demirci
Gölbaşı: Fatih Duruay
Güdül: Havva Yıldırım
Haymana: Hacı Aysu
Kalecik: Filiz Ulusoy
Kazan: Lokman Ertürk
Keçiören: Mustafa Ak
Kızılcıhamam: Muhittin Güney
Mamak: Mesut Akgül
Nallıhan: Mehmet Mete
Polatlı:Yakup Çelik
Pursaklar:Selçuk Çetin
Sincan:Mustafa Tuna
Ş.Koçhisar: Gerda Polat
Yenimahalle: Adem Ceylan".

KOCAELİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilçe belediye başkan adayları:

"İzmit: Nevzat Doğan
Derince: Ali Haydar Bulut
Körfez: İsmail Baran
Başiskele: Hüseyin Ayaz
Gebze: Adnan Köşker
Karamürsel: İsmail Yıldırım
Gölcük: Mehmet Ellibeş
Darıca: Şükrü Karabacak
Kartepe: Hüseyin Üzülmez
Çayırova: Şevki Demirci
Dilovası: Ali Totar
Kandıra: Ünal Köken."

BURSA
AK Parti’nin Bursa’daki ilçe belediye başkan adayları şu şekilde:

"Nilüfer: Mustafa Esgin
Harmancık: Mustafa Çetinkaya
Büyükorhan: Hasan Taş
Orhaneli İrfan: Tatlıoğlu
Karacabey: Ali Özkan
Keles: Metin Teke
Gürsu: Cüneyt Yıldız
İznik: Osman Sargın
Yıldırım: İsmail Hakkı Edebali
Osmangazi: Mustafa Dündar
Gemlik: Refik Yılmaz
Yenişehir: Süleyman Çelik
Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan
Kestel: Yener Acar
İnegöl: Alinur Aktaş
Mudanya: Arif Bayrak
Orhangazi: Neşet Çağlayan."

MALATYA:
AK Parti’nin Malatya’daki ilçe belediye başkan adayları şu şekilde:

"Arguvan: Vahap Doğan (Bankacı)
Arapgir: Haluk Cömertoğlu (Mevcut Başkan)
Akçadağ: Ali Kazgan (Ankara Vali Yardımcısı)
Battalgazi: Selahattin Gürkan (Mevcut Başkan)
Darende: Dr. Süleyman Eser (Eski Sağlık İl Müdürü)
Doğanyol: Recep Gülbey (Mevcut Başkan)
Doğanşehir: Vahap Küçük (İşadamı)
Hekimhan: Kemal Deniz (Gazeteci)
Kale: Cemal Akdemir
Kuluncak: Mehmet Boyraz
Pütürge: Mehmet Polat
Yazıhan: Nevzat Öztürk (İşadamı)
Yeşilyurt: Hacı Uğur Polat".

KAHRAMANMARAŞ

ONİKİŞUBAT İLÇESİ: HANEFİ MAHÇİÇEK
DULKADİROĞLU İLÇESİ: NECATİ OKAY
ELBİSTAN: DURMUŞ KÜÇÜK
ANDIRIN: BAKİ TEZCAN
AFŞİN: MEHMET FATİH GÜVEN
GÖKSUN: HÜSEYİN COŞKUN AYDIN
PAZARCIK : YAKUP HAMDİ BOZDAĞ
TÜRKOĞLU : OSMAN OKUMUŞ
EKİNÖZÜ: NURİ ÇELEĞEN
NURHAK: ALİ UZUN
ÇAĞLAYANCERİT: ÜZEYİR KIZILSEKİ

KAYSERİ

Akkışla: Ali Ergül
Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu
Develi: Mehmet Cabbar
Felahiye: Vural Coşkun
Hacılar: Doğan Ekici
İncesu: Zekeriya Karayol
Kocasinan: Mustafa Çelik
Melikgazi: Memduh Büyükkılıç
Özvatan: Nasip Aksoy
Pınarbaşı: Yusuf Kemal Altıparmak
Sarıoğlan: Ali Taştan
Sarız: Ömer Akpınar

MANİSA
AK Parti'nin Manisa ilçe belediye başkan adayları belli oldu:

"Ahmetli Ahmet Alhan
Akhisar: Salih Hızlı
Alaşehir: Adnan Özdişçi
Demirci: Selami Selçuk
Gölmarmara: Kamil Öz
Gördes: Muhammed Akyol
Kırkağaç: Yaşar İsmail Gedüz
Köprübaşı: Zafer Mergen
Kula: Selim Aşkın
Salihli: Hüsnü Tuğrul
Sarıgöl: Ali Aybal
Saruhanlı: Hüseyin Yaralı
Selendi: Muhammed Akcan
Soma: Hasan Ergene
Şehzadeler: Ömer Faruk Çelik
Turgutlu: Mustafa Serhat Orhan
Yunusemre: Mehmet Çerçi".

GAZİANTEP
AK Parti'nin Gaziantep ilçe belediye başkan adayları belli oldu:

"Araban Mehmet Özdemir
Islahiye: Kemal Vural
Karkamış: Nuh Kocaaslan
Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan
Nurdağı: Mehmet Yıldırır
Oğuzeli: Süleyman Akgün
Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Şehitkamil: M. Rıdvan Fadıloğlu
Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu".

DENİZLİ
AK Parti'nin Denizli ilçe belediye başkan adayları belli oldu:
"Acıpayam: Hulusi Şevkan
Babadağ: Salim Demirezen
Baklan: Yusuf Gülsever
Bekilli: Yaşar Halil Yiğit
Beyağaç: Mustafa Akçay
Bozkurt: Ali Kavsara
Buldan: Ahmet Kırık
Çal: Osman Saruhan
Çameli. Cengiz Arslan
Çardak: Mahmut Öztürk
Çivril: Gürvan Güven
Güney: Halil Ayhan
Honaz: Turgut Devecioğlu
Kale: Erkan Hayla
Merkezefendi: Muhammed Subaşıoğlu
Pamukkale: Hüseyin Gürlesin
Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş
Serinhisar: Mehmet Kobaş
Tavas: Turhan Veli Akyol".

ESKİŞEHİR
AK Parti'nin Eskişehir ilçe belediye başkan adayları belli oldu:

"Beylikova:Özkan Alp
Çifteler:Metin Özen
Günyüzü:Mehmet Remzi Arayıt
Han:Mustafa Pekak
İnönü: Kadir Bozkurt
Mahmudiye:Ayşe Güney
Mihalıççık:İsmail Uysal
Odunpazarı: Nevzat Önder
Sarıcakaya: Faruk Güler
Seyitgazi: Hasan Kalın
Tepebaşı: Orhan Soydaş".

ERZURUM
AK Parti'nin Erzurum ilçe belediye başkan adayları belli oldu:

"Aşkale:Enver Başaran
Aziziye:Muhammed Cevdet Orhan
Çat:Melik Yaşar
Hınıs: Sebahattin Kızıltaş
Horasan:Abdulhatem Bastem
İspir: Osman Çakır
Karaçoban: Sedat Gümüş
Karayazı: Seyfettin Kırık
Köprüköy: Osman Belli
Narman: Yücel Ahmet İşleyen
Oltu: İbrahim Ziyrek
Olur: Rüstem Polat
Palandöken : Orhan Bulutlar
Pasinler: Ünsal Sertoğlu
Pazaryolu: Recep Kaplan
Şenkaya: Görbil Özcan
Tekman: Müfit Bingöl
Tortum: Hasan Çakmak
Uzundere: Muhammet Halis Özsoy
Yakutiye: Ali Korkut".

DİYARBAKIR
AK Parti'nin Diyarbakır ilçe belediye başkan adayları belli oldu:

Bağlar: Alaattin Parlak
Bismil: Ali İhsan Merdanoğlu
Çermik: Mehmet Akdağ
Çınar: Mehmet Ali Arzu
Çüngüş: Zübeyir Arslanca
Dicle: Mehmet Faysal Ensarioğlu
Eğil: Mehmet Karakaş
Ergani: Abbas Hüseyinoğlu
Hani: Mehmet Fatih Kayhan
Hazro: Faruk İncel
Kayapınar: Mehmet Zülküf Güneli
Kulp: Abdullah Özgen
Lice: Mehmet Sait Demir
Silvan: Garip Gündoğdu
Sur: Abdurrahman Kurt
Yenişehir: Sıbgatullah Seydaoğlu".

ANTALYA

Akseki: İsmet Uysal
Aksu: Halil Şahin
Alanya: Hasan Sipahioğlu
Demre: Süleyman Topçu
Döşemealtı: Nurettin Tursun
Elmalı: Ümit Öztekin
Finike: Nail Dülgeroğlu
Gazipaşa: Adil Çelik
Gündoğmuş: Mehmet Özeren
İbradı: Muharrem Kaya
Kaş: Halil Kocaer
Kemer: Yusuf Uras
Kepez: Hakan Tütüncü
Konyaaltı: Remzi Sadi
Korkuteli: Mustafa Akdeniz
Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya
Manavgat: Recep Barut
Muratpaşa: Cihan Bulut
Serik: Ramazan Çalık

KONYA
Ak Parti'nin Konya ilçe adayları belli oldu:

"Ahırlı: İsa Akgül
Akören: Muzaffer Tuzlukçu
Akşehir: Salih Akkaya
Altınekin: Ali Poçan
Beyşehir: Murat Özaltun
Bozkır: İbrahim Gün
Cihanbey: Mehmet Kale
Çeltik: Mehmet Ekizoğlu
Çumra: Mehmet Oğuz
Derbent: Hamdi Acar
Derebucak: Ahmet Kısa
Doğanhisar: Möer Kayhan
Emirgazi: Süleyman Kaygısız
Ereğli: Özkan Özüven
Güneysınır: İsmail Özcan
Hadim: Ahmet Hadimoğlu
Halkapınar: Mesut Önder
Hüyük: Mehmet Şahin
Ilgın: Halil İbrahim Oral
Kadınhan: Mehmet Nuri Ödük
Karapınar: Mehmet Yaka
Karatay: Mehmet Hançerli
Kulu: Ahmet Yıldız
Meram: Fatma Toru
Sarayönü: Nafiz Solak
Selçuklu: Uğur İbrahim Altay
Seydişehir: Mehmet Tutal
Taşkent: Osman Arı
Tuzlukçu: Mustafa Sak
Yalınhüyük: Hasan Koçer
Yunak: Abdullah Emre Demirhan".

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir