AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı: Ezilmiş kadınları gündeme getirenleri kınıyorum!

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü,"Son günlerde özellikle kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti, ezilmiş kadınları gündeme getirenleri esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen "Kadınlar Günü" etkinliğine İBB Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, "Aslında biz son senelerde 15-20 yıldır Kadınlar Günü’nü kutluyor olmakla beraber, kadim memleketimizin kadim kültüründe kadın her zaman baş tacı olmuştur. Bizim Hz. Hatice’lerimiz var. Eşine anında destek olan, inanan, iman eden muhteşem bir örneğimiz var. Bizim Hz. Fatma’larımız, Hz. Ayşe’lerimiz var. Son günlerde özellikle kadınların, kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti gündeme getiren, sürekli ezilmiş kadınları gündeme getirenleri buradan esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Kadınla şiddeti bir arada kullanmayalım. Çocuklarımızın zihninde bir ön yargı oluşturmayalım. Kadınlarımızı olumlu yönleriyle tanımlayalım, olumlu yönleriyle tanımlayalım. Bu oyunlara gelmeyelim" dedi.

k1

"KADINI ANNE OLARAK ANMAKTAN ÇEKİNEN ZİHNİYETLE SAVAŞIYORUZ"

Döğücü, "Kadınların tabi ki mağdur olmasını istemeyiz ama özellikle bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor? Kaç tane kadın şiddet görüyor? Lütfen bunlara da baksınlar. Bu sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da bir problemidir. Biz kadınlar okuruz, kariyer yaparız, evlatlarımıza bakarız, eşlerimizin gözünün içine bakarız; çünkü bizler anneyiz veya anne adayıyız. Kadını anne olarak anmaktan çekinen bir zihniyetle karşı karşıyayız ve savaşıyoruz. Bu nasıl bir bakış açısıdır?" diye konuştu.

k3

"İNANCIMIZA YÖNELİK SALDIRI VAR"

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Geçmişte kadınlara yönelik ayrımcılık gündeme geldiği zaman inancımıza yönelik saldırı var. Ama bakıyoruz ki, o dönemde kadının adı yokken kadını baş tacı yapmış bir inancımız, bir dinimiz var. O dönemde, peygamberimizin eşlerinden bir tanesi, o dönemin en büyük tüccarı, eşlerinden bir tanesi savaşı komuta ediyor, yani bugünün genelkurmay başkanı" dedi.

k2

''BU ÜLKE 15 TEMMUZ’DA HAİNLERE TESLİM OLMADIYSA KADINLARIN SAYESİNDEDİR''

Uysal, "Anadolu’da hiç kimse eşinden habersiz iş yapmaz. Adamın köyde kızını istemeye gelirler, akşam hanımına sorar. Tarlasında mahsül varsa, tüccarın verdiği fiyatı bir düşüneyim der; ama aslında hanımına sorar. Evdeki işlerde kadının etkisi büyüktür. İstanbul gibi büyük şehirlere geldik, bizim adetlerimizi, huylarımızı aldı götürdü. Kadın hakları anlatılmadığı için yanlışlar oluştu. Ama ’kadın toplumun direğidir’ anlayışımız ayakta. Bunu Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da gördük. Erkeklerden daha cesur davranıp, onlara meydan okuyan kadınlar. Bu ülke 15 Temmuz’da hainlere teslim olmadıysa, kadınların sayesindedir" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
ARAŞTIRIP KONUŞUN SAYIN KADIN KOLLARI BAŞKANI.... TÜRKİYEDE SADECE ŞUBAT AYINDA ÖLDÜRÜLEN KADIN SAYISI 48 .... DEDİĞİNİZ YERLERDE BI SAYI NEKADARDIR BİR ARAŞTIRIN ... YAZIKLAR OLSUN ... HALA BÖYLE BİR SORUN OLMADIĞINDAN BAHSETMESİ ÇOK SIKINTI.... BU BİR SORUN VE HEMEN EL ATILMALI....
@beyazit_yilmaz_2017 Kardeşim birine araştır derken önce kendin araştırmalısın. Ama ben seni yormayım, yanlışım varsada düzeltin geçen sene yapılan araştırma diye hatırlıyorum kadın erkek haklarının eşitliğini savunan ülkelerde kadın cinayetlerinin daha fazla olduğunu Avrupada Cinayet vakalarının %28 civarında kadın ölümleriyle bittiğini bunun Türkiye ye oranla %7 daha fazla olduğunu öğrenmiştim. Tabi gurur duyulacak birşey olmamakla birlikte Avrupa daki o kadar ülkeyle Türkiye kıyaslanarak yapılmış bir sonuç. Ama şunuda belirtmekte fayda var medeniyet te çözmüyor işi.
@beyazit_yilmaz_2017 Dünyadakinin yarısı bile bizde olmuyor . Boş laf koleksiyoncusu geveze .. bir şey bildiğin yok
Yine akp'li yine sadece laf ta kalan açıklamalar. Bakan siz açıklasaydınız sayıyı bırakın boş konuşmayı
Korkunç akpe zihniyeti.
Ülkende nice masum kadının doğumhaneden-hapishaneye yeni doğmuş bebeği,özürlü evlatları olan ,bakıma muhtaç yaşlısına bakmaktan başka zamanı bulunmayan kadınları,80-90 yaşlarındaki % 90 görme,şeker-tansiyon-kalp hastası olup,bakıma muhtaç yaşlıyı hapşse tıktıran CEBBAR-ZALİM AKP iktidarınn mesullerinden olduğun için elbette göremezsiniz. SİZİN ZULÜMÜNÜZ-HAKSIZLIKLARINIZ-YOLSUZLUKLARINIZ -adaleti tarumar edşiniz arşı alaya ulaştı siz sağır-görme-idrak etme özürlü olduğunuz için haberiniz yok.
Haberin başlığı, kadın sanki kötü bir şey söylemiş gibi lanse edilerek atılmış. İl başkanı doğru söylüyor, medeni dediğiniz avrupa'da kadınlar sadece seks objesi haline gelmiş, her gün binlercesi içki,esrar,eroin, seks bataklıklarına zorla çekiliyor. Haber yapacaksanız avrupaya şöyle bir açılın.
BUNU SÖYLEDİGİN İÇİN BENDE SENİ KINIYORUM NERDEN NEREYE GETİRDİNİZ KADINLARIMIZI ÇOCUKLARIMIZI DİNİMİZİ DÖNÜNDE BAKIN SON 15 YILDA NELERİ KAYBETMİŞİZ BİLMEK İSTEMİYORSAN YAKININDA BİR CUMHUTİYET KADINI BULDA SOR ÖGRENİRSİN
Saçmalamış kadın olarak kadın haklarını savunması gerekirken utanmamış partisini savunmuş yazık ki ne yazık.
ALLAHIM SEN BİZİ CAHİL , AKILSIZ İNSANLARIN SEVGİSİNDEN KORU
haber başlığına bak bide icerigine bak..insanlar galeyana geliyor..zaten cogu chpkk lilar haberi okumadan yorum yapiyor.. sizde onlara zemin ayarlama şekli...
MİLLETVEKILI GEL KEYFIM GEL
ondan karısını kesiyor adamlar ya.
15 temmuzu örnek göstereceğinize kurtuluş savaşını örnek göstersenize. kadınların gününde bir kadın olarak kadın üstünden siyasi prim yapmaya çalıştığınız için utanmalısınız. avrupaya bakın orda şöyle böyle diyosunuz beni benim ülkemdeki sorunlar ilgilendirir. ha yok illa bakın dersenizde her yönüyle bakalım o zaman konusabilecekmisiniz. :)
Ezbere konuşuyorsun ve insanlar kandırıyorsun. Sen insanların İstatistiklere bakamıyacağını mı zannediyorsun. Belki seni dinleyen kitle bakamıyabilir. Ama istatistikler senin tam tersini söylüyor. Kadına şiddette Maalesef Bir çok Afrika ülkesinin bile önündeyiz.
SEN ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL KÖLELİĞİ İSTEDİĞİN İÇİN KISKANDIN DEĞİLMİ.KENDİ HEMCİNSİNE İHANET EDEN SIRF YALAKALIK OLSUN DİYE KONUŞAN ZAVALLI.
lanet olsun sizin o çürük beyninize ! bazı sistem için düşüncelerinizin ne kadar yanlış olduğunu bildiğiniz halde yanlışı konuşmanız,lanet olsun size
HADİ ABLAM AL KOYUNLARI GİT ARABİSTANA SEN
kadinlar erkeklere hiiiiç laf etmesin, asıl kadinin en büyük düşmani yine... görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.
Bizde seni KINIYORUZZ...Bi bitmedinizz
nasıl utanmadan sıkılmadan bunu söylıyebılıyosun ama sen ak partılı kadınları söylüyosun tabı
BU CEHALET ANCAK AKP İLE OLUR. TEK BAŞINA BAŞARAMAZSIN.
yozlaşmış düzenin savunucusu(yobaz) dediğimizde de biz kötü oluyoruz.
BU AHMAKTANDA BU BEKLENİR NE PARTİSİNDE NEKENDİNDE HAYIR VAR
Başkan hanım..amerikanın nufusü 323 bin..türkiyenin 80 bin..yani 4 katı büyük..2017 yılında 409 kadın öldürülmüş..Ezilen kadınları ezenler hep yakınları..Bunu durdurmanın çarelerini arayın..
Bende seni kınıyorum
Bunu söyleyen sözüm ona bir Kadın Yazıklar olsun size,Ne demek Ezilmiş Ezik Kadınlar demek ne demek? Hiçmi arlanma yok sizde
zaten kadının soyadı (döğücü) zihniyetini gösteriyor.ensar vakfında 45 erkek çocuğa tecavüz ahlaksızlığı için dönemin aile bakanı sema Ramazanoğlu "bir defa olmuş olmakla bir şey olmaz vakfı karalamayın" demişti.olayın aydınlatılması için verilen önerge iktidar vekillerinin oylarıla red edilmişti.
koltuk tatlı geliyor sizin gibilere.. yazıklar olsun..
Araştırdık sayın kodın kollari Başkanı gelişmiş ülkelerin tamaminda sadece 15 yıllık türkiye iktidarındaki kadar değil sizin okumanız yok galiba düşünmeden konuşmayın anlayıp konuşun
fıkır neyse zıkır odur yorumsuzsuzsunuz
Yorumu görünce hangi parti demedik malum. Belliydi hangi parti olduğu. Biz de el kalkmaz biz de olmaz. Ulan kim yapıyor bu şiddeti. Ayrıca Avrupa da oran ha yüksek ha az. Ne önemi var.
aa öylemi orada da mı ölüyorlar..o zaman sorun yok..
ŞEYMANIM HERŞEKİLDE YAŞAMAMIŞTIR BU GÜZEL TABİ AMA ŞEYDA HANIM MEMLEKETİN VE DÜNYANIN BU HALİNDEN HERALDE HABERSİZ GAZETE OKUYORLARMI ACABA HERÜN OLMASINKİ KADIN ŞİDDETE MARUZ KALMAMIŞ ÖLDÜRÜLMEMİŞ YADA TACİZE TECAVÜZE UĞRAMAMIŞ BİZDE OLMAZ DERKEN HERHALDE ÇEVRESİNE BAŞKA BİR GÖZLÜKLE BAKIYOR ETRAFLARINA BİR BAKSINLAR
Bu ne biçim bir insandır,olayların üstünü kapatarakmı bir yere varacaksınız,hazretlerin üzerinde yalanları dizerek yalan söylen kadınları kurtarmaya çalışan bu kadın nasıl böyle konuşturuluyor.bu cahil zihinlilerin kendi cinsiyetlerine bile faydası yoksa insanlığın neyine faydası olur lanetliyoruz bunu.
Şİddet gören kadınları , cinayetlerin üstünü kapatalım . Herşey güllük gülistanlık görünsün istiyorlar ..
BILDIGIN CAHIL BU KADIN YA
Siz nerde yaşıyorsunuz ne yiyip ne içiyorsunuz esefle kınıyormuşmuş sen nasıl bir kadınsın ya birde çıkmış laf salatası yapıyor.
işte eseriniz 17 yıldır millette bıraktığınız İNTİBA
yorum mu içim den yapıyorum.böyle başa böyle tarak.% 50 oy .sahi biz neden bu kadar çok saman ithal ediyoruz..
ASIL EZİLMİŞ SENSİN SEN...DÜNYADAN BAHSEDEN EZİK KADIN SEN MEMLEKETİNDEKİ OLANLARA ANLATSANA...MESELA 15 YAŞINDA KAÇ TANE HAMİLE KIZ VAR..VEYA TECAVÜZE UĞRAYANLAR KAÇ TANE AT GÖZLÜKLÜ KADIN SİZLERİN YÜZÜNDEN HUZURUMUZ YOK BE....YETER BE YETER HERŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DİYE KONUŞMAYIN YİYİCİ SOYTARILAR SİZİ....YEMİNİZ KESİLDİMİ BAŞLARSINIZ AĞLAMAYA PİİSLİKLER SZİİ.....KADINLARI AĞZINIZA ALMAYIN ALMAYIN.......
Haber kanalları neyi gündem yaparsa o bir anda tavan yapiyor, kadına şiddet gündem oluyor bunu okuyan psikopat eşine saldiriyor, doktora şiddet gündem oluyor vakalar artıyor, çünkü biz toplum olarak rant peşindeyiz kadına şiddetinde rantıni yapiyoz, siz hiç şiddet gören erkeğin haberini gördunüzmü, yokmu da haber olmuyor...
şu kadının suratına bak hele adama benziyormu
Diğer Haberler